Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Neonki chore ??? Pomocy  (Przeczytany 15516 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Neonki chore ??? Pomocy
« : 2005-06-04, 20:26 »
3 z moich neonek inessa ( 6 )  są jakieś blade i wyblakłe.  Ich czerwony pasek jest prawie biały a ich brzuszki wyglądają jakby złaziła z nich eee łuski  Ludzie  co to jest !!! Czy to jakieś choróbsko czy coś innego ???
« Ostatnia zmiana: 2005-06-05, 14:29 autor Dory »
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #1 : 2005-06-04, 20:44 »
Boshe znalazłam to na necie i odpowiada to troszkę opisowi

Mikrosporidioza
Choroba ta jest również znana jako "choroba bystrzyków neonowych". Jest to nieuleczalna choroba bardzo często atakująca neona Inessa. Objawia się białymi plamami na ciele ryb, wychudzeniem, zniszczonymi płetwami, skrzywieniem kręgosłupa, utrata kolorów. Jest przenoszona wraz z roślinami, rybami, piaskiem. Zaleca się uśmiercenie wszystkich chorych ryb, ponieważ inaczej będą zarażać inne. Zdrowe przenieść do innego zbiornika. Podłoże należy wygotować, zbiornik i rośliny zdezynfekować.

Czy jest jakaś inna choroba podobna do tej ( nadzieja matką głupich ale ja jestem głupa )
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

szampan0

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #2 : 2005-06-04, 20:56 »
Tak, to jest na 90% ta choroba :( Przykro mi to mówić, ale chyba rybki umierają, chociaż nie jestem specjalistą. Współczuję:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedz #2 : 2005-06-04, 20:56 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #3 : 2005-06-04, 21:10 »
Zauwarzyłam że kolejna jest balada a na płetwach mają białe kropeczki ... Zostały mi dwie , ale one też jakieś blade. nie wiem czy to z powodu małego pojemnika czy to to samo  :bigcry: :cry: nawet jeśli przeżyją to komu mam je dać jak nikt neonek nie ma a boje się kupować nowe żeby zararzone nie były :cry:
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

HaCzYk

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #4 : 2005-06-04, 21:20 »
jeśli białe kropeczki to może ospa rybia...
Zapisane

szampan0

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #5 : 2005-06-04, 21:23 »
Wiesz co? Pomódl się, może cud się stanie. Jeśli przeżyją to będą się rozmnażać itd., nie? A jak nie, to wyczyść akwarium nową wodę wlej no poprostu wszyściutko dokładnie wyczyść ;)
nie wiem czy to z powodu małego pojemnika czy to to samo
Z małego pojemnika? Nie przesadzaj :mrgreen:
Edit:
HaCzYk: Ospa rybia? Wątpię, przeczytaj 1 post Dory, co się tym rybom dzieje.
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #6 : 2005-06-04, 21:33 »
najlepiej byłoby gdybyś miała foto tych swoich neonków...
Edit:
http://www.pmp.p-net.pl/biologia/choroby_ryb.htm -poszukaj tu...
« Ostatnia zmiana: 2005-06-04, 21:39 autor HaCzYk »
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #7 : 2005-06-04, 21:43 »
oj fotek nie mam ale mam nadzieję że to nie to choróbsko ... :cry: mam pytanie po ilu dniach - tygodniach one zdychają ??? Pomyślicie że ja jakaś sadystka, że rybkom pozwalam powoli umierać ale jezeli to nie ta choroba i można ją wyleczyć to czemu ma je zabijać ??? Wydałam na nie resztkę mojego kieszonkowego , poza tym to są moje ulubione rybki

P.S jak brat porzyczy mi cyfrówki to pokarzę wam zdjęcia :bigcry:
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

HaCzYk

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #8 : 2005-06-04, 21:48 »
poproś brata i to jak najszybciej... jak będzie jakieś foto to będzie o wiele prościej wykryć jaka to choroba...  :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedz #8 : 2005-06-04, 21:48 »

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #9 : 2005-06-04, 21:54 »
ehhh brat "zgubił" Kabelek do aparatu . Nawet jakbym zrobiła , nie dałoby się wysłać tago na kompa
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

HaCzYk

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #10 : 2005-06-04, 21:57 »
a nie ma możliwości wysłania foto na maila... (nie znam się na cyfrówkach ale wydaje mi się że się da)
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #11 : 2005-06-04, 22:01 »
eee ino aby go na maila wysłąć tsz go wysłąć na kompa najpierw :) a to idzie przez kabelek
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

