Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(  (Przeczytany 1388 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Piszę w imieniu moich znajomych, którzy około 3 lat temu nabyli "pseudojamniczke" a w grudniu dwumiesieczną "dobermanke bez rodowodu" Teraz psinki prowadzą niesamowitą wojnę, jamniczka rzuca sie na młodą, gryzie ją. Walczą nie tylko jak zostają same, ale nawet przy wlascicielach. Wiadomo, ze suczki walczą o miejsce w hierarchii, a jamniczka o uwagę i milosc wlascicieli, którą musi teraz dzielić z "młodszą siostrą" dodatkowo różnica wzrostu...
Niestety to prowadzi do takich napięc w domu, że postanowili sprzedac jedną z suczek :(
Pytanie : którą oddac? Jesli dobermankę, to jamniczka jako odpowiedzialna za to - będzie mniej kochana, jesli zostawic jamniczke - pytanie czy nie bedzie zachowywac sie agresywnie , kiedy pojawi się dziecko w rodzinie?
Sprawa jest bardzo ciężka !
Moze znacie jakies sposoby na uspokojenie tej agresji?
Ja proponowałam zakup parcianych kagańców na początek - jednak to problemu nie rozwiąże...
Dodatkowo osoby z trojmiasta prosze o pomoc - moze znacie kogos , kto chcialby jedną z nich zaadoptować? Podam szczegóły, kiedy zdecudują, a to bedzie bardzo ciezka decyzja : (
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Florencja

  • Gość
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #1 : 2005-04-19, 07:34 »
Jeśli oddać to tylko dobermankę. Jak można w ogóle w ten sposób myśleć ?! Oddamy jamniczkę żeby nie była winna oddania dobermanki ! Tu jest coś nie tak. Nie wiedzili wcześniej jak się zachowuje jamniczka wobec innych suk ? Jak je zapoznali ?
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #2 : 2005-04-19, 08:25 »
Najlepiej byłoby skontaktowac sie z jakims dobrym szkoleniowcem, może on by cos poardził. Jak długo suczki juz toczą ze sobą boje? Jak zachowują się właścicele?
Zapisane

Forum Zwierzaki

walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedz #2 : 2005-04-19, 08:25 »

Amstaffka

  • Gość
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #3 : 2005-04-19, 10:21 »
Ja miałam podobny problem,tyle ze z amstaffami.Dwójka starszych(pies i suka) nie chciała zaakceptować nowego domownika-pieska tej samej rasy.Oswajanie rozpoczęłam na neutralnym terenie czyli wszedzie tam gdzie psy nie uważały że to ich teren.Sunia bardzo szybko zaczęla szczeniorka kochać jak swoje maleństwo,pies może nie był aż tak uczuciowy,poprostu małego omijał.Jedynie jedzenie zawsze jest dawane osobno.
A jeśli właściciele nie dadzą rady to moim zdaniem oddać powinni dobermankę,a nie zwalać winę na jamniczkę.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #4 : 2005-04-19, 10:32 »
Cytuj

Jak je zapoznali ?


Właśnie, psy powinny poznac ise na nautralnym gruncie, ba, mozna było nawet wtajemniczyć jamniczkę w wybieranie szczeniaka... Jak było?

Cytuj

Jeśli oddać to tylko dobermankę. Jak można w ogóle w ten sposób myśleć ?! Oddamy jamniczkę żeby nie była winna oddania dobermanki ! Tu jest coś nie tak.


To samo pomyślałam... Jest z nimi od trzech lat, jest członkiem rodziny, a teraz sorry, wypad?

