Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pogryziony przez kota.  (Przeczytany 13630 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« : 2004-12-10, 19:15 »
Mój kot został pogryziony przez innego kota. Najprawdopodobniej stało się to tydzień temu (był osowiały i nie wyszedł ze swojego domku), ale dopiero dzisiaj sie o tym dowiedzałam. Wczoraj zauważyłam, że Bambus ma dziwną wypukłość. Pomyślałam, ze się uderzył. Dzisiaj zaczęłam to "coś" dokładnie oglądać, macać, aż to pękło. Zaczęła lecieć ropa z krwią i trudno było to zatamować, wytrzeć. Zaraz pojechałam do weta i okazało się, ze zrobił mu się ropień. Futerko zostało w tym miejscu wygolone, a rana (0.5cm średnicy,) zdezynfekowana, podany antybiotyk. Kotek podczas tych zabiegów był bardzo brzeczny, wcale się nie wyrywał tylko do czasu do czasu żałośnie miałczał. Teraz sama będę musaiła przemywać my ranę, ale obawiam się, że już nie będzie tak cierpliwy.
Ciekawi mnie dlaczego jakiś kot go pogryzł? Czy takie przypadki zdarzają się często?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Raven

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #1 : 2004-12-10, 19:24 »
Czy jest on kastratem? Jeśli nie, walczył z innym prawdopodobnie kocurem o np. terytorium. Koty bardzo pilnują swojego terenu i nie wachają się użyć siły wobec przeciwnika.
Myszkę bardzo często goni obca kocica, która walczy o terytorium (mimo, że należy ono do Myszy). Po prostu mój kot jest słabszy i delikatniejszy od tamtego i często przegrywa... :(  
Niech Twój kot szybko wraca do zdrowia!!! :wink:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #2 : 2004-12-10, 19:55 »
Bambus (wbrew pozorom) to kotka  ;) jeszcze przed sterylizacją.  Ma ok. pół roku, chyba podryzła go kotka, która już kilka razy wyjadała mu jedzenie. Być może ta kotka wchodzi do nas do domu i wyjada mu wszystko z misek. Nie wiem, co moge zrobić, żeby obce koty nie przychodziły do mojego Bambuska.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Pogryziony przez kota.
« Odpowiedz #2 : 2004-12-10, 19:55 »

Raven

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #3 : 2004-12-10, 20:00 »
Cytuj

Bambus (wbrew pozorom) to kotka

A... No tak... ;)
Jak tamta kotka przychodzi do nas do ogródka to za każdym razem ją przepędzamy... Możesz polać ją wodą aby dać jej nauczkę... Weterynarz radził aby użyć pieprzu w spray'u i psiknąć jej w nos...
Zapisane

absencja

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #4 : 2004-12-11, 14:03 »
Cytuj

yszkę bardzo często goni obca kocica, która walczy o terytorium (mimo, że należy ono do Myszy).

tego to ja bym nie była taka pewna:)
Cytuj

Możesz polać ją wodą aby dać jej nauczkę...

zimą?!!! zwariowałaś?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #5 : 2004-12-11, 14:07 »
Koty jak i ludzie tez moga się lubić albo i nie lubić pomiedzy sobą. Myślę że możeby jednak tamtego drugiego kota dokarmić to nie będzie taki złosliwy wobec twojego kotka. Może tamta poprostu jest głodna??
Zapisane
BC + koci podrostek

