Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Rower  (Przeczytany 4815 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Rower
« Odpowiedź #30 : 2005-05-10, 09:29 »
Ten okres kiedy szybko sie męczy i idzie spatki wcale nie trwa tak długo... I pies wtedy i tak jest zbyt mały do cwałowania przy rowerku... Raczej trudno jest przeoczyć moment kiedy pies więcej biega jak śpi i ma niesporzyte pokłady energii... :?:

Aha, ale oczywiście zdajecie sobie sprawę, że nie należy pewnego dnia stwierdzić od dziś jeździmy codziennie na rowerze po 8h, chodź Burek! Bo pies tez musi mieć kondycję, odpowiednią do wysiłku... Bo wam padnie po pierwszym dniu, zwłaszcza jeśli to lato... :szok:



Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Rower
« Odpowiedź #31 : 2005-05-10, 09:34 »
Ja z Nelką zaczynałam od pół godzinki. Później coraz dłużej i dłużej. Teraz maximum biegamy 3,5 godzinki :) Zresztą nawet mi się dłużej nie chce :P
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Rower
« Odpowiedź #32 : 2005-05-10, 10:20 »
ciucciola ja jak zaczęłam uczyć Oskiego był malutkim szczeniakiem.Nie chciałam,żeby od razu pokonywał dystanse kilku km ale po prostu nauczył się,że trzeba być spokojnym koło roweru.Teraz jak zakładam mu smycz i wsiadam na rower wie,że nie wolno ciągnąć.Zachowuje sie wtedy lepiej niż przy nodze :)
Poprostu naucz psiaka na początku,że rower nie jest straszna rzeczą.Jak będziesz szła na krótki spacerek weź rower i prowadź.Ja tak robiłam i teraz naprawdę nasze wycieczki rowerowe są super.Pamietaj tylko,że u młodych psów szkielet się jeszcze kształtuje i nie wolno przeciążyć psiaka.Lepiej krócej i spokojniej niż długo i intensywnie.Najpierw oswoić :)
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Forum Zwierzaki

Odp: Rower
« Odpowiedz #32 : 2005-05-10, 10:20 »

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Rower
« Odpowiedź #33 : 2005-05-10, 11:33 »
dzięki malutka za odpowiedź
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

NaNcY

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #34 : 2005-05-10, 12:20 »
ja na pewno odradzam jazdę w upał... bo przy takiej pogodzie nawet mój beagle nie wy3muje za długo...
aa i zdziwcie sie jak psiak bedzie oszukiwał... :P ;)
Zapisane

aleb

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #35 : 2005-05-10, 12:37 »
Eee... a czemu pies nie moze biegać po lewej? :|
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #36 : 2005-05-10, 12:38 »
ee no nikt Ci nie zaproni... mój biega po lewej... tak jest mi wygodnie a skoro ja czuje sie pewniej na rowerze to i jemu bezpieczniej... zresztą itak wybieram odludzia...
Zapisane

aleb

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #37 : 2005-05-10, 12:40 »
No moje tez biegaja po lewej ;)
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #38 : 2005-05-10, 12:43 »
i zyje?? :P :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rower
« Odpowiedz #38 : 2005-05-10, 12:43 »

aleb

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #39 : 2005-05-10, 12:47 »
A jak :P Pewnie, że żyje
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #40 : 2005-05-10, 12:54 »
noi o to chodzi... wg mnie nie powinniśmy za wszelką cene stosować sie do jakichś regół... trzeba żyć własnym życiem nie książkowym...

