Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: pomóżcie !!!!! nie wiem co jest z moim bojownikiem!!!!!!!!!!!!!!!1:( :(  (Przeczytany 4068 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
z objawów które podała wygląda na normalne w tych warunkach dokańczanie żywota...
większość bojków w nieodpowiednich warunkach zaczyna szarzeć, blednąć, robi sie osowiała i po jakimś czasie umiera. wystarczy spojrzeć na tych biedaków w kubeczkach sklepowych...
zreszta mysle, że to mało poważny stan skoro tak rzedko tu zagląda i nie relacjonuje...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Nie dokańczają żywota z powodu złych warunków, tylko z powodu choroby która jest skutkiem złych warunków. Myślę, że wiesz, w jaki lek i w jakiej proporcji i na jak długo powinna go wsadzić, a jednak konsekwentnie nie pomagasz, tylko przedłużasz jałową dyskusję.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
mam kilka bojków i mimo, że niektóre były umierające wystarczyło im zapewnić właściwe warunki by w ciągu kilku dni odżyły. nie uznaję chemii i jest to dla mnie ostateczność (zarówno wobec zwierząt jak i ludzi) i jak na razie tylko raz uzyłam względem jednego bojownika.
a co do złych warunków to właśnie to jest przyczyną przyspieszonej śmierci... wyobraź sobie człowieka zamkniętego w małym pokoju, 2metry na 2, w 16 stopniach celscjusza, z jednym kocem i przeciągami... nie dozyje 40 lat... a o poważniejszym wieku to nie ma co marzyć...
tu jest podobnie. ryba bez poczucia bezpieczeństwa nie ma szansy na normalny rozwój...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
nie porównuj człowieka do ryby... a jak takie masz  sukcesy w leczeniu, to może mnie coś poradzisz : prawdopodobnie Molka Blacka podgryzła mojemu bojkowi ogonek i górną płetwę. czy to odrośnie tak jak gupikom? I mam wrażenie, że pod pewnym kątem dostrzegam na bojka ogonie szarą plamkę - myślę, że od tych ranek robi się pleśniawka. Co ztym zrobić???

Pozdrawiam.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
mozna porównać... wbrew pozorom sporo podobieństw istnieje... ale nie o tym będę...
co do płetw to odrosna... mi bocje tak bojka załatwiły że wygladał jak skrzydlica... potem płetwy odrosły jeszcze piękniejsze niz były poprzednio.
co do jasnej plamki to naturalne. płetwa odrasta jako jasna a dopiero później się wybarwia
nakarm rybke mrozonka i niech ma spokój a szybko odrosna płetwy i jeszcze ładniejsze będa :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

jolka

  • Gość
jakie 6 lat???????????? maxymalnie 2 lata a kupujac w sklepie zoo nikt nie jest w stanie okreslic jego wieku...wiec moze paśc po 2m-c nawet ze starości i nikt ci tego nie powie...!!!
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
dlaczego jestes taka oburzona :/
jak trzymasz w kuli to 2 miesiące :P
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Nefra nie trzeba truć ryb lekami tylko zapewnić im dobre warunki, tylko w wyjątkowo złych sytuacjach sięga się po leki. Pozatym każde leczenie rozpoczyna się od poprawienia warunków bytowych danego gatunku ryby, a jak to nie skutkuje to dopiero po chemie.
Twojej rybce odrośnie ogon sam, nie masz się co martwić jeżeli masz dobre warunki w akwarium.

ewcia.few  bawi Cię znęcanie się nad żywym stworzeniem ?
Z tego co piszesz lepiej zrobisz jak rybe oddasz komuś, bo ty nie powinnaś zajmować się nawet robakiem.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Kesi, a w innym watku piszesz, ze na ospę trzeba koniecznie podawać leki, bo same zwiększenie temp nie wystarczy?!
to uzywasz tej chemii, czy nie?
U mnie nie mają złych warunków a mimo tego kiedys wyjechałam na pare dni z domu, grzałka nie była włączona a pogoda się pogorszyła i moje rybencje zachorowały... z niczyjej winy, bo jeśli np odcieto by prąd, sytuacja byłaby podobna

NIe zmienia to jednak faktu, że akurat ten bojek miał tragiczne warunki, a jego włascicielka przestała się udzielać, pewnie go już nie ma
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.059 sekund z 25 zapytaniami.