Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do dołu

Autor Wątek: Problem zaszedł za daleko...  (Przeczytany 20837 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #30 : 2005-06-13, 11:40 »
 Ja mam to szczęście, że za ścianą mam tresera psów i to on mi pomaga w "ustawianiu" Chestera. Dzisiaj idziemy na 5 "lekcję". W ten sposób pies uczy się kto tu rządzi, już widać jakieś postępy, chociaż wiem, że przed nami jeszcze dużo pracy. Myślę jednak, że warto. Z wytresowanym psem łatwiej żyć pod jednym dachem.

 W najbliższym czasie mamy poszukać razem z tym Panem co tresuje Chesta, najlepszego sposobu na złagodzenie agresji, łagodnie ale skutecznie no i tak, żeby pies nie zaczął się bać ludzi. Jak się dowiem jak to zrobić będę Ci podawała wszelkie wskazówki co i jak. Może moja pomoc wirtualna, wszelkie porady i relacjonowanie na bieżąco co my robimy na szkoleniu w jakiś sposób okarzą się cenne. Postaram się zrobić rozpiskę zajęć. Myślę, że będzie Wam łatwo się tego wszytskiego nauczyć, bo Neluszka to pojętny psiak :)

 Inaczej Ci pomóc niestety nie potrafię, bo sama mam problemy ze swoim psiakiem. Ale myślę, że dasz radę, ja będę starała się jakoś pomóc.

No i najważniejsza zasada to tak: każde złe zachowanie, wszystko co Ci się nie podoba, musisz automatycznie, natychmiast negować stanowczo wypowiedzianym słowem "FE" (nie! czy coś podobnego), jeżeli Nelka jest w tym czasie na smyczy szarpnij ją równomiernie mówiąc "FE!", ona powinna się wtedy na Ciebie spojrzeć, tzn. że wie, że zrobiła źle. Podobno kontakt wzrokowy z psem podczas szkolenia jest bardzo ważny. I nie bójcie się jej, jak warczy albo chce chapsnąć to od razu kaganiec i pokarzcie jej że robi źle! Nie bójcie sie jej zgonić z fotela itp. Chest już naprawdę zaczął cos łapać, nawet moich rodziców zaczął się niejako słuchać ;)

pees. Resztę napiszę Ci przez pm, albo na gg :)
« Ostatnia zmiana: 2005-06-13, 11:43 autor Styka »
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #31 : 2005-06-13, 11:47 »
Po pierwsze proponuje nauczyć psa chodzenia przy nodze i reagowania na przywołanie. Chodzenia przy nodze bez smyczy. Najlepiej zacznij ćwiczenia w domu w jakimś większym pokoju. Przywołaj psa do siebie i pochwal smakołykiem zrób kilka kroków i jak pies będzie iść przy nodze to nagradzaj...trochę cierpliwości. Na spacerach radze narazie psa nie spuszczać, albo jedynie wtedy gdy jest pusto. Kiedy zauważysz człowieka wcześniej przywołaj do siebie Nelkę i powiedz jej żeby została przy Tobie. Jeśli nie zareaguje przypnij psa do smyczy i wróć do domu. Spokojnie, bez nerwów. wracaj do domu za każdym razem kiedy będzie niegrzeczny.
Może pies się poprostu nudzi na spacerze ?? Zabawiasz ją jakoś ?? Moje psy jak się im nudzi to też potrafią coś na diabła zrobić, ale jak biegają za piłką to świata nie widzą :P
Z tego co mówisz pies zdominował rodziców. Tak być nie może. Musisz z nimi naprawde pogadać i powiedzieć zeby albo nie wtrącali się do wychowania albo ci pomogli. Przecież dla nich wyjście z psem który wrzeszczy na wszystkich nie jest chyba przyjemnością :| Pies powinien by w hierarchii poniżej was. I tyle.
No i podstawowe rzeczy takie jak przechodzenie przez drzwi pierwsza lub jedzenie posiłków najpierw też wzmocnią Twoją pozycję.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #32 : 2005-06-13, 12:00 »
Nela umie chodzić na smyczy, równa. Bez smyczy też czasami jej wychodzi. Na zawołanie przychodzi za KAŻDYM razem jeśli jest sama. Jak tylko bawi się z innym psem lubi biegnie do człowieka - głuchnie.
Stykuś, bardzo Cię proszę o rady! Będę Ci niezmiernie wdzięczna! :cmok:
Nie mieszka nikt blisko mnie? Bo najlepiej jest, jak to się widzi... mogę dojechać ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #32 : 2005-06-13, 12:00 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #33 : 2005-06-13, 13:12 »
po pierwsze- hierarchia... musisz jej pokazac kto tu rzadzi, bo inaczej nic z tego..

