Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szczeniak w domu i małe dziecko  (Przeczytany 1336 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Piotrek Szczecin

  • Gość
Szczeniak w domu i małe dziecko
« : 2005-05-25, 09:54 »
Przeprowadzamy się do domku z ogródkiem. Mamy 5 letnią suczkę - kundelek podobny do ratlerka, która jest baaardzo ułożona i kocha naszego synka - 10 miesięcznego Kubusia.
W nowym domu chcemy mieć też większego psa.
Co do rasy nowego szczeniaka, zdecydowałem sie na owczarka niemieckiego krótkowłosego. Myślę, że połaczy fikcje psa stróżującego i będzie bezpieczny dla Synka.
Może któs ma doświadczenie w podobnej sytuacji? Jak wprowadzić nowego szczeniaka do rodziny, w której jest dorosła-mała suczka i małe dziecko?
Z góry dziekuję za pomoc
Pozdrawiam wszystkich miłośników psiaków.
Zapisane

falki

  • Gość
Odp: Szczeniak w domu i małe dziecko
« Odpowiedź #1 : 2005-05-25, 10:17 »
My z meżem zdecydowaliśmy sie na pittbulkę i to był strzał w 10.Początkowo sunia złościła się,kiedy córcia ją męczyła.Ja zawsze mówiłam,że się boję i żałuję bo ona jest agresywnaitp.To był prawie 2 lata temu.Teraz widzac je obie bawiące się w np.berka :shock: czy to,że córcia robi z nią co chce,a ona nic z tego sobie nie robi,nie żałuje.Myślę,że ze szczeniaczkiem i dzieckiem nie będzie problemu,aby sie zaprzyjaźnili.Gorzej z sunią.Może być zazdrosna i czuć się odrzucona.Aha,dodam jeszcze,że my od mała uczyliśmy sunię,że "nie wolno",gdy ta chociaż lekko podgryzała córcię.Z czasem jej to przeszło i teraz świata poza sobą nie widzą.mam nadzieję że i Wam uda się zaprzyjaźnić dzidzię z 2 psiunkami :).
Zapisane

Anka

  • Gość
Odp: Szczeniak w domu i małe dziecko
« Odpowiedź #2 : 2005-05-25, 10:33 »
Psy i dzieci mogą spokojnie zyć razem, wręcz psychicznie takie dzieci się podobno lepiej rozwijają niż dzieci pozbawione kontaktu z naturą.
Natomiast zawsze zabawy i kontakt dziecko-pies musi być pod kontrolą człowieka dorosłego, pies to nie niańka i nie może zostać sam z małym dzieckiem.
Co do wyboru płci się trochę zastanawiam - macie już 1 suczkę i przeprowadzacie się do domku - musicie rozważyć pomysłowość okolicznych kundli a zarazem zgodność suczki z szczeniakiem a także ich późniejsze relacje np. co będzie w czasie cieczki.
Wybieraj dobre źródło przy zakupie psa, obejrzyj kilka hodowli, sprawdzaj wszystko bo w grę wchodzi dobry psychicznie pies do dzieci  (podstawą dopuszczenia psów rodowodowych są badania w kierunku b.częstej choroby - dysplazji oraz pozytywnie zdane testy psychiczne rodziców)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczeniak w domu i małe dziecko
« Odpowiedz #2 : 2005-05-25, 10:33 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Szczeniak w domu i małe dziecko
« Odpowiedź #3 : 2005-05-25, 12:24 »
To dobry pomysł, ale tylko wtedy kiedy jestescie pewni, że podołacie równocześnie zajmowaniem się synkiem, szczeniakiem i suczka (ratlerka bedzie na pewno zazdrosna na poczatku, trzeba jej poswiecac duzo wiecej uwagi niz wczesniej)-to bedzie baardzo trudne zadanie ;)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Szczeniak w domu i małe dziecko
« Odpowiedź #4 : 2005-05-25, 13:59 »
Co do psa i dziecka to nie powinno być żadnych przeszkód :) Gorzej np gdyby do domu zawitało dziecko, a w domu mieszkałby załóżmy 5 letni pies ;) Wtedy zwierzak widzi, że do stada dołączył nowy członek- którego natychmiast nalezy "ułożyc" i zapewne pies by sie tym zajął. Wtedy dopiero dochodziłoby do konfliktów.
Jezeli do domu ma przybyć szczenię, nie powinno ono zagrażać dziecku. Oboje będą mieli chęć na zabawy tak więc będa się świetnie dogadywać ;) Jak Anka pisała- zabawy czy głaskanie psa musi odbywac się pod okiem dorosłej osoby. Zawsze pies może zadrapać "w  zabawie" dziecko- wtedy własciciele instynktownie zwalają winę na psa i najczesciej zwierze ląduje w schronisku...

Myślę że większy problem to ratlerek i nowy pies ;) Ratlerek będzie chciał ustawić psa, wtedy nie wolno absolunie mu przeszkadzać. Bo w takich sytuacja człowiek znów,. instynktownie staje po stronie małego psa bojąc się że wiekszy zrobi mu krzywdę- co jest niezrozumiałe dla obu zwierzaków. Zajmuj się i poświęcaj tyle uwagi suczce ile dotychczas a nie powinno być problemów ;) Musisz suczce pokazać, że nowy członek rodziny nie zagraża jej pozycji w stadzie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 24 zapytaniami.