Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Karanie psa.  (Przeczytany 2398 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kociara

  • Gość
Karanie psa.
« : 2005-07-21, 16:17 »
Jest temat ,, karanie kota" to ja założyłam temat ,, karanie psa". No więc zadaję takie samo pytanie jak to co jest o kotach. Czy karacie jakoś swoje pieski? Jak?

Sama nie mam psa, więc się tutaj nie wypowiem, ale poczytam sobie co wy piszecie.
Zapisane

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #1 : 2005-07-21, 16:28 »
ja mam problem nie wiem jak je karać, krzyknę na któregoś i się uspokoji, choć nie zawsze. bić ich nie potrafie. mówie im też nie wolno ale to wogóle nie działa. za kare zamykam je spowrotem do boxu to piszczą i szczekają. jak mam je karać, są skutki wogóle mnie niechcą słuchać, są za bardzo rozpieszczane.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #2 : 2005-07-21, 16:48 »
Stokrotka
Zalezy za co :roll:
Na pewno nie uspokoisz psa ktory ujada krzyczac.

"nie wolno" - pies musi najpierw zrozumiec, o co chodzi :roll:

zamykanie do boksu- ok, ale od razu po przewinieniu (nie za 20 sekund, tylko od razu) i na krotko (2-3 minuty)

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karanie psa.
« Odpowiedz #2 : 2005-07-21, 16:48 »

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #3 : 2005-07-21, 16:59 »
w takim momenci ( gdy szczekają) nie zwracam na to uwagi bo moje psy szczekają tylko wtedy kiedy chcą żeby je wypuścić

poradzcie mi coś jeszcze, żeby je jakoś karać
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #4 : 2005-07-21, 17:04 »
Ja swoje karam ostrym, niskim tonem "fe". Jeżeli np. jestem w polach i leży jakaś padlina na któą mają ochotę moje psiska, przeciągam troszkę karcenie i mówię wtedy "feeee" ;) Psy kładą uszy, bo więdzą kto jest alfą i kto rządzi. Jeżeli naprawdę zrobią coś, co uważam za przesadę dostają lekkiego klapsa i karcenie słowne "nie". Gdy były szczeniakami karciłam podobnie jak matka małe psy- łapałam za skórę na karku, lekko zniżałam głowę do ziemi i lekko szarpnęłam. Powtarzam lekko, aby zaraz nie było żadnych podtekstów typu "to maltretowanie psa" ;) Ja widzę, jak Agnes karci szczeniaki. Widze- nie wiem tego z książek ale z doświadczenia więc proszę zaraz nie mówić, że to maltretowanie psa ;)
Najlepiej od małego ustawić sobie szczeniaka- w wieku dojrzałym skarceniem dla niego będzie chociażby "fe" o niskiem tonacji ;)
Zapisane

Stokrotka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1021
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #5 : 2005-07-21, 17:10 »
jeśli naucze czegoś z tych rzeczy Maxa naprzykład nie wolno albo feee może bedzie bardziej słuchał ma 4 misiące i powinnam już zacząć bo inaczej żadna kara nie pomoże  i nic z tych rzeczy. teraz wiem że musze nauczyć go posłuszeńtwa człowiek uczy się na błędach to tyczy się Chudasa i Rudasa w związku z wychowaniem.
Zapisane
„W tej chwili jest 6, 470, 818, 671 ludzi na świecie. Niektórzy z nich uciekają przestraszeni. Niektórzy wracają do domu. Niektórzy mówią kłamstwa, aby przetrwać dzień. Inni po prostu spoglądają prawdzie w twarz. Niektórzy są złymi ludźmi, w walce z dobrem, a niektórzy dobrzy walczą ze złem. Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #6 : 2005-07-21, 17:15 »
Gdy raz zdarzyła się sytuacja,że Oskar warknął na siostre(miał kość) został wyrzucony na dwór,a kość zabrana.Poskutkowało.Od tamej pory wie,że jeżeli z kością pójdzie do swojego kosza nikt mu nie będzie przeszkadzał.A na siostrę już nie warczy :wink: (oczywiście nauka,że nie wolno warczeć na kogoś i oddawanie kości na zawołanie nie sprowadzała się tylko do wyrzucenia Oskiego za drzwi,ale była bardzo silnym bodźcem mówiącym,że takie zachowanie nie będzie akceptowane)
A w innych sytuacjach gdy trzeba go ukarać krzyczę "nie wolno!"
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #7 : 2005-07-21, 17:28 »
ja jakby coś to na mojego zwierzaka staram się wydrzeć... staram się,bo on wtedy robi taaaką minke piękną, zaczyna machać rzesami :lol: i gniewaj się tu na takiego misia
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #8 : 2005-07-21, 18:59 »
mysle ze zamiast zastanawiac sie nad tym jak karac psy, bardziej powinno sie skupic nad tym jak je nagradzac, i cwiczyc zeby nie przejawialy niepozadanych zachowan. Zamiast karac za cos -bardziej przyda sie zastosowanie czegos w zamian, zaproponowanie innego zachowania dla psa. Np. jak pies skacze na kogos odciagamy jego uwage i kazemy usiasc nagradzajac, kiedy gryzie meble, zamiast krzyczenia z enie wolno nalezy psiaka odciagnac i zajac jakimis krotkimi cwiczeniami,zabawa dopoki nie zapomni o gryzieniu itp.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Karanie psa.
« Odpowiedz #8 : 2005-07-21, 18:59 »

