Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Robale w karmie!  (Przeczytany 7734 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Alice_kot

  • Gość
Robale w karmie!
« : 2004-12-19, 14:59 »
hello  :)
Juz tego nie wytrzymam! Juz 3 razy znalazlam w karmie Boryska okropne,male,wlosiowate i biale robaki! Jak zapobiec zeby nie dostaly sie do karmy?i jak zobaczyc czy w "nowej" kupionej karmie nie ma tych obrzydliwych stworzen? Borysek juz 3 razy mial szczescie i nie ziadl ich kupy,to by bylo szkodliwe.  :Oo:
Zapisane

Husiat

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #1 : 2004-12-19, 15:22 »
1.Najlepiej zmien karme na inną...
2.Zgłoś to w sklepie, lepiej więcej tam nie kupuj, może jest coś takiego, jak przeterminowana karma dla zwierząt i tam właśnie taka jest, bo nikt jej nie kupuje i stoi, a potem sie robaki zalęgają, bo są złe warunki na przetrzymywanie jedzenia.
3. W suchej karmie robaki?!
Zapisane

Essey

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #2 : 2004-12-19, 15:30 »
A jaka to karma?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Robale w karmie!
« Odpowiedz #2 : 2004-12-19, 15:30 »

Zwierzomaniaczka

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #3 : 2004-12-19, 15:44 »
No właśnie? jaka to karma? Też kiedyś kupiłam na wagę i były, tylko takie czarne. Na szczęście zorientowałam się zaraz po otwarciu, i Karol karmy tej nie dostałJuż więcej tam nie kupię :grr:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #4 : 2004-12-19, 16:30 »
Kupuj karme na wage. Zamknieta w kartoniku nie jestes wstanie sprawdzic przed zakupem. Chyba, ze zaraz w sklepie otworzysz opakowanie.
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #5 : 2004-12-19, 16:38 »
Albo można też poprosić sprzedawce :roll: (o otwarcie karmy) ... Mi się zdażyło takie coś tylko raz (Animals---> kupiłam gdzieś indziej i nie było robaków ani razu...) w sklepie w którym od tamtego czasu już nie kupuje :roll: . Najczęściej według mnie przyczyną jest złe przechowywanie karmy więc w karmie innej kupionej w tym samym sklepie mogą się też zdażyć... więc ja bym zmieniła sklep....
Zapisane

Husiat

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #6 : 2004-12-19, 16:57 »
Temat robaczki......  :roll:  :roll:
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #7 : 2004-12-19, 17:29 »
Cytuj

Temat robaczki......  

To chyba nie było na temat... :P Najlepiej wejdź sobie na temat "robaczki" i przeczytaj co tam jest:P (bo jest zupełnie co innego)
Zapisane

Agata:)

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #8 : 2004-12-19, 19:20 »
Ja tez mialam czasem robaki w karmie. Jest to spowodowane przechowywaniem kary (chociazby w sklepie) w wilgotnym miejscu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Robale w karmie!
« Odpowiedz #8 : 2004-12-19, 19:20 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Robale w karmie!
« Odpowiedź #9 : 2004-12-19, 19:49 »
Weź tą karmę i idź do sklepu niech ci ją wymienią na nową. Jak nie będzie chciała wymienić to powiedź sprzedawcy, że napiszesz skarge do Federacji konsumentów i do sanepidu.
Nową karmę otwórz pezy sprzedawcu - musisz się upewnić czy i tam się coś nie zalągło.

Ja tak kiedyś w kolbie robale znalałam. I nie było problemów z wymianą na nowy towar, z tym że babka co otwarła pudełko to robale łaziły i w końcu mi dała kasw spowrotem.
Zapisane

M0j0_J0j00

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #10 : 2004-12-19, 20:32 »
Najlepiej żebyś kupowała tylko jedzenie Vitapola bo animals to gó..... i można go kupywać tylko dla myszy pod warunkiem że daje sie go w małych ilościach do dziennej dawaki vitapola. Kupuj pęłnowartościowy pokarm i w kubłach w zoologikach jest mieszanka owocowa to mu wystarczy ja tak swojemu daje i daje mu od czasu do czasu owoce i warzywa tzn - cykorie,kapuste pekinska, parchewke,jabuszko
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Robale w karmie!
« Odpowiedź #11 : 2004-12-19, 20:34 »
no ja też raz miałam, ale to były mole :? (blech :P) a wymieniać już nie było sensu bo to było kupione w innym mieście ..
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

Willie

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #12 : 2004-12-19, 20:54 »
Ja przeważnie kupuję z Vitapolu i nigdy nie miałam w karmie robaczków. Polecam  :wink: .
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Robale w karmie!
« Odpowiedź #13 : 2004-12-19, 21:19 »
A ja kupuję Megana na wagę, bo zawsze można zobaczyć co jest w środku i jest tańszy niż ten w kubełkach. Jest taki "Przysmak dla gryzoni" też na wagę - mój chomik to uwielbia :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Weron_ciau

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #14 : 2004-12-20, 10:25 »
Ja miałm raz. To byla karma która facet wcisnol bratu leeeeee Fuj! a w vitapolu nigdy nie bylo
Zapisane

Forum Zwierzaki

Robale w karmie!
« Odpowiedz #14 : 2004-12-20, 10:25 »

Kira

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #15 : 2004-12-20, 10:46 »
zmien karme ja robale wuidzałam juz w Vitacraffcire   meganie i  to tyle
Zapisane