do pewnych rzeczy trzeba samemu dojść... ;)
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #41 : 2005-05-10, 14:18 »
Cytuj
noi o to chodzi... wg mnie nie powinniśmy za wszelką cene stosować sie do jakichś regół... trzeba żyć własnym życiem nie książkowym...
To nie reguła książkowa, tylko logika.
Bezpieczniej jest mieć psa po prawej, bo jeśli masz psa po lewej i będzie koło Was przejeżdżał samochód, a pies akurat odbije w lewo, to jest ZONK. I nie mówcie, że 'mój nie odbije', bo wszystko się może zdarzyć, a pies to tylko (i aż) pies, nie jest w 100% przewidywalny.
Chyba że macie od razu 'za płotem' jakąś polną drogę, wtedy wszystko jedno.
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #42 : 2005-05-10, 15:31 »
olcia ja akurat na pewnoe Ci nie powiem niczego w stylu  'mój nie odbije' bo mnie takie gadanie dobija... nic nie da sie przewidzieć...

ale właśnie ja nie robie wycieczek w cywilizacji wielkiej... raczej odludzia... albo własnie koło ulicy jak jade na alejki noi mam ulice po prawej i stąd przyuczył sie ze on z lewej...
Zapisane

Kamila

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #43 : 2005-05-10, 17:10 »
Mojh biega po prawej bo wlasnie  u babci biegam przy ulicy (tzn. on biega :P )

Nasz pierwszy rowerowy spacerek zaczelismy wlasnie tez od 30 min zeby go sprawdzic. Jego kondycje po zimie itp. Okazalo sie ze jeszcze dlugo by mogl biec :P :lol: Nst. dnia pojechalam z nim na 1 godz. i tez sie nie zmeczyl :lol:
Zapisane

Bonsai

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #44 : 2005-05-10, 18:28 »
Hmmm.... No cuż, na smyczy to mój pies przy rowerku nie biega, tylko tak po prostu - luzem. Jestem pewna, że nigdzie nie ucieknie, bo Kama chyba przyjęła sobie do serca słowa mojej mamy -  "Pilnuj Oli" :D A smycz tylko by zawadzała.... Z resztą , tam gdzie się wybieramy na spacery samochody nie jeżdżą...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rower
« Odpowiedz #44 : 2005-05-10, 18:28 »

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Rower
« Odpowiedź #45 : 2005-05-10, 20:16 »
Mój biega po prawej ale tylko dlatego bo tak mi wygodniej :;d: nie jeżdżę po ulicy tylko po polnych drogach więc nie byłoby problemu gdzyby biegał po lewej :P
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Rower
« Odpowiedź #46 : 2005-05-10, 20:23 »
Olcia, ale my NIE biegamy koło ulicy :P
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #47 : 2005-05-10, 20:29 »
Po prostu wytłumaczyłam dlaczego lepiej po prawej.
Bo większość ludzi zanim dojedzie do polnej drogi, musi przejechać z psem koło jakiejś ulicy.
Rozumiem, że Wy NIE biegacie koło ulicy (Wy w ogóle nie biegacie, Wy jedziecie, biegnie Wasz pies :P ), ale jeśli wejdzie tu ktoś inny, to przeczyta dlaczego tak a nie inaczej.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Rower
« Odpowiedź #48 : 2005-05-10, 20:42 »
A tak w sumie, zaczęłam sobie Nelkę koło roweru wyobrażać...biega po prawej :lol:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #49 : 2005-05-11, 10:22 »
noo dzis pogda na razie dopisuje... więc chyba sprawdzimy jak kondycha... na rowerek:D jupiii

EDIT: i po rowerku... forma Snoopulka?? w git... grzeczniusi był... widać zapamietał wszystko
« Ostatnia zmiana: 2005-05-11, 13:52 autor NaNcY »
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Rower
« Odpowiedź #50 : 2005-05-12, 15:53 »
Yeah! Przed chwila wrocilam z roweru. Zrobiłam tak jak napisała Malka- stopniowo przyzwyczajałam go. Normalnie udało sie z nim jechać :jupi: tylko.... jestkilka problemów:
1. Co chwila chce wskakiwać na trawe czego skutkiem jest ciągnięcie mnie, mimo, że wczesniej odbył długi spacer.
2. Biegnie jakiś metr od roweru, a jak skracam smycz to chce biec w inną stronę
3. Czasem chce skręcić nie tam gdzie ja czego skutkiem było przypadkowe najechanie na psa :? na szczescie lekko....
4. Jak widzi psa to ciągnie....