HaCzYk

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #12 : 2005-06-04, 22:05 »
kurde... a nie masz możliwości pożyczenia od kogoś tego kabla albo jakiejś cyfrówki... :/
Zapisane

szampan0

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #13 : 2005-06-04, 22:09 »
Trzeba pożyczyć jak najszybciej. Liczy się każda minuta, bo może być coraz gorzej!
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #14 : 2005-06-04, 22:26 »
tak od kogo pożyczę o 23 Aparat i do tego cyfrowy :cry:   ale dzięki szampan i haczyk za pomoc  :tuli:. Jak przeżyją tą noc to zobaczymy . :bigcry: Moje ukoffane rybki Jutro czegoś poszykam
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedz #14 : 2005-06-04, 22:26 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #15 : 2005-06-04, 22:38 »
Napisz w jakich warunkach trzymasz te ryby !
Pomiary parametrów wody itp.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #16 : 2005-06-04, 22:44 »
trzyma je w 45l
3 welonki
6 neonków i chyba jeszzce mieczyki ;/
Zapisane

Amarae

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #17 : 2005-06-04, 22:46 »
3 welonki, 6 neonów, 2 gupiki i 3 żabki w 45 litrach... Mysza, sprawdzaj dokładniej, co? ^^


Edit: dobra, niech bedzie 45 ;P 
« Ostatnia zmiana: 2005-06-05, 07:46 autor Amarae »
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #18 : 2005-06-04, 22:50 »
trzyma je w 45l
3 welonki
6 neonków i chyba jeszzce mieczyki ;/
Dla jedenej welonki ma juz domek i mam dla pozostłych akwa 150 litrowe więc polna myszo spoko jest. :) Ino mnie te neonki martwią a i mieczyków nie mam .
mam 45 litrów 23,5 stopni jeszcze potem sprawdzę resztę
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

polna_mysza

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #19 : 2005-06-04, 22:51 »
mam 45 litrów 
ok, ok,przepraszam ,ale jednak 45l ;)
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #20 : 2005-06-04, 22:53 »
w którymś temacie jest że jest to 35 ale miezylam i jest to 45 litrów
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedz #20 : 2005-06-04, 22:53 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #21 : 2005-06-04, 23:30 »
1. Jest za mały litraż - trujesz ryby efektami przemiany materii !!!
2. Jest bardzo duża niezgodność obasady - zarówno pod względem gatunków jak i wymagań !!!
3. To, że liczyłaś litraż na podstawie wymiarów akwa nie odzwierciedla prawdziwego litrażu tzn, nie nalewasz wody po sam brzeg akwa i nie znajduje się tam tylko woda. Są tam jeszcze ryby, podłoże, dekoracje i sprzęd - to znacznie zmniejsza pojemnośc akwarium !!!
4. Neonki mają  chorobe zasadową !!!
5. Wszystko spowodowane jest wyłącznie Twoją niewiedzą i nieodpowiedzialnością za życie i zdrowie podopiecnzych zwierząt.
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #22 : 2005-06-05, 00:15 »
kesi ja nie wiem co ty się mnie tak uczepiłaś ??? Ja rozumiem że może jjesteś doświadczoną akwarystką i wnerwia cię że ja jestem amatorką ale ty pewnie tez tak zaczynałaś ... Troszkę zrozumienia !!! i dzięki za porady przydadzą m się chociaż zostały wypowiedziane jakbym była conajmniej jakąś sadystką znęcającą się nad rybkami .
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Amarae

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #23 : 2005-06-05, 07:52 »
Cytuj
amatorką ale ty pewnie tez tak zaczynałaś


wątpie, żeby kesi miała 3 welonki w 45 litrach + jeszcze inne mniejsze rybki i żaby.

No i 23 stopnie dal neonek i gupików to raczej za mało...       

Cytuj
       jakbym była conajmniej jakąś sadystką znęcającą się nad rybkami               


ekhm...
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #24 : 2005-06-05, 09:08 »
23C dla neonków wystarczy, neony innesa wolą chłodniejsze wody, ale dla gupikow za malo, min 25C
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #25 : 2005-06-05, 11:31 »
Amarae to ekhm co to było ... i ty sugerujesz że ... A zresztą nie będe się kłucić


w±tpie, żeby kesi miała 3 welonki w 45 litrach + jeszcze inne mniejsze rybki i żaby.

No i 23 stopnie dal neonek i gupików to raczej za mało...
 

ekhm...
może nie trzymała 3 welonek w 45 litrach ale ja dla jednej welonki mam juz dom i w poniedziałek ją oddam a 120 czy tam 150 litrowe jest już załatwione więc nie będzie przerybienia

23C dla neonków wystarczy, neony innesa wol± chłodniejsze wody, ale dla gupikow za malo, min 25C

Dszięki Raffy może i masz rację ale gdzieś czytałam że od 20 do 35 ... A zresztą poiszukam jeszcze raz ...