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #6 : 2004-12-11, 18:26 »
Tamtego kota przez jakis czas dokarmiałam, tzn. dokarmiałam małe kotki a ten duży kot czasem im wyjadł. Ja nie mogę żywić wszystkich kotów z okolicy, bo przecież zbankrótuję. Ten kot zresztą wygląda bardzo dobrze, jest gruby i ma lśniącą sierść, więc ma swój dom.
Najgorsze jest to, że ten kot wchodzi do nas do domu (gdy mnie nie ma) przez okno w piwnicy i wyjada wszystko mojemu kotu.
Nie wiem, czy jakos da sie skutecznie odstraszyć obce koty, oczywiście w jakiś mało drastyczny sposób.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #7 : 2004-12-11, 19:07 »
kasia, a nie mozesz dokarmiac tego jednego wiecej?? nie odstraszaj go, on po prostu jest glodny..
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #8 : 2004-12-11, 19:34 »
Od dawna już tego kota nie widziałam, dawniej chodził w pobliżu. Teraz nie ma go i nie ma tez tych małych kotków, które dokarmiałam. Jednak cały czas przychodzi do domu, bo mój kot nie zje wszystkiego, zawsze zostawi troche suchej karmy.
Jeszcze sie zastanawiam, czy tem obcy kot załatwia sie w domu do kuwety, bo wymieniam piasek co 2-3 dni, a i tak bardzo śmierdzi. (czy może powinnam wymieniać piasek częściej?). Planuje kupić żwirek, bo w "piaskownicy" bardzo szybko ubywa piasku.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Pogryziony przez kota.
« Odpowiedz #8 : 2004-12-11, 19:34 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #9 : 2004-12-12, 10:01 »
Kkaassiiaa masz szczęście ;) kot ciebie wybrał a raczej miskę twojego kota ;)
No to rzeczywiście jest problem jak kot sobie upatrzy właściciela. Czasami tak sie zdarza że kot sobie wybierze człowieka. Mój znajomy miał właśnie taki problem, że go znalazły po kolei 3 koty i tego trzeciego juz nie mógł zatrzymać. :(  W ten sposób kiedys okazało się że cała ulica ma tego samego kota  :lol: Ja w ten sposób kiedyś zastałam w domu kotkę która weszła sobie przez okno i spała sobie w fotelu. Kotka została jakiś czas, ale że była kotna to nie mogłam jej zatrzymać i oddałam do dobrego domku na przedmieście.

PS-Niektórzy maja takie zabezpieczenia chipowe że przez drzwiczki może przejść tylko kot w odpowiednio zaprogramowanej obroży. Wiem że to droga impreza.
Zapisane
BC + koci podrostek

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #10 : 2004-12-12, 12:57 »
Wcale nie jestem szczęśliwa z faktu, że kot upatrzył sobie miski mojego kota za swoje. Już nie chodzi mi o jedzenie, ale mój kot się go boi i przez to jest nerwowy i ucieka przed moim psem. Chyba wyślę Bambusa na jekis kors samoobrony :lol:  i niech sam zadba o swoja własne miski.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Sal

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #11 : 2004-12-13, 08:16 »
Chyba, Kasiu, kurs samoobrony nie pomoże.  ;) Niektóre koty sa po prostu łagodne, nastawione przyjaźnie do innych. Mój Dyź taki jest. Da sobie nawet zabrać jedzenie z miski.

Rozumiem, że nadal nie mozesz wziąć Bambusa do domu?  :( A może jednak spróbujesz? Skoro jest taka łagodna?
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #12 : 2004-12-14, 18:56 »
W święta lub po świetach spróbuję przywieźć kota do domu. Będę miała więcej czasu więc pooswajam psa z kotem. Na razie zamkłam okno do piwnicy i Bambus siedzi zamknięty w domu. Przynajmniej dopóki mu sie rany nie wygoją. Dzisiaj też przyszedł ten wredny kot  :grr: . Bambus był bardzo wystraszony i z trudem go złapałam. U weterynarza zauważyliśmy że ma kolekną dziurę, tym razem w uchu.
W jakim wieku kotki dostają pierwszą ruję? Jakie sa objawy? Bambus ma ok. pół roku i ze sterylizacją poczekam, aż wyzdrowieje. Czy wcześniej zaszczepić kota na wściekliznę czy sterylizować?  :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Yzalbe

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #13 : 2004-12-15, 03:11 »
Jezeli twierdzisz, ze kot jest zadbany i utuczony, to postaraj sie znalezc wlasciciela i z nim porozmawiac??
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #14 : 2004-12-15, 11:23 »
To będzie trudne, bo sąsiedzi są bardzo dziwni i wątpię, żeby to coś zmieniło. Jednak spróbuję.  :wink:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Pogryziony przez kota.
« Odpowiedz #14 : 2004-12-15, 11:23 »

Hermi93:D

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #15 : 2004-12-21, 16:39 »
To kot? Czy kotka nie wiem, ale koty mają też między sobą jakieś porachunki jak ludzie. Jeśli to kot to czy ja wiem. Może się o jakąś kotkę kłócił  :?:
Zapisane

.:dominika:.

