Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Co zrobić? Zbyt energiczny pies  (Przeczytany 2546 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majchert

  • Gość
Co zrobić? Zbyt energiczny pies
« : 2005-03-02, 08:52 »
Mam suczkę kundelka, która jest bardzo energiczna. I po dwugodzinym spacerze, też jest pełna energii i lata jak wściekła po całym domu, co mam zrobić :?:
« Ostatnia zmiana: 2007-12-03, 23:50 autor IBDG »
Zapisane

Rhea

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #1 : 2005-03-02, 09:51 »
Musisz jej znaleźć więcej zajęć? A co robisz z nią na spacerach?
Baw się z nią: aport przeciąganie, a najlepszym zajęciem na "zmęczenie" psa są ćwiczenia , treningi taki wysilek psychiczny bardziej męczy do fizycznego.
Zapisane

M'AST

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #2 : 2005-03-02, 10:04 »
no moje to pies najlepiej sie wybiega z innym psem ;)takze porwij kogos na spacer z psami :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #2 : 2005-03-02, 10:04 »

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #3 : 2005-03-02, 10:27 »
Ja też mam psa który potrafi szaleć w domu. Ale razem z tatą nauczyliśmy ją aportować. Samo aportowanie po równej drodze nie wystarczyło więc zaczęliśmy rzucać jej z takiej faaaaajnej górki. Pies ma duży wysiłek fizyczne i super zabawe.
Zapisane

Majchert

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #4 : 2005-03-02, 10:41 »
Ja zawsze wychodze z nią w porach kiedy jest dużo psów. rzucam jej patyk. Czasem z nią zeżdze na rowerze. Ale ona i tak ma nadmiar energii i domu chodzi po meblach parapecie. Każe rzucać sobię piłkę a ja już nie mam siły. Jak mam z nią postępować :?: Mały pies a tyle energii!!!
Zapisane

sylwi@

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #5 : 2005-03-02, 10:42 »
majchert, Twoj piesek jest nakrecony na pileczke??
Jesli tak to masz sprawe rozwiazana, na spacerze ciwczenia przeplatane zabawa, kilka komend i w nagrode aportowanie i przeciaganie. U mnie swietnym sposobem na wybieganie psa jest rzucanie szyszek tak ze pies do upadlego lata w jedna i druga strone, ale przed tym cwiczymy i szalejemy z pileczka :) Swietnym sposobem na zmeczenia psa jest praca wechowa, chowaj psu na spacerze rozne przemioty, niech popracuje troche nosem ;)
Zapisane

sylwi@

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #6 : 2005-03-02, 10:44 »
jesli chodzi o rower to tym nie zmeczysz tak psa, moje suki sa bardziej zmeczone po krotkich intensywnych cwiczeniach niz po 2 godz klusowaniu przy rowerze

a i jeszcze jedno, jesli nie masz to koniecznie kup pileczke na sznurku, mozna sie nia przeciagac, a jak sie rzuca to leci naprawde daaleko :]
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #7 : 2005-03-02, 11:22 »
Mój tata codziennie z psem jeździł na rowerze po 15km...świetna forma no i pies był zmęczony.
Zapisane

aneta

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #8 : 2005-03-02, 12:01 »
A moze agility?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #8 : 2005-03-02, 12:01 »

k_lap

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #9 : 2005-03-02, 14:14 »
ROCKY zawsze najbardziej padnięty wraca jak bawi się i szaleje z innymi psami. Ostatnio ze swoim kumplem bokserkiem jak wpadli w śnieg, to ich niebardzo było widać, ale za to potężną ilość śniegu, która leciała za nimi. Po powrocie do domu (1,5h razem szaleli) padł na kojec i spał jak zabity kilka godzin.
Dużo też daje aportowanie i tak jak Ariva napisała, staram się, żeby ROCKY przy tych ćwiczeniach i zabawach polatał trochę po górce. Również po tym jest wybiegany i wyszumiony, a przy tym ładnie mięśni nabiera.
Zapisane

zakla

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #10 : 2005-03-02, 15:08 »
Agility jest dobrym rozwiazaniem, ale niestety nie na codzien;) Ale takie szalenie z innymi psami, bieganie za pileczka itp. moze byc goodowe:)
Zapisane

Ariva

  • *
  • Wiadomości: 1995
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #11 : 2005-03-02, 20:47 »
A czy zabawa z psem też jest dobrym rozwiązaniem? Zależy czy pies ma swojego "kumpla". Bo są takie psiaki które szaleją z każdym a inne nie mają swojego towarzysza. Ja w tej chwili jako tako nie mam problemu bo psy są nauczone spać w domu.
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Co zrobić?
« Odpowiedź #12 : 2005-03-02, 21:12 »
Jest to najwyraźniej suczka o bardzo wielkim temperamencie i powinieneś wiedzieć biorąc kundelka że nie przewidzisz jakie będzie miała zachowania w przyszłości. Nie ma rady na energicznego kundelka tylko- wiecej zajec; szkolenie, zabawy, bieganie przy rowerze i przedewszystkim nalezy spędzac b. dużo czasu z sunią. Ta energia może przydać się w psich sportach np. frisbee bądz agility (biorąc pod uwagę fakt że nie mozna bedzie występowac w mistorzostwach agility ;)). Taki kundelek to skarb i powinieneś się cieszyć z tego skarbu :)
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Co zrobić?
« Odpowiedź #13 : 2005-03-02, 21:21 »
Cytat: sylwi@
majchert, Twoj piesek jest nakrecony na pileczke??
Jesli tak to masz sprawe rozwiazana, na spacerze ciwczenia przeplatane zabawa, kilka komend i w nagrode aportowanie i przeciaganie. U mnie swietnym sposobem na wybieganie psa jest rzucanie szyszek tak ze pies do upadlego lata w jedna i druga strone, ale przed tym cwiczymy i szalejemy z pileczka :) Swietnym sposobem na zmeczenia psa jest praca wechowa, chowaj psu na spacerze rozne przemioty, niech popracuje troche nosem ;)