I co mam zrobić?
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

Odp: Rower
« Odpowiedz #50 : 2005-05-12, 15:53 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Rower
« Odpowiedź #51 : 2005-05-12, 16:22 »
:lol: Gratulacje Psiara ;)

Ja to psy odrazu do roweru i vio w pola :mrgreen: Mądre przy pierwszej jezdzie "już umiały". Wiedziały że nalezy trzymać się z daleka od roweru i ładnie truchcikiem biegnąć ;)
Ostatnio była u mnie Aksa która niemiłosiernie piszczała za właścicielami (zostawili ją u nas na czas wyjazdu do Berlina). Musiałam jakoś psa wymęczyć aby padł już całkiem i dpał do wieczora. Jak wariatka biegałam z psem od wiochy do wiochy a ona nadal pełna energii :lol: Więc wziełam rower nie miałam czasu na uczenie biegania przy nim ani stopniowego przyzwyczajania efekt- sunia pięknie truchcikiem biegła przy rowerku nawet przy psach się nie zatrzymała. Czy to jakaś "moc"? :lol:

Psiara musisz Pazurka przyzwyczaić że bieganie przy rowerze to nie spacer tylko "wyładowanie jego energii". Zawsze przed przejażdzką wyprowadz Pazurka na spacer aż do momentu gdy się załatwi :P Jak załatwi swoje potrzeby to śmiało na rower :;d:
Musisz go nauczyć "chodzenia przy rowerze" tzn. musisz go nauczyć komend w prawo w lewo itp. Polecam zacząć od normalnego nauczenia go prowadzenia na smyczy i wprowadzenia komend "lewo" "prawo" ;) Wiesz chyba jak? ;)
To samo- nalezy nauczyć psa komend "w prawo" "w lewo"
Na to raczej nic nie poradzisz ale pies powinien po jakimś czasie nauczyć się że bieganie przy rowerze to nie zabawa i uganianie się za innymi psami ;)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Rower
« Odpowiedź #52 : 2005-05-12, 16:43 »
Goldi on sie załatwił na 10 dni taki spacer miał wczesniej :lol: no chyba trzeba bedzie go nauczyc w prawo w lewo, ale jak nauczyc go, zeby nie biegł tak daleko ode mnie? Aż smycz jest napieta!
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Rower
« Odpowiedź #53 : 2005-05-12, 16:57 »
Napisane było że długie dystansy od 18 miesięcy... Myśle ze labradorek powinien doipiero od roku, ale nie wiew dokładnie
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Rower
« Odpowiedź #54 : 2005-05-12, 16:59 »
Naucz Pazurka chodzenia przy nodze i komendy "równaj" bądz "noga" (jak tam kto mówi :P).
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Rower
« Odpowiedź #55 : 2005-05-12, 17:02 »
potrafi równaj ale na rowerze udawał jakby zapomniał :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Odp: Rower
« Odpowiedź #56 : 2005-05-12, 17:04 »
Z kora się boje jezdzic na rowerze bo jest mała
ale bym mogła??

Kamila

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #57 : 2005-05-12, 17:08 »
Z kazdym psem raczej mozna jezdzic przyrowerku
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Rower
« Odpowiedz #57 : 2005-05-12, 17:08 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Rower
« Odpowiedź #58 : 2005-05-12, 17:09 »
A kora to sznaucer miniaturowy? Jeśli tak to jasne ze mozesz, przeciez sznaucerki sa niewiele mniejsze od foksów, a jak Pazur biegł to i Korze nic nie bedzie :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

NaNcY

  • Gość
Odp: Rower
« Odpowiedź #59 : 2005-05-12, 21:18 »
mnie książkowo kojarzy sie jedynie ze rottwailery nie powinny biegać przy rowerku,,, ;)
Zapisane
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 28 zapytaniami.