Jak się nie mylę w "Zapomnianym języku psów" były jakieś rady, dla nienawidzących się psów, w innych książkach pewno też...
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #5 : 2005-04-19, 11:26 »
Sunie są razem od grudnia, dobermanka była prezentem "mikołajkowym" i do tej pory wszystko było OK, warczenie przy jedzeniu, czy kłótnie o kostki - ale to normalne. Sunie spały razem i bawiły sie razem... W tej chwili jamniczka od czasu do czasu rzuca sie na dobermanke i się regularnie gryzą.
    Wczesniej jamniczka nie była agresywna wobec innych suczek. Zastanawiają się nad oddaniem jamniczki, bo jak pisałam obawiają się, czy skoro jest agresywna "z zazdrosci" o innego psa, nie bedzie tak samo, kiedy pojawi sie dziecko !
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #6 : 2005-04-19, 12:10 »
Glorrria a może to jamniczka czuje się dominntką w stadzie a Wy faworyzując dobermankę,bo młodsza powodujecie agresje u jamniczki.Skoro to jamniczka jest panią w domu(zaraz za wami) to ona pierwsza pownna dostawać posiłek,pierwsza być przywitana przez Was i ona powinna mieć ciut więcej uwagi z waszej strony.U mojej kumpeli była podobna sytuacja.Gdy zaczeli postępowac tak,że starsza suczka zrozumiała,że jest ważniejsza od tej młodszej to suczki się uspokoiły i bez siebie,żyć nie mogą ;)

chyba głębiej ten problem opisywała Jean Fennel.Możesz poczytać :wink: Mam nadzieję,że nie zostaniecie zmuszeni do oddania żadnego z psiaków :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #7 : 2005-04-19, 14:20 »
Cytuj

czy skoro jest agresywna "z zazdrosci" o innego psa, nie bedzie tak samo, kiedy pojawi sie dziecko !


Dziwni ludzie. Po prostu wcześniej jamniczka dominowała nad szczeniakiem, a teraz psina dorasta i też chce coś dla siebie.

Cytuj

faworyzując dobermankę,bo młodsza powodujecie agresje u jamniczki


Dokładnie...

Cytuj

chyba głębiej ten problem opisywała Jean Fennel


Właśnie jak już pisałam, też mi się tak wydaje. Można się czymś zasugerować.

malutka, to onie glorrria, tylko jej koleżanka... :)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #8 : 2005-04-19, 14:27 »
Cytuj

malutka, to onie glorrria, tylko jej koleżanka...  

no fakt :oops: sorki za pomyłkę ;)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedz #8 : 2005-04-19, 14:27 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #9 : 2005-04-19, 14:30 »
No własnie, jak wlasciciele traktuja obie suki? bo jesli jest tak ze faworyzuja ta slabsza i probuja ja "pocieszac" to to jest glowna przyczyna problemu..
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #10 : 2005-04-23, 16:04 »
Jamniki to z reguły ostre i nieustępliwe psy - wiec mało prawdopodobne ze ustąpi dobremance - predzej bedzie do smierci - dosłownie! - walczyc o zachowanie pozycji. Dawniej to były nieustepliwe i az szalenczo odwazne psy, nawet dzika sie nie bały. A zwłaszcza teraz, jak jamniczka była najwazniejsza w rodzinie i nagle na jej teren przybyl szczeniak i to suczka. Cała rodzina robiła wielkie achy i ochy nad nowo przybyłą, a ją odtrącili w kąt. Normalne, ze chce utrzymac swoją pozycje i nie odnosi sie przyjaznie do intruzki.

Z kolei dobermany to takze niełatwe, ze skłonnosciami do dominacji psy obronne. Póki jest młoda respektuje dorosłą suke i nic jej powaznego nie zrobi, ale jak dorosnie i poczuje siłe...

Czyli dobermanka i jamniczka to zdecydowanie nie najlepsze zestawienie. Zle zrobili własciciele, ze wczesniej o tym nie pomysleli. Radziłabym oddac dobermanke.

Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #11 : 2005-04-23, 18:20 »
Jak w ogóle można zdecydować się o oddaniu jakiegoś z psów? To po prostu trzeba zakończyć. Psy toczą przywódctwo między soba, ale to właściciel musi podkreslić alfę. Np. dając najpierw jamniczce jedzenie itp. moje jamniczki czesto też się gryza, ale to raczej zabawa. A jamniczce może przeszkadzać ruchowość dobermanki.........
Zapisane