A twoja suńka mumie komnedy, słucha się? (Ile ma lat? :) )
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Co zrobić?
« Odpowiedź #14 : 2005-03-02, 21:30 »
Może jednak zamiast ciągle pobudzac psa warto byloby wprowadzić jakieś zabawy / cwiczenia ktore wymagałyby troche skupienia, uwagi?
Bafi nieraz też chodzil jak nakrecany samochodzik i po dlugim spacerze przynosił mi piłke jakby chcial powiedzieć: "bawimy sie jeszcze!", widziałam ze jest tak naprawde zmęczony, wszyscy go  ignorowaliśmy, wtedy sie uspakajał i dopiero szedł spać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #14 : 2005-03-02, 21:30 »

sylwi@

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #15 : 2005-03-02, 23:28 »
charon, mam 2 suczki i obydwie wykonuja komendy ;)  Jedna ma 2 a druga 5 lat. Ta 2 letnia uwielbia tropienie, deptam jej slady, to jest jej zywiol, a ta druga znowu uwielbia gryzc i szarpac sie waleczkiem :)
Zapisane

Ula_la

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #16 : 2005-03-03, 11:56 »
z wszystkimi powyższymi komentarzami zgadzam się jak najbardziej, ale może zmiana diety (na mniej energetyczną) też by pomogła ?
Pozdrawiam
Zapisane

Rhea

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #17 : 2005-03-03, 21:58 »
Nie sądzę, żeby zmiana diety coś pomogła, to nie zależy od tego.
Zapisane

Majchert

  • Gość
Dzięki!
« Odpowiedź #18 : 2005-03-08, 14:23 »
Postaram się wykorzystać wasze rady. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :)
Zapisane

zakla

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #19 : 2005-03-08, 14:29 »
Golden(ka)- moze brac udzial w mistrzostwach niektorych;) Sa nawet MŚ dla mixow i nierodowodowcow:D
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Co zrobić?
« Odpowiedź #20 : 2005-03-08, 18:54 »
Hehe ale już na pewno nie może w MŚ takim "oficjalnym agilitowskim" :P (tak przynajmniej wiem z regulaminu Agility ;))

Też nie sądzę aby karma coś "zrobiła"- to temperament psa decyduje o tym czy jest spokojny czy też nie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #20 : 2005-03-08, 18:54 »

pacuszka7

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #21 : 2005-03-08, 18:57 »
z moją tak samo dopiero jak pojedziemy na wieś i tam cały dzień polata w bagnach na łakach itp to jak do domu przyjeżdżamy jest padnieta :wink:
Zapisane

Majchert

  • Gość
Dzięki!!!
« Odpowiedź #22 : 2005-03-09, 10:32 »
A powiedzcie mi, czy są wystawy dla kundelków. Ona jest taka ładna! Chciałabym to wykorzystać!!! :laska:
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Co zrobić?
« Odpowiedź #23 : 2005-03-09, 14:32 »
Organizowane są takie "wystawy kundelków"oczywiście nie pod "patronatem" ZK :P
Zapisane

Majchert

  • Gość
Adresy
« Odpowiedź #24 : 2005-03-09, 14:49 »
Podaj mi adres internetowy, gdzie można dowiedzeć się więcej na temat tej wystawy :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Co zrobić?
« Odpowiedź #25 : 2005-03-09, 15:15 »
Niestety nie znam :P To organizują zwykli ludzie- tak ot nie ma ocen itp. ŻADEN związek takich wystaw nie istnieje. więc nie mam co podać :P
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Co zrobić?
« Odpowiedź #26 : 2005-03-09, 15:36 »
idz na jakas gorke i rzucaj jej z niej jakas pilke
pies zleci i do gory zmeczony bedzie isc musial albo rower

aneta

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #27 : 2005-03-09, 17:05 »
Cytuj
Nie sądzę, żeby zmiana diety coś pomogła, to nie zależy od tego.

A no wlasnie jest odwrotnie ;)  Jesli dobrze pamietam w "Zapomnianym jezyku psow" Fennel, bylo napisane ze charakter psa moze sie zmienic po podaniu innej karmy  ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co zrobić?
« Odpowiedz #27 : 2005-03-09, 17:05 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Co zrobić?
« Odpowiedź #28 : 2005-03-09, 17:19 »
Aneta ale czy zdrowo dawać psu aktywnemu karme ubogą w cukry i inne składniki potrzebne psu do "uzupełnienia" energii itepe?  :roll: Wydaje mi się że to może i nawet psu zaszkodzić choc pewna tego nie jestem...
Zapisane

zuzor

  • Gość
Co zrobić?
« Odpowiedź #29 : 2005-03-09, 17:32 »
No ja niewiem jak ci pomucale cos mosisz wykombinowac oki :o  :o d
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 28 zapytaniami.