po drugie- wydaje mi sie ze jak idziesz czasem z Nelka z glowa pelna negatywnych mysli, Nela to czuje i dlatego sie tak zachowuje..
Zapisane

mroofkaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 511
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #34 : 2005-06-13, 13:21 »
Bez smyczy też czasami jej wychodzi. Na zawołanie przychodzi za KAŻDYM razem je¶li jest sama. Jak tylko bawi się z innym psem lubi biegnie do człowieka - głuchnie.
Moja ma tak samo.
Tyle,że nie gryzie tylko leci z radością do każdego.
Nawet kiedyś jak poszłam z nią na spacer do parku to zabrała kiełbasę ludziom,którzy sobie robili grilla.
Na szczęcście tamci potraktowali to z humorem.
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #35 : 2005-06-13, 13:46 »
Kama tez intensywnie przebijala sie do pozycji przywodcy - pomoglo kilkakrotne 'przytlumienie' jej do podlogi za kark - na poczatku bylo troche 'walk o wladze' ale teraz juz nie probuje mnie zepchnac ze stolka ;) oczywiscie nie bylo to brutalne ani agresywne - tylko stanowcze polozenie jej. Jest to naturalna metoda stosowana przez psy w stadzie. Malka - a moze Nelkusz ma za malo ruchu? Wez ja na rower, czy zbuduj sobie kawalek toru agility na jakiejs polance - mysle, ze od razu sie polepszy. Zazwyczaj jest tak, ze wszystkie problemy biara sie z tych podstawowych, i to od nich trzeba zaczac ;) na pewno bedzie dobrze  :)
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #36 : 2005-06-13, 14:22 »
Jeżeli będziesz mogła sobie pozwolić na szkolenie (9tańsze po znajomości :P) to Ci załatwię swietnego szkoleniowca ;) Jak go spotkam zapytam się go za ile bierze lekcję.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #37 : 2005-06-13, 15:51 »
Jeyeli suka gluchnie na widok innzch psow czy ludzi, to najprawdopodobniej ozbacza, ze jest spacerem strasznie znudyona, i TY jej wogole nie interesujesz. Zeby to zmienic to bierz na spacer pileczke, rzucaj jej kijki irob rzeczy, ktore ja kreca. Badz bardzo czujna, i kiedy zobaczysz czlowieka to szybko pokaz jej zabawke itp. i zawolaj do siebie. Jak przyjdzie to daj jej smaczka, przypnij na smzcz, poglaszcz, pogadaj do niej, stan miedzy nia a idacym czlowiekiem, jak czlek kawalek odejdzie to nakrec ja na pileczke itp odepnij smycz i baw sie z nia. Mam nadzieje, ze pomoye. A do psow, rob to samo, tzle ze w nagrode pozwol jej sie z nimi pobawic.
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #38 : 2005-06-13, 17:53 »
Biorę piłeczkę i czasami nawet udaje jej się człowieka nie zauważyć. Ale to tylko czasami. Tor agility nie wchodzi w grę - nie ma gdzie :P
Na rowerze staram się z nią jeździć codzień, np. dzisiaj, a konkretniej zaraz się wybieram ;)
Teraz ustalamy hierarchię. Przed sekundą została zepchnięta z fotela. Stawiała się, no ale w końcu wygrałam. Wyszłam pierwsza z pomieszczenia i pierwsza do niego weszłam. Pchała się jak nienormalna, no ale się nie dałam. Mam nadzieję, że będą efekty...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #38 : 2005-06-13, 17:53 »

Kamila

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #39 : 2005-06-13, 20:40 »
Malka i tak trzymac :wink:
A moze znacie jakis powod dlaczego begle gluchnie na spacerze kiedy jest bez smyczy?? :chytry: Bo ja znam jak na razie jeden: zapachy...ale moze jest cos jeszcze co zle robie?? :|
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #40 : 2005-06-13, 21:17 »
Kamila zapachy to przede wszystkim, ale też pewnie dlatego że wydajesz mu się w porównaniu z "nowościami", znajomymi psami itp. mało ciekawa. Może smakołyki i za każdym razem jak posłucha komendy do mnie lawina pochwał i coś pysznego? ;)
Zapisane