Husiat

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #16 : 2004-12-20, 15:15 »
Ale w każdej karmie mogą być takie robale
Zapisane

Ax

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #17 : 2004-12-20, 15:19 »
Mojo jojo- co ty pleciesz? ze animals to ..., a za chwilę dodajesz, ze tlyko dla myszy się nadaje? :lol: to tak jakbys mówił: whiskas jest bardzo zły,ale pedigree spokojnie mozna kramic psy.. :roll:
a robaki nie zakacają się ze względu na mrkę, tylkoze względu na  przchowywaniew złych waruknkach i to jest wina sklepu :roll: Alice- jakato byla karma?
Zapisane

Husiat

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #18 : 2004-12-20, 15:25 »
To prawda, wina sklepu, a nie karmy
Zapisane

Kira

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #19 : 2004-12-21, 17:34 »
tak albo wilgoc albo  zle  teperatury  :lol:  vitcraffta kupiłam swego czasu w auchanie a megana w GM traz juz tam nie kupuje za chiny :lol: megan próznaia i wys  temperatura vitacrafft to  pudełko i wilgoc :P
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Robale w karmie!
« Odpowiedź #20 : 2004-12-21, 22:11 »
Po co kupujecie pokarm w marketach?? Tam i ludzka żywność i pokarmy dla zwierząt są sprzedawane po terminie !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Robale w karmie!
« Odpowiedz #20 : 2004-12-21, 22:11 »

Cathycash

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #21 : 2004-12-22, 09:35 »
Ja raz trafiłam na mole, ale to w pokarmie dla papużek Animalsa.

Dla gryzoni kupuję Vitapol, dostają różne urozmaicenia w postaci jedzenia dla papug, prosa senegalskiego, owoców ziół suszonych.

Teraz to się zastanawiam, czy to napewno wina tylko przechowywania. Jeśli tak, to dlaczego w Vitapolu NIKT nie znalazł robaków a w Animalsie już kilkakrotnie?
Zapisane

Shadow_evelyn

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #22 : 2004-12-22, 12:40 »
Ja znalazłam tylko raz w Animalsie, puźniej kilka razy kupiłam w pożądnym sklepie i nie znalazłam ani razu ;) ... moze jakiś składnik jest bardziej podatny na złe warunki?? ;) Teraz kupiłam i kolby i pokarm z Kolibra... wydaje mi się że jest jedną z pożądniejszych firm (jest jej troche mniej niż Vitapolu ale za to jest tańsza o 20 czy 30 gr. ;) )... tyle ze więcej jest ziaren niż reszty... a konkretnie owsa (jak sie nie myle) który Puszkowi najlepiej z tego wszystkiego smakuje ;) .
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Robale w karmie!
« Odpowiedź #23 : 2004-12-22, 14:23 »
Cytuj
dlaczego w Vitapolu NIKT nie znalazł robaków a w Animalsie już kilkakrotnie?



Może w Animalsie, jak już ktoś mówił, jest składnik przyciągający różne robale, wystarczy tylko małe "wykroczenie" pod względem warunków w jakich trzymany jest ten pokarm...? Natomiast ja mam inne pytanie - czy jest osoba, która w jednym sklepie kupiła "zarobaczonego" Animalsa, i "normalnego" Vitapola? Od tego trzeba zacząć,  żeby rozpocząć "dochodzenie" ;)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #24 : 2004-12-22, 14:37 »
Ja :)
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Robale w karmie!
« Odpowiedź #25 : 2004-12-22, 15:02 »
Cytat: *~Cathy~*
Ja :)


A gdzie? :P

(możemy zaczynać dochodzenie  :wink: )
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #26 : 2004-12-22, 15:04 »
w sklepie w tesco.
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Robale w karmie!
« Odpowiedź #27 : 2004-12-22, 15:09 »
Tak? Tam na Kabatach? Wydawało mi się, że ten sklep jest bez zarzutów  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Robale w karmie!
« Odpowiedz #27 : 2004-12-22, 15:09 »

Kira

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #28 : 2004-12-23, 00:03 »
Cytat: Ekoteczka
Po co kupujecie pokarm w marketach?? Tam i ludzka żywność i pokarmy dla zwierząt są sprzedawane po terminie !!
kupiłamraz  bo byłam po jednym razie sie zniecheciłam :wink:
Zapisane

Grinia

  • Gość
Robale w karmie!
« Odpowiedź #29 : 2004-12-23, 11:42 »
to nie jest kwestia ze "jakis skladnik przyciaga robale" tylko ziarno pakowane ma na sobie jaja owada. i to nie jest wina sklepu przeważnie tylko towaru.

mi sie kiedys na kolbie Vitapolu zdarzylo spotkac kolegow, wiec firma nie jest gwarancja. Ale musze przyznać że to najczesciej w Animalsie znajdowalam żywe towarzystwo albo poczwarki albo ususzone...

Ja polecam zawsze przesypac kupiony pokarm do przezroczystego naczynia np słoja lub plastikowego pudełka. I obejrzec przy przesypywaniu ziarno czy wszystko jest takie jak powinno. Robale sa albo tuz na wiezrchu albo przy samym dnie, poczwarki sa poprzyklejane w kątach pudełek.

Nie podajemy pokarmu w ktorym znalezlismy robaki!!!
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 28 zapytaniami.