Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: pomóżcie !!!!! nie wiem co jest z moim bojownikiem!!!!!!!!!!!!!!!1:( :(  (Przeczytany 4067 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewcia.few

  • Gość
 :( pomocy mój bojownik od niedwawna jest chory ALE NIE WIEM NA CO może wy sie znacie na chorobach tych pięknych rybek PROSZE POMÓŻCIE I ODPOWIEDZCIE JA NAJPRĘDZEJ  a przy okazji nie wiecie czasem jak długo zyją bojowniki :( :( :(
Zapisane

Raffy

  • Gość
bojownik moze dozyc do 6lat


na co chory ? a co my jasnowidze? :roll:
Zapisane

Amarae

  • Gość
Cytuj
od niedwawna jest chory

Może opisz jak wygląda... Jak się zachowuje,  czy coś..
Zapisane

Forum Zwierzaki

HaCzYk

  • Gość
Jakie akwa... co w tym akwa masz itp.
Zapisane

lukluk

  • Gość
zapewne WODĘ ;)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
z tego co wiem to ewcia trzyma bojownika w kuli, bez grzałki i filtra...
Nie dziw sie teraz że twój bojownik jest chory, jeśli zyje w tragicznych warunkach...
I co nadal uważasz ze kula jest super?
Kup jak najszybciej prostokętne akwa i sprzęt!
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Leloo

  • Gość
to jest tz choroba kulowo bezgrzlkowo filtrowa;P i nei masz sie co dziwic ze bojek choruje...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
ewcia.few nie obraź się ale jesteś trochę głupiutka
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Nieźle :roll:

Jeśli trzymasz bojownika w kuli, bez grzałki i filtra nie dziw się, że ci choruje. To nie są warunki do trzymania żadnych ryb :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Dobra, macie satysfakcję, wystarczyło raz napisać...

Ewcia, opisz co nei tak z rybą, żebyśmy wiedzieli, czy można coś poradzić...
Zapisane

Leloo

  • Gość
Jesli chcesz zeby bojek przezyl jak najszybciej kup prostokatne akwariummprzynjamniej 10 litrow... duzo fajnych roslinek filtrr jakis maly i grzaleczke;) bojek od razu poczuej sie lepiej zobaczysz...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Charon, co poradzić to nietrudno:
po pierwsze koniecznie temperatura 26/27 stopni
po drugie prostokątne akwa
po trzecie przykrywa
po czwarte duuuużo roślinności
i po piąte filtr...

tylko czy ktoś kto w innym temacie pisze że jej bojownik ma dobrze gdyz duzo czytała i wcale rybka nie potrzebuje tego wszystkiego (to parafraza więc mogłam coś poprzestawiać) zrozumie, ze to wszystko w co wierzyła wcześniej to bzdury i sadyzm...?
oby tak...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
i żeby nie być gołosłowną
Cytuj
mam bojownika prawie pół roku , czytałam dużo w necie, książkach, albumach o tych rybach i żaden bojownik nie potrzebuje ani grzałki ani filtru   maja skrzela ale najczęściej podpływają do powierzczni wody i pobierają powietrze. ja mam bojownika w kuli wię c trudno było mi założyć jaki kolwiek sprzet i to zmobilizowałao mnie do  dowiedzenia sie coś o tej pięknej rybie.ale sklepu zadnego nie znam bo nie mieszkam w wawie
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
pao chodzi mi o to czy wogóle coś jeszcze rybce może pomóc... :( nie wiedzimy jej, więc...
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
skoro pół roku miała takei warunki to myślę że jedynie przeprowadzka jest jakąś szansa...
w takich warunkach bojowniki żyją średnio pół roku... jedynie co bardziej wytrzymałe osobniki potrafią dłużej, więc średnio to widze...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
I co zakrzyczeliscie dziewczynę.... pogadaliście sobie... a bojownik zdechł bez pomocy???
Zapisane

