Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Korzenie do akwarium  (Przeczytany 5079 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Korzenie do akwarium
« : 2005-01-18, 21:30 »
Zastanawiam się nad kupnem korzenia do akwarium. Te które są w sprzedaży są odpowiednio spreparowane żeby nie gniły w akwarium, ale zastanawia mnie to czy nie trzeba ich np. wygotować przed włożeniem do akwarium. No i czy nie wypływają na powierzchnię?
Zapisane
BC + koci podrostek

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #1 : 2005-01-18, 22:29 »
wypływają na powierzchnię-trzeba odpowiednio go zatopiić,gotowac też chyba by się przydało- słyszłam jak pan w sklepie tłumaczył jakiejś kobiecie że jak będzie gotować to niech go czymś przyłoży żeby na powierzchnię nie wypływał czy coś takiego bo niby potem w akwa będzie wypływał, nie wiem co o tym myśleć bo sprzedawcy wiele różnych rzeczy gadają
Zapisane

mila13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 317
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #2 : 2005-01-19, 09:59 »
jak wypływają to trzeba je wygotować
Zapisane
gg.:2113275

tlen: mila-91

Forum Zwierzaki

Korzenie do akwarium
« Odpowiedz #2 : 2005-01-19, 09:59 »

Galago De Codi

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #3 : 2005-01-19, 11:22 »
albo na jakis czas zanuzyc w wiadze z lekko slona wodą... (sol powstrzyma troche procesy gnilne)
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #4 : 2005-01-19, 14:38 »
Ja miałam korzeń i przygniotłam go kamieniem, a był już w sklepie czymś pomalowany
Zapisane
emocjonalne kanapki

Ellen

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #5 : 2005-01-19, 14:41 »
Mozna kupic taki spreparowany, zeby nie wyplywal (ciezki). Ja takie mam, wygotowalam 2 godziny w wodzie z sola i do akwa :)
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #6 : 2005-01-19, 14:48 »
A dlaczego wszystko sie wygotowuje w wodzie z solą?? Mi w zoologu babka powiedziała że przez te gotowanie z solą to woda sie zasala i robi sie akwa morskie
Zapisane
emocjonalne kanapki

Raffy

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #7 : 2005-01-19, 16:12 »
Cytat: Psia_kostka_1211
A dlaczego wszystko sie wygotowuje w wodzie z solą?? Mi w zoologu babka powiedziała że przez te gotowanie z solą to woda sie zasala i robi sie akwa morskie


No bo po wygotowaniu wolą trzeba moczyć korzeń w wiaderku przez tydzien codziennie zmieniajac wodę
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #8 : 2005-01-19, 16:14 »
Gotuje się to w wodzie z solą, po to aby nie sprowadzić do akwa bakteri, czy tasiemców lub innych obrzydlistw.
Można też w wodzie utlenionej lub nadmanganianie potasu wymoczyć przed gotowaniem.

Te z zoologika też trzeba wygotować bo barwią wodę.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Korzenie do akwarium
« Odpowiedz #8 : 2005-01-19, 16:14 »

amnesiac

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #9 : 2005-01-19, 18:02 »
Cytat: Psia_kostka_1211
Mi w zoologu babka powiedziała że przez te gotowanie z solą to woda sie zasala i robi sie akwa morskie

 :lol:  :lol:  :lol: Słuchaj dalej babki z zoologa...

Sól to antyseptyk, dlatego wszystko przed włożeniem do akwa należy wymoczyć/wygotować w słonej wodzie. Ja nie gotuję za długo, bo zależy mi na herbatce w akwa.
BTW najtańsze korzenie to równowartość wycieczki do lasu lub na rozlewisko. Przyjemne z pożytecznym :) Oczywiście drewno musi być liściaste, martwe i bez kory.
pozdr
Zapisane

mafinia

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #10 : 2005-01-19, 18:24 »
ostatnio w zoologu byly korzenia zasolone z sosny
cena wahala sie od 9 do 11zl bylam przy decyzji kupna ale nigdy nie widzialam korzenia z drzewa iglastwego :roll:
korzen byl ciemny ze smolista powloka
Zapisane

amnesiac

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #11 : 2005-01-19, 19:05 »
Dobrze, że nie kupiłaś, bo iglaste korzenie się nie nadają do akwa.
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #12 : 2005-01-19, 19:28 »
Czytam i wnioskuje że chyba lepiej samemu sobie z lasu przynieść taki korzeń, jak tak czy inaczej trzeba go wygotować, a potem tydzień moczyć.
A może piaskowa skałka ??
Zapisane
BC + koci podrostek

mafinia

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #13 : 2005-01-19, 19:30 »
facet mowil z wielkim przekonaniem ze moga byc ale juz bardziej do terrarium wedlu mnie is enadawaly...
eh w koncu nie podjelam szybkiej decyzji bez zastanowienia :roll:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #14 : 2005-01-19, 19:35 »
Cytuj

facet mowil z wielkim przekonaniem

W sklepach zawsze mówią to co chcesz usłyszeć i to z wielkim przekonaniem, w końcu na tym polega ich praca-sprzedać jak najwiecej !!

W sumie to szkoda że takie zachody z tym korzeniem, bo juz miałam świetny pomysł na urzadzenie akwarium, a tu chyba się przeżucę na skalki.
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Korzenie do akwarium
« Odpowiedz #14 : 2005-01-19, 19:35 »

amnesiac

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #15 : 2005-01-19, 20:41 »
Jakie zachody :lol: ? Akwarystyka uczy cierpliwości! Nie poddawaj się i spreparuj porządnie korzenie. Skałki są dobre do malawki albo tangi, ew. nature aquarium. IMO nie ma to jak dobry korzeń!
pozdr
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #16 : 2005-01-20, 10:05 »
Cytat: Ekoteczka
Czytam i wnioskuje że chyba lepiej samemu sobie z lasu przynieść taki korzeń, jak tak czy inaczej trzeba go wygotować, a potem tydzień moczyć.
A może piaskowa skałka ??

Chyba jednak nie.. Ja jeszcze niedawno sie zachwycalem jaki tyo piekny korzen wylowilem z dna jeziora... a on po roku rozpadł mi sie w przeciagu 2 tygodni... po jego wylowieniu woda jakos dluzej jest klarowna... :?
  A takie zwykle korzenie to juz wogole odpadają.. moj kolega wpadl na jeszcze ciekawszy pomysl.. wlozyl odciente galązki z wisni... rano mial wisniową wodę :) - na szczescie nic sie nie stalo tylko kora puscila kolor - rybki nawet to lubily :) ...
 korzenie znalezione - to najlepiej lignit.. to korzenie ktore lezaly dlugo w pokladach węgla odkrywkowego... one sa juz zakonserwowane...
Zapisane

mila13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 317
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #17 : 2005-01-20, 10:18 »
moj brat przywiązał nitką korzen do muszli pare dni mu sie potrzymał a później korzen wypłyną :)
Zapisane
gg.:2113275

tlen: mila-91

Kamaq

  • Gość
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #18 : 2005-01-20, 10:33 »
a ja słyszałam jeszcze sposób: przez cały dzień gotować na przemian w kwasie solnym i wodorotlenku sodu, później tydzień wymoczyć i jest  ;)
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Korzenie do akwarium
« Odpowiedź #19 : 2005-01-20, 12:01 »
Jak mi w sklepie wmawiała że malawi to roślinne a tanga skaliste to już do tego sklepu nie chodze....
Zapisane
emocjonalne kanapki
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 27 zapytaniami.