Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: gdy w domu pojawi się drugi pies...  (Przeczytany 3141 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
gdy w domu pojawi się drugi pies...
« : 2005-05-22, 14:02 »
Mam malutki problem (mam nadzieję) który teraz wygląda poważnie :(
jak niektórzy wiedzą, w piątek dołączyła do nas 7 tyg sznaucerka Kiwi. Reksio (2.5 roku) do tej pory spotykał się z psami że tak powiem "okazjonalnie". i teraz gdy na jego terenie w jego domu pojawiła się sunia, Reksio zaczął by smutny, wyprowadził się na balkon :( wogóle nie chce się z Kiwi bawić.  A ona cały czas go zachęca, ale pewnie niedługo przestanie się do niego "odzywać". Poza tym Reks jest chyba obrażony ... wogóle nie reaguje na nasze komedny.
Wczoraj pojechalliśmy na działkę z Reksiem i Kiwi i tam pieseczki się troszkę jakby polubiły (bawiły się razem ale bez dotykania). po powrocie do domu było to samo co wcześniej.
moze to troszke za wcześnie na martwienie ale martwimy sie bo Reksio naprawdę strasznie sie zmienił.
 
I teraz pytanie: czy ktoś miał podobną sytucaję, z tym ze psem starszym był facet a nie suka, jak sobie poradziliście?? czy wogóle poradziliscie sobie?
Bede wdziecza za wszystkie rady. Odrazu mówię ze Reksiowi poswiecami tyle samo czasu a nawet wiecej, nie moze czuć sie zaniedbany,,,
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #1 : 2005-05-22, 14:07 »
przejdzie mu ;) jest zazdrosny, to normalne ;)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #2 : 2005-05-22, 14:13 »
 No niby normalne, ale w tym czasie musicie wyjatkowo mu poswiecac duzo uwagi, bawic sie, glaskac...wiadomo to nie latwe gdy ma sie w domku taka mala, slodka pocieche, ale przebywajcie i zajmujcie sie Reksiem jak najwiecej by nie czul sie odrzucony :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedz #2 : 2005-05-22, 14:13 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #3 : 2005-05-22, 14:27 »
Mam andzieję ze przejdzie bo teraz to niestety wygląda poważnie :( on nie chce przebywać z nią w jednym pomieszczeniu, omija ją szerokim łukiem. i ma taki smutny wzrok, jednym słowem serce się kraje na jego widok. naprawdę dużo mu posięcamy czasu (więcej niż przed Kiwi), ale to się ogranicza do głaskania, drapania, czesania bo o zabawie nie ma mowy- nie pobiegnie za zabawką w obawie że gdzieś kryje się "wróg".

jutro muszą oboje zostać razem ale sami. nie wiem czy lepiej ich w osobnych pomieszczeniach zostawić- jest obawa ze oboję bedą bardzo wyć- Kiwi z tęskonty a Reks raczej z bezradności. Mozemy zostawić ich razem ale boję sie ze Kiwi przesadzi i Reks nie wytrzyma i...  nie jest agresywny w zadnym wypadku ale w tej sytuacji górą moze być zazdrosć :( sama nie wiem...
Zapisane

olc!a

  • Gość
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #4 : 2005-05-22, 23:11 »
Myślę, że lepiej na początku nie zostawiać ich razem.
Reksio musi mieć wszystko pierwszy, musicie mu poświęcać tyle samo a nawet więcej uwagi niż zwykle, ale to wszystko chyba wiesz ;)
Jest zwyczajnie zazdrosny, robi cyrki, bo nagle przestał być całym światem dla swoich Państwa, to nowa sytuacja, jak dotrze do niego, że mimo jego zachowania sunia zostaje i to na zawsze, to mu przejdzie ;) Dużo też na pewno zmieni się po pierwszej cieczce suni :)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #5 : 2005-05-23, 09:23 »
ja mam co prawda dwie suki, ale myśle że sytuacja była podobna.
moja sunia miała 3 latka jak wprowadziliśmy mrówe (jej córkę) (cześniej była u brata-mrówa). I choć można by się spodziewać że Łatka przyjmie to normalnie, bo Mrowa była u nas często, no i znały się b.dobrze, to jednak chodziła obrażona i walczyła o terytorium przez pierwszy czas. Minął czas i teraz te dwa psy nie mogą bez siebie żyć :)
nie wiem czy poświęcałam więcej uwagi Łacie czy nie, starałam się rozdzielać uwage, miłość i zabawę na połowe :) i do tej pory tak jest :) najważniejsze to zachować równowagę :) a wszystko się ułoży :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Nanami