Kamila

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #41 : 2005-06-13, 21:20 »
Tak robiee. ;)
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #42 : 2005-06-13, 22:25 »
zabawa zabawa zabawa...ja widze po moich psach ze jak idziemy z piłką to świata nie widzą, ale jak np idziemy odporowadzić wieczorem mego chłopaka na przystanek to wtedy tylko kombinują co by na diabła zrobić :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #43 : 2005-06-14, 03:51 »
A może smycz z rozciągaczem? jak nie ma agresji to idzie na długiej, a jak się rzuca to stop i ściągnąć do nogi? Przynajmniej by wiedziała że jest kontrolowana i że Ty rządzisz?
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #44 : 2005-06-14, 08:42 »
Ma długą smycz, ale nie chcę jej katować tylko i wyłącznym chodzeniem na długiej smyczy. Tym bardziej, że zawsze biegała bez smyczy a teraz nie będzie wiedziała, co się stało. Więc wolę nauczyć... Mam nowe spostrzeżenia:
+ Nela obszczekuje tylko tych ludzi, którzy idą bez psa
+ Do tych z psami wręcz się łasi i merda ogonkiem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #44 : 2005-06-14, 08:42 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #45 : 2005-06-14, 11:18 »
Łooo o_O Ale dziwacznie.. Moze sprobuj ja wziac na 10metrowa linke i jak bedzie ktos przechodzil to szybko odwroc jej uwage, np. "patrz nela, jaki fajny robaczek tu idzie" ;) i jak przejdzie a nela sie nie zainteresuje to pysznosci.. no juz sama nie wiem :roll:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #46 : 2005-06-14, 11:40 »
jednym słowem nela chce zmusić ludzi żeby mieli psy! :P

Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #47 : 2005-06-14, 11:54 »
Trzeba jej wytłumaczyć, że nie wszyscy ludzie są na tyle dobrzy żeby mieć psy  :;p:
A może ona właśnie wie i dlatego na nich szczeka?
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #48 : 2005-06-14, 12:16 »
moje zawsze jak je spuszcze z oka bo się zamyśle czy cuś to drą się na pijaków....wiedzą że pani ich nienawidzi :|
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Kamila

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #49 : 2005-06-14, 17:50 »
eehhh chyba pozostaje mi tylko cwiczenie :lol: ;)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #50 : 2005-06-15, 02:06 »
życzę sukcesów...napisz jakie robicie postępy
pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #50 : 2005-06-15, 02:06 »

Kamila

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #51 : 2005-06-16, 15:45 »
Nefra dziek ;) postepy mozna powiedziec ze juz sa bo ja z nim juz "troche" czasu cwicze. :) W sumie to jest juz dobrze...najgorsze jest tylko to ze on czasami dostaje glpawki i mimo ze nic nie czuje, zadnego zapachu tylko czasami zaczyna biec bardzo szybko i jesli ja zanim nie pobiegne on bedzie biegl dalej... nie wiem o co mu chodzi :hmmm: chce sie bawic albo cus?? jak myslicie???
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #52 : 2005-06-16, 16:54 »
Czuje, czuje... tylko Ty nie czujesz. Czy on czasem nie z myśliwskich??? Mój świętej pamięci wyżeł, jak złapał wiatr (zwierzący zapach) to nieźle się musiałam za nim nabiegać.
Zapisane

Kamila

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #53 : 2005-06-16, 20:31 »
moj z gonczych... :lol:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #54 : 2005-06-16, 23:48 »
z gończych....he...he...he...
To on naprawdę duuuuużo czuje....Dla niego na pierwszym miejscu istnieje świat zapachów.... musisz z nim ćwiczyć w miejscu gdzie nie ma nic nowego. Zawsze w domu też można poćwiczyć na smyczy...
Pozdrawiam
Zapisane

Kamila

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #55 : 2005-06-17, 17:42 »
cwicze w lesie (nie wiem czy to dobry pomysl) ale zna go bardzo dobrze bo chodzimy tam na spacery codziennie :;d:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #56 : 2005-06-18, 11:38 »
za dużo bodźców...w lesie nocą latają zające, jeże, nornice, myszki, kuny i takie tam inne (latają - to chyba sowy...he, he..) i on o tym wie , bo to wyczuwa...dlatego nie potrafi się skupić...
Zapisane

Kamila

  • Gość
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #57 : 2005-06-18, 11:58 »
nieee Nefra nie mysl ze ja taki las mam pod nosem :lol:
Teren porosniety drzewami, plynie fosa, duze boisko do pilki noznej. Nie sadze by byly tam taki ezwierzeta jak kroliki, kuny itp. Tam sa tylko zaby i kaczki no i czasami policjanci na koniach :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedz #57 : 2005-06-18, 11:58 »

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #58 : 2005-06-18, 12:00 »
Cytuj
Mam nowe spostrzeżenia:
+ Nela obszczekuje tylko tych ludzi, którzy idą bez psa
+ Do tych z psami wręcz się łasi i merda ogonkiem

skąd ja to znam ?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Problem zaszedł za daleko...
« Odpowiedź #59 : 2005-06-18, 12:41 »
jeże, myszy, nornice a nawet szczury są prawie wszędzie, gdzie jest kilka drzewek...i resztki pokarmowe po ludziach...nocą przychodzą wszyscy wygłodniali... nawet z daleka
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 28 zapytaniami.