I widzicie Rady wypowiedziane w  miły sposób na mnie działają tak samo jak pretensje bo staram wykonać się je od razu a o wiele milej się jee czyta i myślę że raffy rozumie że jestem amatorką :tuli:

Amarae i Kesi jeszcze raz dzięki rybki będą miały lepiej

1. Jest za mały litraż - trujesz ryby efektami przemiany materii !!!
2. Jest bardzo duża niezgodno¶ć obasady - zarówno pod względem gatunków jak i wymagań !!!
3. To, że liczyła¶ litraż na podstawie wymiarów akwa nie odzwierciedla prawdziwego litrażu tzn, nie nalewasz wody po sam brzeg akwa i nie znajduje się tam tylko woda. S± tam jeszcze ryby, podłoże, dekoracje i sprzęd - to znacznie zmniejsza pojemno¶c akwarium !!!
4. Neonki maj± chorobe zasadow± !!!
5. Wszystko spowodowane jest wył±cznie Twoj± niewiedz± i nieodpowiedzialno¶ci± za życie i zdrowie podopiecnzych zwierz±t.

1  może dlatego mam załatwione nowe akwa
2 Noooo faktycznie tu racją przyznać ci muszę
3 no. Powinno być minimum 40 litrów
4 oj w to to ja wątpie niedawno wymieniałam im wode w dodatku nie wiem czy dobrze wiem ale chyba inne rybki też powinny mieć jakieś objawy
5 z tą nieodpowiedzialnością to bym się kłuciła ale fakt faktem Niewiedza jest spora ale nie na temat neonek. Wcześniej w tym akwa nic nie było bo było nowe ... Musieli mi sprzedać chore rybki . Jeżeli jednak to nie ta choroba ( w co wątpie bo przez noc pojawiły się kolejne oznaki ( zniszczone płetwy itp ) ) To masz racje jest top jedynie wyłącznie moja wina
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

polna_mysza

  • Gość
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #26 : 2005-06-05, 11:38 »
mówiłaś ,że dostałaś neonki ??
przynajmniej tak mi się wydaje ??
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #27 : 2005-06-05, 11:45 »
no dostałam :) Pomyślisz że coś kręce ale dokupiłam jedną :D Ona dała mi 5 ale nie wiem albo oni mi chorą sprzedali albo ona mi chore wcisnęła
( Mysza masz śliczną bojkę ... Wygląda jak samczyk  :wink: )
« Ostatnia zmiana: 2005-06-05, 13:22 autor Dory »
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedz #27 : 2005-06-05, 11:45 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #28 : 2005-06-05, 12:57 »
[quote author=Dory link=topic=19251.msg593807#msg593807 date=1117963895

4 oj w to to ja w±tpie niedawno wymieniałam im wode w dodatku nie wiem czy dobrze wiem ale chyba inne rybki też powinny mieć jakie¶ objawy
Cytuj

Nie miały by takich objawów, ponieważ tylko neonki z twojej obsady wymagają kwaśnego pH.
Jest to książkowy przypadek choroby zasadowej; osłabienie i śnięcie, opadanie na dno, tracenie barw, niebiesko białe zmatowienia skóry, nastroszenie łusek, postrzępienie pletw, zmatowienie oczu...
Nie złość się, że pisze tak dobitnie. Lepiej wiedzieć co się dzieje od razu.
Powinnaś natychmiast zmierzyć pH !
Uprzedzam, że jeżeli doprowadzisz je do odpowiedniego poziomu dla neonek inne ryby moga Ci zachorować z powodu zbyt kwaśnej wody.
Cóż, niestety tak się dzieje gdy się komuś nie chce najpierw poczytać o wymaganiach ryb.


Pozatym dla nowo zakupionych ryb i roślin należy zrobić kwarantanne.
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Neonki chore ??? Pomocy
« Odpowiedź #29 : 2005-06-05, 13:07 »
TAK ???  :tuli: Dzięki Kesi Mam nadzieje że to to  :angelus: ale się cieszę ( głupio to brzmi że cieszę się że rybki są chore i to z mojej winy, ale z opisu kesi wynika że to nie to choróbsko )  Nie wiem jak ci dziękować ... Jutro zaraz gdy wrócę ze szkoły lece do zoologicznego ... Jesteś koffana  :niom: :jupi:  a i wcześniej powiedziałam że mam inne akwa dla welonek :D ehhh I roślinom robie kwarantannę ale że rybkiom to nie wiedziałam . Jestem ci tak dźwięczna że zaraz oszaleję ze szczęścia ... Ale one mają takie białe kropki jak przy ospie rybiej , ale inne rybkli się tym nie zaraziły
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 28 zapytaniami.