Raffy

  • Gość
nic nie pisze o rybce :roll:


pisalismy juz zeby zmienic akwa !!!!!!! to jedyna droga do wyleczenia (tak mysle)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
przeciez zadano jej pytanie o objawy - są rózne leki - ale odpowiedzieliście Wy wszyscy nie pozwalając dojść jej do głosu - wszyscy lepiej wiedzieli co jest rybce. A może miała plesniawkę na ogonie, która w tym czasie rozlazła się na całą rybkę? A może nie wymieniała wody?
Zapisane

ewcia.few

  • Gość
pewnie uważacie mnie za idiotkę ale ja naprawdę duzo czytalam i pytalam wiele osob o warunki jakie ta ryba potrzebuje wiec postępowałam dokładnie tak jak sie dowiedziałamprzepraszam PAO czy jak tam mu/jej było ze jej tak napisałam ALE JA CHCIAŁAM DOBRZE NIE GNIEWAJCIE SIE
Zapisane

ewcia.few

  • Gość
Zapisane

Raffy

  • Gość
blabla, pisz co u rybki i jakie ma warunki, mnie nic nie obchodzi kto jest idiotą czy ajkies przeprosiny, tu chodzi o życie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ewcia.few

  • Gość
CZYLI RADZICIE ABYM ZMIENIŁA KULE NA PROSYOKĄTNE AKWA  ale niewiem czy mi sie to uda bo zabardzo nie stoje z kasą bo rodzice mi nie daczą bo zainwestowali w mój wyjazd za granice w odległe państwa na 3 tygodnie a ja swoją kase wydałam na sprzecikk komputerouy i na gitare która powiem nie była tania
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
No właśnie...tym bardziej, że na tym forum ino parę lat wstecz, nadal tu obecne wyspecjalizowane osoby pisały, że kulka jes o'k. Co z tym bojkiem??? opisz dokładnie objawy.
Zapisane

ewcia.few

  • Gość
objawy: zmieniła kolor i jeszcze 2 rzeczy ale niewiem jak to opisać naszczescie od wczoraj jej stan sie polepszajużprawie jest zrowa ale jej kolor nie jest fascuynujący
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
tak zszarzała jakby???
Zapisane

Raffy

  • Gość
Jak nie możesz zmienić akwa to oddaj rybkę w dobre rece :roll:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
ewcia,nie nas przepraszaj a rybkę...
zakładam że chciałaś dobrze no ale juz chyba wiesz jakimi stereotypami CIe nakarmiono. teraz czas na Twój ruch :)
a co do akwa to naprawde nie problem... koszt jest nieduży a skoro i tak ma teraz takie warunki to i wymiane mozesz robić stopnioowo.
teraz kup prostokątne akwa (10 do 20 złotych) potem grałkę u szklarza dorobisz pokrywę...
to i tak jeszcze raj nie będzie ale juz lepsza stopniowa poprawa niz żadna...

no i Nefra... co do zakrzyczania, to jakoś ignora dziewczyna nie dostała... sama sie nie odzywała to tak sie to skumulowało... a co do objawów to warto pamiętać, że zadne leczenie nie przyniesie długotrwałego skutku jeśli się nie zadba o optymalne warunki...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
masz rację, ale jedno nie wyklucza drugiego. pleśniawy i inne takie lubią się rozwijać jak rybce ciasno, mało wody, brak dobrego filtrowania, temperatury i w ogóle brak jakiejkolwiek równowagi w zbiorniczku. I samą zmianą zbiorniczka nic nie zdziałasz bez leczenia. 
Zapisane

Forum Zwierzaki

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nefra, nie wykluczam tego. jednak wiem, ze nawet gdybyśmy zdiagnozowali pleśniawke czy cokolwiek innego, to i tak leki bez zmiany warunków nie pomoga a wręcz przeciwnie... w kuli niemozliwym jest zachowanie równowagi, stąd też ogólne oburzenia na sama informacje.
wpierw zmienić zbiornik i to szybko, zapewnić warunki a potem mysleć co z leczeniem, bo okazać sie może, że sama zmiana warunków wystarczy. a z lekami to ostroznie radzę... leczyć maja ale pamiętajmy ze to jednak chemia...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
bojka można zacząć leczyć w małym pojemniczku np MFC, do tego nie jest potrzebne duże akwa. A jak już zacznie się leczenie, to można zająć się wymianą zbiornika. Przecież jak rybcia chra, to do nowego zbiornika lepiej wpuścić już wyleczoną, zamiast zakażać nowy zbiornik. Tym bardziej, że nowy musi i tak trochę odstać z wodą i roślinkami . W tym czasie powinna być leczona w małym. Jeżeli rybka ma zmiany skórne bez leków się nie obejdzie, a wiesz jak szybko takie rzeczy się rozwijają? Odpowiem : u TEGO bojowniczka już 5 dni od zauważenia - 5 dni bez leków.
 Ciekawe, czy leczenie jeszcze ma szanse powodzenia.
Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 29 zapytaniami.