  • Gość
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #6 : 2005-05-23, 10:02 »
Marto, wiecej zabaw na neutralnym dla Reksia terenie ;)
Zapisane

golden

  • Gość
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #7 : 2005-05-23, 15:00 »
Martusia, pokaz Reksiowi, że ciągle jest dla Ciebie tak samo ważny, jak przed pojawieniem się Kiwi :D zrobił się zazdrosny, bo to teraz wokół Kiwi kręci się najwięcej uwagi i to jej poświęcana jest większa ilość uwagi. Spróbuj zrównowazyć czas, jaki spędzasz z obydwoma psiakami. Kiedy przez chwilę pobawisz sie sam na sam z Kiwi, później idz do Reksa - daj mu jakiś smakołyk, pobaw się, podrap tak jak lubi :) Psinek po prostu wpadł w deprechę pt. "Pani Mnie Nie Lubi" ;)
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #8 : 2005-05-23, 15:10 »
Dziękuje wszystkim za rady  :tuli:
Dziś już jest troszkę lepiej  :D tzn Reks juz nie ucieka przed Kiwi ale o zabawie nie ma mowy ;) teraz poswiecamy Reksiowi dużo więcej uwagi niż wcześniej... praktycznie cały dzień kreci się wokół psów  :lol: oczywiscie jak Kiwi jest głaskana to Reksio też i na odwrót. Prblem jeszcze jest taki ze Kiwi chce  być zawsze w centrum- jak Reksia głaszczę i pieszczę to ona odrazu podlatuje i na niego skacze.
Co do neutralnego terenu... mozemy tylko tam jeździć w weekendy, a wyjscie przed blok nie wchodzi w grę z powodu kwarantanny.

Dochodzę do wniosku że za bardzo panikuję :lol: hi hi ale jeszcze nigdy nie miałam 2 psów ;)

A tu uwieczniona jedna z nielicznych chwil na wspólnej zabawie... ale to było na działce ;) to jasne rozmyte to Rekiso a ta mała ciemna kropka to Kiwi ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-23, 15:13 autor Marta Reks Kiwi »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedz #8 : 2005-05-23, 15:10 »

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #9 : 2005-05-24, 15:43 »
MArto ! Wiesz, że ja mam psa i suczkę :)

Niedawno Zulus zawitał do naszego domu...Doris przez tydzień chodziłą obrażona...nie reagowała tak super na wołanie...była smętna...ale po tyg. stali się super rodzinką :D :D Doris nie może być dłuzej bez Zulusa a Zulus bez Niej :D :D
Dorka traktuje Go już jak synka ;)

Marto zobaczysz, że u Ciebie będzie tak samo :D :D :D Po kilku dniach Reks przekona się do Kiwi i nie będą po za sobą świata widzieć :D :D :D

Buziaki dla Sznuni ;)
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #10 : 2005-05-24, 17:40 »
No i stało się :D Psiaki swirują strasznie :D po ich zabawie dom wygląda jak po przejsciu tornada :lol:  ;) Reks sie przekonał i teraz non stop zaczepia Kiwi do zabawy :D
Jak zwykle mieliście rację :D Dziekuje!!
Asia ;) :D
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #11 : 2005-05-24, 17:44 »
ciesze sie ze wszystko wyszło na prostą ;) oczywiście między pasmi czasami mogą byc spięcia, ale to rzadko ;) przybij im łapkę od łaty i mrówy ! :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #12 : 2005-05-24, 22:08 »
;)

to teraz jestem tylko ciekawa czy będą się lizać po uszkach ;) :D hihihi
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

Meggy

  • Gość
Odp: gdy w domu pojawi się drugi pies...
« Odpowiedź #13 : 2005-05-24, 22:14 »
Martusiu,wielka buźka dla dwóch rozbójników!! :tuli:
Dobrze,że dywany pozwijałaś,bo pewnie by fruwały! :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 26 zapytaniami.