mafinia

  • Gość
Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #12 : 2005-04-23, 18:30 »
w moim stadzie jest mix jamnika oraz donek
suki za osba przepadaja chociaz przyznam ze podczas jedzenia smakolykow jamniczycy wlacza sie agresor... mafia powarkuje i przyciska krome do ziemi.... koniec sprawy
chierarchia jeszcze nie zostala ustalona jak myslalam
czasami kroluje jamnik czasami onek....
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #13 : 2005-04-23, 18:58 »
te suczki też się kochały ( i kochają) i jak podkreslam od grudnia do niedawna nie było żadnych poważnych sprzeczek ! Do tej pory wyjściem nie jest rozdzielenie ich do dwoch roznych pokoi, bo po prostu wyją za sobą ! W tej chwili jamniczka dostała  szmaciany kaganiec i po prostu gryzc nie moze, jest jeszcze obrazona, ale jest spokoj ! Psy spią razem i zdaje mi sie, ze miski też mają razem. Ciężko jest z jamnika zrobić dominantke, bo jest duuzo mniejsza i z choćby z tego faktu wciąż czuje sie zagrozona. A dobermanka to jeszcze "dzieciak" mi sie wydaje, ze ona tylko sie broni przed napadami starszej siostry, jeszcze jej nie zalezy na ustalaniu hierarchii.
Zadna psina raczej nie zostanie oddana, ale problem z wakacjami, kiedy wlasciciele wyjadą, jamniczka zostanie u rodziny, ale problem co zrobic w tym czasie z dobermanką - skoro razem być nie mogą  (przy okazji prosze osoby z Trójmiasta, ktore znają kogos, kto chcialby sie zająć psem przez wakacje o info :) )
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #14 : 2005-04-23, 21:10 »
Moje psy tez się gryza tyle tylko że są braćmi. Gryzą się dla zabawy lecz czasami gryzą się ze złości. Ale wobec temego są nierozłącznie wszedzie za soba chodzą jak to bracia. Śpią w jedniej budzie. lecz jedza z dwóch misek. Nie gryza się bez powodu. One się gryzą z zazdrosci. moja babcia ma psa ktorego znalazlam pod szkoło wyglodzonego. Gdy pierwszraz sie z podkały wszystko bylo ok lecz gdy na dwa dni przybląkala sie mala suczka Dino (tak nazwaliśmy tego psa) Rzucił sie n amojego Rudasa oczywiscie chudas stanoł mu w obronie. Suczki już nie bylo ale gdy następnego dnia jadly Dino  znowu sie na nie rzucił i następny dzień też lecz tylko wtedy gdy jadły. tak to są w trzech przyjaciółmi. Oczywiscie jest jeszcze mały miesięczny szczeniak no prawie dwumiesięczny i nic mu nie robią. maly Max ma spokojnych starszych kolegów. Nie wiemy ile ma lat Dino.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

Forum Zwierzaki

Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedz #14 : 2005-04-23, 21:10 »

mafinia

  • Gość
Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #15 : 2005-04-23, 22:27 »
nie zgodzilabym sie iz z jamnika ciezko zrobic dominantke
pomijajac moj przypadek znam  rottka ktory mieszka pod jednym dachem z jamnikiem
psy zgadzaja sie lecz za kazdym razem gdy przechodzilam przy ich posesji na czele stal jamnik to on pierwszy ruszal do ataku rottek za nim....
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #16 : 2005-04-24, 09:51 »
Gloria - do tej pory nie było problemu, bo dobermanka była goowniarzem i jamniorka doskonale zdawała sobie z tego sprawę. Teraz dobka zaczęła dorastać i jest kłopot. Miski trzeba rozdzielić, niech jedzą w oddzielnych pomieszczeniach, unikniecie przynajmniej konfliktów przy jedzeniu.
Jamniki mogą być dominantami, to bardzo charakterne psy ;) Sunia czuje się zagrożona nie dlatego, że jest mniejsza, tylko po prostu do tej pory wszystko było poukładane, była najważniejsza, a teraz nagle młoda zaczyna dorastać i równowaga się zachwiała.
O wakacjach należało pomyśleć wcześniej...
Skoro nie ma jej z kim zostawić, to niech wezmą ją ze sobą. Naprawdę można zorganizować sobie wakacje tak, żeby zabrać ze sobą psa, nawet sporych rozmiarów ;)
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: walki o dominacje między suczkami (3lata i 6 miesiecy) :(
« Odpowiedź #17 : 2005-04-24, 13:08 »
widocznie nie mogą (chodzi o wyjazd za granicę) suczki mialy zostac na wakacje razem, ale skoro jest mozliwosc, ze będą się gryżć, do tego przy nieobecnosci wlascicieli, to lepiej je rozdzielic
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.15 sekund z 26 zapytaniami.