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #16 : 2004-12-21, 17:30 »
jak mojego kota znalazłam, kiedy wzięłam go do domu to miał podrażnione oko.. łzawiło mu i wogle.. i kiedy poszłam do wetan to sie okazało ze go zaatakowały starsze koty.. :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #17 : 2004-12-21, 21:55 »
Cytuj
okazało ze go zaatakowały starsze koty..
To nie ma z czego sie śmiać, bo kociak mógł oko w ten sposób stracić.
Koty są samotnikami i tylko czasami się lubią-uważają się za rodzinę, a nie za stado !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #18 : 2004-12-21, 22:27 »
Może jak będziesz zabierać miske swojej kici jak już się naje i chować to ten obcy kot przestanie przychodzić, bo nie będzie miał co wyrzerać.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #19 : 2004-12-22, 13:47 »
Cytuj
Czy wcześniej zaszczepić kota na wściekliznę czy sterylizować?


To pierwsze. Jeśli kotka nie była szczepiona, to musisz to zrobić, i to jak najszybciej!
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #20 : 2004-12-22, 17:39 »
Czy musi być jakaś dłuższa przerwa między szczepieniem a sterylizacją?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Pogryziony przez kota.
« Odpowiedz #20 : 2004-12-22, 17:39 »

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #21 : 2004-12-22, 18:27 »
Myślę, że powinna jakaś być. Ale to pytanie powinnaś skierować do weterynarza ;)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #22 : 2004-12-22, 19:00 »
Wiem, że weterynarz najdokładniej mi na to odpowie, ale przed pójściem do weta wolałabym sobie wszystko zaplanować, żeby mieć czas.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #23 : 2004-12-22, 20:29 »
To zadzwoń do weta, napewno ma telefon i napewno ci na to pytanie odpowie :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #24 : 2004-12-22, 22:26 »
Cytat: kkaassiiaa
Czy musi być jakaś dłuższa przerwa między szczepieniem a sterylizacją?


minimum 2 tygodnie, najlepiej dwa miesiace. Jesli kot jest wychodzacy, powinien byc na wscieklizne zaszczepiony.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Galago De Codi

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #25 : 2004-12-27, 18:40 »
Ja osobiscie pomagam moim kotkom utrzymac terytorium. Zawsze tupne czy pogonie obcego- przez to mam wieksze "powazanie" wsrod swoich kotków - a obce nie gryzą moich pupilków.. Jest tylko taki jeden cholernik.. ale to chyba zbik z lasu bo wielkie to bydle jak pies...
  Z tym jest problem bo to uparte i raz ŚP. Maskotowi uszko rozerwał...  teraz mam kastrata ktory nie wadzi nikomu i Samiczkę ktorej nawet dobermany sie boją :) - jej nikt nie podskoczy...
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #26 : 2004-12-28, 09:41 »
Bambus miał być szczepiony w wieku 6 miesięcy, ale wtedy pogryzł go ten kot i szczepienie będzei później (tzn, już się wybieram w tym tygodniu).
Ostatnio moj kot zgłupiał całkowicie, ćwiczy atak na psie.  :lol:  Ja rzucam Raptusowi piłkę, a kot się na niego czai, robi koci grzbiet i atakuje biegnąc bokiem. Bardzo śmiesznie to wygląda, pies jest zapatrzony w piłkę, że nie reagóje. Tylko boję się, że kiedyś Bambus wbije się pazurami i zębami w Raptusa, a wtedy to nie wiem co sie będzie działo.  :shock:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Sal

  • Gość
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #27 : 2004-12-28, 15:17 »
A może się zakumplują!  :wink: Jak się nic nie dzieje złego, to nie ingeruj.  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pogryziony przez kota.
« Odpowiedz #27 : 2004-12-28, 15:17 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #28 : 2004-12-28, 19:48 »
Spokojnie, może źle nie będzie. Moja kotka czesto polowała na ogon owczarka mojej mamy, a pies nic nie reagował. Jeżeli pies jest spokojny i przyjacielski to mozliwe że sie zaprzyjaźnią i będą razem bawić :)
Zapisane
BC + koci podrostek

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Pogryziony przez kota.
« Odpowiedź #29 : 2004-12-29, 13:41 »
Tylko że mój pies jest zahipnotyzowany piłka i dlatego nie zwraca uwagi na kota.  :lol:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 27 zapytaniami.