Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Problem zaszedł za daleko...  (Przeczytany 20838 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Problem zaszedł za daleko...
« : 2005-06-12, 21:28 »
Błagam! Ludzie! Poratujcie mnie!
Z Nelą jest coraz gorzej. Pamiętacie, jak mówiłam, że obszczekuje ludzi? Eh, teraz zaczęła i podgryzać :(
Skacze od tyłu na człowieka i łapie zazwyczaj za spodnie na tyłku. Ludzie oczywiście na mnie z ryjem, nie dziwię im się.
Nie pomaga ani krzyczenie, ani spokojne zwracanie uwagi. Kaganiec? Hm, ludzie i tak się boją, nawet jak jest w kagańcu.
Ja nie mogę jej spokojnie puścić na łączce. Jeden koleś dzisiaj już komórkę wyciągał i na policję dzwonił.
Co ja mam robić, no? :cry:
Help! :help:
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #1 : 2005-06-12, 21:33 »
Ona, gdy się "rzuca" (tak to określę ;) )(bez obrazy), to najpierw wyrywa naprzód do konkretnej osoby, czy gryzie tego ,kto akurat jest w pobliżu ?   
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #2 : 2005-06-12, 21:33 »
Malka, na szkolenie...
Nie ma innej rady skoro sama nie potrafisz sobie poradzić z psem...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #2 : 2005-06-12, 21:33 »

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #3 : 2005-06-12, 21:35 »
Dokładnie- szkolenie. Sama nic nie zdziałasz zwłaszcza jak "sprawy zaszły za daleko" ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #4 : 2005-06-12, 21:35 »
Jak ktoś przechodzi, ona podbiega, obszczekuje i skacze... :(
Aujeszko, nie da rady na szkolenie, kasy brak...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #5 : 2005-06-12, 21:37 »
Malka to musisz łazić z psem w kagańcu całe życie ;) Chyba że potrafisz się przyłożyć do codziennych treningów z Nelką.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #6 : 2005-06-12, 21:38 »
Tyle, że kaganiec nic nie daje. Ludzie i tak się rzucają...
Właśnie. Ale na czym te treningi miały by polegać? Ja nie wiem co mam z nią robić, jak karać, jak i za co nagradzać...
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #7 : 2005-06-12, 21:43 »
No to mam jak narazie jeden pomysł . Trzymaj ją na dość krótkiej smyczy, i gdy widzisz, że chce do kogoś podbiec z jednoznacznymi zmiarami - zapierasz sie wszystkimi czterema kończynami i stoisz , póki się nie uspokoi. Gdy przestanie się wyrywać (bo domyślam się, że przy pierwszysch próbach będzie sie "wieszała" na smyczy, tak jak psy na łańcuchach) - odpuszczasz. Jednak najmniejszy przejaw wyrywania się - znów się zapierasz .
Dobrze by było, gdybyś najpierw poćwiczyła gdzieś na odosobnionym miejscu z grupą "znajomych nieznajomych", czyli takich, których Nela za bardzo nie zna , ale też nei przypadkowych ludzi z ulicy ;) Dlaczego ? Bo zwyczajnie uciążliwe będzie trzymanie suńki na krótkiej smyczy cały czas ;)
No i jeszcze nagradzanie - gdy widzisz, że przechodzi obojętna obok jakiegoś człowieka - momentalnie smakołyki, na początku bardzo atrakcyjne albo dużo ;)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #8 : 2005-06-12, 21:44 »
Tyle, że jak ona jest na smyczy, to się nie rwie do ludzi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #8 : 2005-06-12, 21:44 »

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #9 : 2005-06-12, 21:44 »
Pogadaj z rodzicami i przedstaw problem, może jednak fundusze się znajdą??
Malcia napisz jeszcze jak probowałaś Nelke oduczyć tego zachowania...
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #10 : 2005-06-12, 21:45 »
Uwaga. Ciocia Sylwia daje porady :P

Malka jeśli chodzi o to co mogło wywołać agresję u Nelersa... takie okazywanie agresji w stosunku do obcych ludzi jest konsekwencją braku socjalizacji w wieku szczenięcym, strach, brak nawyku podporządkowania się ludziom. Jeżeli chcesz pozbyć się problemu- zacznij obniżać pozycje psa w rodzinie i intensyfikuj szkolenie posłuszeństwa.
Może jednak Nelka atakuje ludzi tylko na swoim terenie? Musisz to też zauważyć.
Inną jeszcze przyczyną moga być zaburzenia zachowania, które powodują że pies nieprzewidywalnie staje się agresywny w stosunku do ludzi.
Rozwiązanie- Szkolenie ;)
Zapisane

