Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pokarm..  (Przeczytany 2783 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nokija

  • Gość
pokarm..
« : 2005-06-20, 13:36 »
jaki pokar dajecie swoim welonkom? Ja daje platki dla zlotej rybki ale chcialabym jeszcze urozmaicic jej to jedzienie ale nie wiem jakie jeszcze kupic :help:
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #1 : 2005-06-20, 13:50 »
Żywy pokarm (ochotka, wodzień, rurecznik) lub mrożyony pokarm (ochodka lub jakieś roślinne np. szpinak) ale jak kupisz jakiś żywy pokarm lub mrożoną ochodke albo coś mięsnego to dawaj jej tego mało.. są też różne granulaty itp. dużo jest pokarmów.. :)
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #2 : 2005-06-20, 14:18 »
Welony są rybami roślinożernymi. Wiec w ich diecie powinny przyzwiezac składniki roślinne, pokarm roślinny z suszonych : Bio-Vit Tropicala, roślinny pokarm dla pyszczaków i trofeusów składających się ze spruliny 36%, nie pamietam nazwy, a z naturalnych : sparzony mlecz, sałata, kalafior, brokuła, kawałki marchwi itd.

Są też gotowe suszone karmy dla welonów w płatkach czy granulkach, możesz też podawać pokarmy wzmacniające dla paletek, czy karpi koi.

Z robaków to malo dawaj, co parę dni - ale ochotki to w ogóle, raz na tydzien i w bardzo małej ilości. Najlepsze są wodzienie, ikra, czarne larwy komarów, serce wołowe i trochę tego jest ;) TYlko pamiętaj, dawać pokarmy poch. zwierzęcego co kilka dni i w małej ilości

Welony po obfitym karmieniu zapadają na chorobę pechęrza pławnego tzn. ryba będzie pływać do gory brzuchem czy będzie ciagle pływała na górnej strefie akwa i nie będzie mogła zejść na doł bo wygląda tak jakby coś ją wpychało. Samo przejdzie po paru godz., a może po dniu.

Bardzo dobra jest również dafnia, mam na myśli naturalną - żywą albo mrożoną, ale żywa jest lepsza. Oczyszcza przewód pokarmowy.


Możesz też także założyć hodowlę muszek owocówek, albo samemu nałapać żywe pokarmy - połóż gdzieś beczkę z wodą w zacienionym miejscu i po 2 tyg. powinny już być larwy komarów w beczce m.in. ochotki i czarne larwy komara. Albo też idź na niezarybiony staw i nałap sobie dafni :)

Można również co miesiąc dać żółty ser :) Mozna rownież babany, surowe i bez przygotowywania.


Mam nadzieję, że coś pomogłem :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pokarm..
« Odpowiedz #2 : 2005-06-20, 14:18 »

nokija

  • Gość
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #3 : 2005-06-20, 14:29 »
a suszona rozwielitka?
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #4 : 2005-06-20, 15:02 »
Suszonych rozwielitek ryby niechetnie zjadają, ale też można - suszone rozwielitki zawierają chitynę zawartą w pancerzyku.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #5 : 2005-06-20, 16:36 »
dafnia = rozwielitka, mozna ją podawać, ale nie jako główny pokarm, bo ma niewielkie ilosci substancji odzywczych, a suszona to prawie wcale
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #6 : 2005-06-20, 22:16 »
Welonki Raffy są wszystkożerne i dlatego daje się im też pokarm roślinny, bo jak im go bakuje to skubią roślinki.
Po co dawać suszoną rozwielitke jak można mrożoną, kosztuje grosze i jest chętniej zjadana.
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #7 : 2005-06-20, 22:22 »
Kesi - mylisz się niestety, welony są rybami roślinożernymi. Jeżeli z wielką checią pochłaniają tony robaków i nic im nie jest to nie znaczy ze sa wszystkożerne.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #8 : 2005-06-20, 22:27 »
Raffy welony to karasie ozdobne, mam książke z Akademii Rolniczej o hodowli ryb (pożyczona od studenta - z wydziału hodowli ryb i zbiorników wodych) i tam wszystko jest bardzo dokładnie opisane.
Welony są wszystkożerne !
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: pokarm..
« Odpowiedz #8 : 2005-06-20, 22:27 »

jagaraa

  • Gość
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #9 : 2005-07-01, 15:24 »
 Jest wiele rodzajów pokarmów jeżeli niemasz za durzo roślinek lub niechcesz żeby rybki nie skubały ci roślin kup pokarm roślinny,a dodatkowo możesz kupić poikarm mięsny i jajeczny pużniej jeżeli będziesz chciał wymieszaj wszystkie.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #10 : 2005-07-01, 17:17 »
Jeśli mogę sie wtrącić, w jakim akwa czymasz welonke? A co do pokarmu to moja kuzynka daje ciągle pokarm mięsny i juz jej padły dwie welonki i to w okrągłym akwa... zostałą jej jedna welona co ma taki napeczniały brzuch, co dostaje mało jedzenia...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #11 : 2005-07-02, 01:05 »
Zatłuściła rybci narządy wewnętrzne i rybka padła.
Ryby karmi się jak najbardziej różnorodnym pokarmem, nie wolno stosować jendostajnie nawet gotowej karmy.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: pokarm..
« Odpowiedź #12 : 2005-07-02, 09:40 »
To ja wiem, mówiłam jej to. I powiedziałam że jeszcze przez kulę jej welonki zdychają...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 25 zapytaniami.