Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: nie moge utrzymac glonojada w akwa co jest grane????????????????  (Przeczytany 4211 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Neonka

  • Gość
mialam pare glonojadow ale nie moge ich utrzymac niewiem dlaczego prosze o pomoc!!!!!!!!!!! :help:
Zapisane

Raffy

  • Gość
nie bądź beznadziejna :| skąd mamy wiedzieć ? Może z głodu ? może niewłasciwa temp wody ? moze za małe akwa ? nieodpowiedna obsada ? itd.


NAPISZ COŚ WIĘCEJ O SWOIM AKWA
Zapisane

Neonka

  • Gość
dlaczego od razu beznadziejna????? akwa ma 60 litrow 26 stopni i wszystko co potrzebne do zycia
Zapisane

Forum Zwierzaki

Raffy

  • Gość
wszystko co potrzebne do zycia


czyli ? jakie rosliny (niektore są trujące..), są korzenia ? czym je dokarmiałas? itd. :roll:
Zapisane

Neonka

  • Gość
sa korzenie jest odpowiedni zwirek z roslin jest moczarka obsada to glownie brzanki i pare neonow jedzenie to troche zywca glownie platki i granullat z mysla o glonojadach!!!!
Zapisane

Raffy

  • Gość
żywca ? no to już masz powod, ryby z rodziny abrojnikowatych w ogole nie powinny dostawać ochotki ani tym podobnym, głównie warzywa, zieleninki i tabletki przeznaczone dla tych ryb np Wafer Mix czy Green Algae Wafer

ps. a co z wodą ?
Zapisane

Neonka

  • Gość
chodzi o ph??? z zywca karmie wodzieniem
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
a ile tych zbrojników Ci padło, i w jaki sposób - opisz szczegółowo. I czy tylko zbrojniki padają? może jakaś choroba??? I czy te zbrojniki nabywasz w tym samym miejscu??? Może kupujesz je chore???  W jakim czasie od wpuszczenia do akwa padają???  Nie możemy Ci pomóc jeżeli nie znamy tych wszystkich danych, więc się nie denerwuj, tylko opisz sytuację...nie jesteśmy jasnowidzami...żeby coś zdefiniować, trzeba to przecież dobrze znać.
Zapisane

Neonka

  • Gość
mialam 4 kupuje w roznych miejscach one padaly roznie czasami po tygodniu czasami po miesiacu poprostu w jeden dzien jest wszystko w porzadku a na drugi dzien juz go nie ma nie ma zadnych plam itp padaja tylko zbrajniki reszta czuje sie swietnie za pare dni bede miala akwa 112 litrow i chcialabym miec w nim zbrajniki ale juz sie boje kupic bo jest mi ich bardzo zal~~ :|
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Skąd jesteś?????  Może jeden hodowca jest w okolicvy i wypuszcza chore na rynek?????
Zapisane

Neonka

  • Gość
mieszkam w piekarach sl jest bardzo duzo sklepow w samym miescie jak i okolicy wszyscy moi znajomi tam kupuja i jest spoko tylko ja mam jakiegps pecha  :(
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
moze masz za zimną wodę? co ile czasu podmieniasz wodę? a mosze zmieniasz całą?
pamiętaj, zeby odczekać tydzień po urządzeniu nowego akwarium ( z włączonym filtrem!) zanim wpuscisz pierwsze rybki!
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Neonka

  • Gość
w tej chwili woda ma 25 stopni podmieniam co 2 tygodnie a co do nowego 112 litrow slyszalam o uzdatniaczach do wody czy to dobre ?????
Zapisane

Leloo

  • Gość
Ja mam akwa pol roku i mi zadna rybka nie umarla... moze masz zla filtracje na ile odstawiasz wode przed podmiana wody??
Zapisane

Neonka

  • Gość
filtr aquael tak ze to chyba nie jego wina wode odstawiam na 2 dni  i dolewam uzdatniacza moze nie powinnam??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
jakich uzdatniaczy dolewasz ?
Zapisane

Neonka

  • Gość
nie pamietam nazwy napewno z tropicala wszystkie ryby czuja sie dobrze tylko nie zbrojniki  :(
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
jak możesz nie wiedzieć co wlewasz do wody :-/
Zapisane

Neonka

  • Gość
poprostu zapomnialam nazwy bardzo zadko to stosuje
Zapisane

Neonka

  • Gość
i jeszcze jedno pytanie prosze napisac jesli ktos jest uzytkownikiem :Dfiltra kaskadowego!!! czy jest on cichy??? i godny polecenia :D z gory dziekuje :roll:
Zapisane

Leloo

  • Gość
Ja wode odstawiam na 3 dni i nie dolewam nic do niej... wode zawsze nalewam we wtorek lub srode a podmieniam w sobote lub niedziele i 5tak co 2 tygodnie;) niekidy przywoze wode z Wisły u nich w kranie leci woda ze zrodla wiec jest czysciutka a rybki jak widze nic do tego nie maja przynajmniej tak mi sie zdaje;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Neonka

  • Gość
ile i jak czesto podmienia sie wode w 112 litrow i co robic profilaktycznie zeby ta woda byla jak najdluzej czysciutka?????? z gory dziekuje za odpowiedzi :)
Zapisane

Leloo

  • Gość
wody podmieniaj gdzies z 30l w takim akwa.... co 2 tygodnie....  a co do tych glonojadow to one sa wyjatkowo wrazliwe na wysoki poziom azotanow i azotynow w wodzie.... a czyscisz dno odmulaczem??
Zapisane

Neonka

  • Gość
nie  uzywam to chyba zle co?????????????????  :shock:
Zapisane

Leloo

  • Gość
czyli nei oczyszczasz dna odmulaczem? to koniecznei zakup sobie odmulacz i wyczysc dno... juz mamy wine dlaczego zdychaly Ci glonojady... a dlugo juz masz akwa?
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
mnie też zdechł piewszy zbrojnik, gdy nie czyściłam dna...jak kupiłam odmulacz i przez niego ściągam wodę przy podmianach zbrojniki mają się dobrze.
Pozdrowienia.
Zapisane

Neonka

  • Gość
akwa 60 litrów mam rok !!!!!!!!!!!!!!!! jutro kupuje 112 litrów a przy odmulaniu nie zniszczą sie roslinki??? również pozdrawiam :jupi2:
Zapisane

Leloo

  • Gość
odmulaj tam gdzie nie masz roslinke i pomiedzy nimi... a przez ten rok niezly syf tam sie nazbieral... nie dziw sie ze one zdychaja... naprawde kupuj szybko ten odmulacz...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
odmulaczem ściągasz cały syf z dna ...zobaczysz, jakie błoto Ci zejdzie...
Zapisane

Neonka

  • Gość
człowiek uczy się całe życie jutro zaraz kupuje  i mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze!!!!! dzieki serdeczne :D i jeszcze jedno czy ktos z was ma tęczanki i czy mogą one być z brzankami i gurami????????????????
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 28 zapytaniami.