MAST

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #11 : 2005-06-12, 21:48 »
kurde a mówi sie że TTb agresywne...a tutaj kolejny pseudo miluszek...pewnie na mnie nakrzyczycie bo nie wiecie o co mi chodzi :P
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #12 : 2005-06-12, 21:50 »
Zazwyczaj do niej podbiegałam, zapinałam na smycz, nie wolno i tyle :( Nie wiem jak mam z nią postępować, nie chcę jej bić...
Nie tylko na swoim terenie - wczoraj byłam u ciotki w Pleszewie, i kiedy przyszedł wujek z pracy chciała go normalnie zeżreć.
Jeśli chodzi o rodzinę - moja matka i ojciec zostali zdominowani kompletnie przez Nelę. Pozwalają jej na wszystko i na nic moje gadanie.
Zapisane

pola

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #13 : 2005-06-12, 22:00 »
Malkeś, szkolenie, no...
przedstaw rodzicom taką propozycję popierając argumentem ze jak naprawde sie na kogos rzuci i rozgryzie komus ubranie to beda musieli placic... wiec chyba lepiej zapobiegac temu...
mam nadzieje ze bedzie good...
a u mnie podobnie... ale do psów :? ale to chyba uraz z mlodosci... wszystkie asty, duze czarne psy (a raczej suki) są obszczekiwane i atakowane... :? kiedys się na Tinuchę rzucila suka amstaffka (chyba w ciazy byla) i nawet ją zebami zachaczyła :( a kiedys tez taka duza czarna bokserka chciala sie z nia bawic, a Niucha mała była i myslala chyba ze tamta chce ja atakowac...
i tak jej zostalo...
:roll: ale czasem jest lepiej (olewa wszystkie psy), a czasami jak sie zdenerwuje no to problem :roll: a jak tamten pies odwarknie lub kłapnie zebami lub co gorsza- rzuci się na nią to Tinucha z podkulonym ogonem leci za moje nogi :roll:
ugh.
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #14 : 2005-06-12, 22:05 »
Malcia  zanim ty dojdziesz, zapniesz ją na smycz i powiesz "nie wolno" to Nela  nie kojarzy już przyczyny ze skutkiem, trzeba działać szybko, ostre NIE w chwili gdy sie rzuca na ludzi a gdy nie reguje chwyć  ją za skóre na karku i doprowadź do porzątku. Musisz dać jej jasno do zrozumienia że tak nie wolno jej robić i ze takie zachowanie ci sie nie podoba. Gdy idzie ktoś obcy i przeczuwasz ze pies moze się zachowywac agresywnie to odwróć jej uwage, piłka, smakołyk, nowa zabawka, cokolwiek.

MA'ST a od kiedy TTB sa agresywne w stosunku do ludzi? :roll: Co to znaczy pseudo miluszek?  :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #14 : 2005-06-12, 22:05 »

NaNcY

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #15 : 2005-06-12, 22:15 »
Malka szkolenie... moze masz jakiegoś fachowca w poblizu ciom?? np hodowce... albo inną osóbke...
Zapisane

Zorba

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #16 : 2005-06-12, 22:35 »
mi szkoleniowiec polecil sposób taki :
jak zorbi zachowuje sie agresywnie ,wiecie ogon do gory i takie tam wtedy ja wychodze przed niego i swoimi nogami popycham go do tył,aż usiadzie.Ludzie czesto mysla ze ja go kopie a to nieprawda,a moimi kolanami popycham jego platke piersiową do tyl pokazujac kto jest większy.
Moze Nela jest zazdrosna?
Zapisane

Apiska

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #17 : 2005-06-12, 22:40 »
Nu to masz problem, na mojego działa krzyk :)
Zapisane

MAST

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #18 : 2005-06-12, 22:41 »
wielu ludzi twierdzi ze ttb to są mordercy i że agresywne.Ja np mam spory problem zeby wskazac chocby jednego agresywnego ttb za to np foksterierów znam chyba z 5 :roll:  pseudo miluszki to włąsnie np Beagle czy foksterriery.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #19 : 2005-06-12, 22:44 »
M'AST ale teraz widać Twoje podejście do tej sprawy :/

Malka trzymam kciuki ,żeby Nelkers zmądrzał
Moja Astra też się rzucała na ludzi ,ale jej przeszło (na szczęśćie)
tylko ksiąd i hydraulik są w zagrożeniu :lol:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #20 : 2005-06-12, 22:48 »
e MAS'T wyluzuj z tymi beaglami co??... jecszycz ze ludzie gadają na asty itd a sam stwarzasz teorie durne...

Malka ja do Snoopa mówie... to po pierwsze... stanowczo i konsekwentnie... aa noi gorze na smyczy sie zachowuje np w stosunku do innego psa... noi grunt to zwrócić jego uwage... tak jak Zorba pisała mozesz kazać usiąść... ona MUSI wiedzieć kto rządi...co jej wolno a co nie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #20 : 2005-06-12, 22:48 »

MAST

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #21 : 2005-06-12, 22:53 »
a nie mówiłem ze bedziecie na mnie krzyczeć :P

sie lubie posmiać z Beagli czasem ...  :lol:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #22 : 2005-06-12, 22:57 »
no to zapraszam do tematu o tej rasie... może... :lol:

i nie rób offa :P ;) :lol:

To jak Malka nie masz nikogo pod ręką??
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #23 : 2005-06-12, 22:59 »
hmmm.... M'AST w przeciwieństwie do ciebie ja obracając się w środowisku terieów stwierdziłam znikome przypadki kiedy foks był agresywny do ludzi, a TTB wręcz przeciwnie.... Zauważ ze foksy to psy myśliwskie które mają w sobie krew mysliwego (beagle tak samo) i to ze rzucają sie na inne zwierzeta to normalne bo niestety wszystko co sie rusza jest wrogiem.... oczywiście odpowiednim szkoleniem mozna to wyeliminować. Ogólnie foksiki i inne tego rodzaju psy sa bardzo przymilne do ludzi.... dzisiaj na wystawie po prostu wszystkie sie łasiły do mnie (a ja do nich :lol: ).... Nie mozna rozgraniczać. Ty lubisz TTB wiec bedziesz ich bronił, ja tez je lubie ale osobiscie wole teriery wysokonozne i bede stawiac przy swoim....

Sorry za off :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

MAST

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #24 : 2005-06-12, 23:01 »
koniec offa.

Ja bym Ci Malka poradził ale moje metdoy by w Twoim przypadku nie poskutkowały...agresjje zawsze tłumie...agresj
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #25 : 2005-06-12, 23:04 »
A pazur ostatnio mniej agresywny :) dorośleje chlop ;) Malkuś szkolenie... chociaz wiem to nie takie proste... moja mama mnie wysmiala jak to zaproponowalam... :roll:

M'AST no przeciez wiem i co z tego? ;) nie rozumiem co to ma do twojej wypowiedzi
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

MAST

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #26 : 2005-06-12, 23:08 »
foksom zdarza sie być agresywnym bo "były na polowania" .Wiec moim zdaniem idąc tą scieżką tb powinny byc  agresywne bo "były do walk" ale nie wazne, nie o tym temat jest.

Mi sie wydaje ze szkolenie to nie wszystko, najwazniejsze chyba zeby wiedziała "kto tu rządzi".
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #27 : 2005-06-12, 23:12 »

Psiara ..a TTb stworzono do walki :roll:
no własnie...do walk z psami, z bykami... ale nie z ludźmi(!!!) więc nie wiem czemu w problem Malki mieszasz TTB skoro one są zazwyczaj łagodne w stosunku do ludzi ...(róznie to bywa niesty w kontaktach z innymi psami).
I życze Ci zeby to tlumienie agresji agresją nie obrocilo się kiedys przeciwko Tobie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #27 : 2005-06-12, 23:12 »

MAST

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #28 : 2005-06-12, 23:16 »
taką tez mam nadzieje.Jak narzie jest dobrze.Koniec tematu wróccie do Neli :)
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #29 : 2005-06-13, 07:58 »
Jak Nela kogoś obszczekuje, a ja wołam do niej NIE WOLNO i idę do niej, to ona zaczyna uciekać.
Na smakołyki się nie bierze.
Od dzisiaj zabieram się za nią, nie wiem jeszcze jak, ale coś się wymyśli na miejscu...
A na szkolenie nie ma szans - u mnie w domu kryzys, matka z pracy zwolniona, ojciec zaharowuje się na śmierć. Więc troszkę trzeba będzie poczekać na ustabilizowanie sytuacji finansowej... :(
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 28 zapytaniami.