golden

  • Gość
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #9 : 2005-07-21, 19:09 »
Zero przemocy i zbednej agresji. Zdecydowanie, pewna ręka i wyrozumiałośc sa kluczem do porozumienia z psem.
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #10 : 2005-07-22, 16:29 »
betty szczeniaki mają to do siebie że gryzą, trzeba im uświadomić co można gryść, a jak powiedzieć psu że nam się nie podoba jego zachowanie ? Obrzydzić - ukarać.
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #11 : 2005-07-22, 16:35 »
kara = brak nagrody zle zachowanie, nagroda za ustapienie tego zachowania
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #12 : 2005-07-22, 16:52 »
Florencja nie masz racji.... ludzie po to maja rozum zeby go uzywac a nie stosowac sie do walniecia psa by przestal.
tutaj daje tekst mowiacy o zastepowaniu czegos co szczeniak wg. nas robi zle innymi rzeczami. http://www.kliker.pieski.eu.org/Teoria/management.php
jesli pies gryzie meble, a TY go ukarasz glosem, reka itp. nie bedzie tego robic w Twojej obecnosci. Jka znikniesz nadal bedzie gryzl meble....
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #13 : 2005-07-22, 17:27 »
Florencja- niezupelnie. Nie psa, a gryzioną rzecz :hehe: Moze brzmiec dziwnie, ale czytalam ostatnio w ksiazce Corena i z jednej strony polewałam sie z samego opisu, a z drugiej zastanawiałam nad skutecznością :lol:
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #14 : 2005-07-22, 19:59 »

jesli pies gryzie meble, a TY go ukarasz glosem, reka itp. nie bedzie tego robic w Twojej obecnosci. Jka znikniesz nadal bedzie gryzl meble....
to według tej teorii nasz Bafi zaraz po opuszczeniu przez nas mieszkania powinien gryźć meble, kapcie,ściagac obrusy itp... a jednak tego nie robi, nie robi tego on i wiele innych psów uczone w taki sposób :roll: .

Dla Bafiego karą jest słowo "nie" wypowiedziane ostrym tonem.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-23, 08:55 autor Aujeszka »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karanie psa.
« Odpowiedz #14 : 2005-07-22, 19:59 »

Florencja

  • Gość
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #15 : 2005-07-23, 13:23 »
Nie zrouzmieliście mnie, ja nie biję psa ! Ani nie drę się na niego, ja informacyjnym tonem mówię nie, po czym pies jest na np 2, 3 minuty wyrzucany z pokoju. Po chwili stwierdzi że nie warto jest gryść kapci. Poza tym nigdy nie zostawiam psa sam na sam z kapciami, ale gdy jestem w domu wykorzystuję to do nauki co to znaczy "nie". Po jakimś czasie pies zrozumiał że po "nie" nie warto dalej kontynuować tego co robi bo zostanie wyrzucony z pokoju. Nie toleruję kar polegających na krzykach czy biciu. Dla mnie karą dla psa jest po prostu obrzydzenie mu czynności, czyli wyrzucanie z pokoju za każdym razem gdy robi coś co mi się nie podoba, a przedtem informowanie go o tym. Po jakimś czasie pies na samą informację że coś mi się nie podoba zaprzestaje czynności i wystarczy ciche "nie", które pies respektuje, aby nie żarł kapci.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #16 : 2005-07-23, 14:47 »
Golden(ka) to co opisujesz, to nie jest karanie tylko wydawanie poleceń..fe - jest poleceniem aby czegoś nie ruszać..
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #17 : 2005-07-23, 21:10 »
Nefra, wiele psow uznaje "fe" a nawet ostrzejsze spojrzenie za dotkliwe karanie.. :roll:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #18 : 2005-07-23, 21:45 »
Wlasnie - to zalezy od psa... Np. dla Afry "fe" nie znaczy NIC :P "FEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE NIE WOLNO!!!!!!!!!" to dopiero coś ;) Ale tez nie kara, a polecenie ;) Ale z tego co wiem, np. owczarki sa bardzo wyczulone na takie "sygnały"... (tak czytalam, ale nie wiem jak jest w praktyce).

Afra jak byla mala byla karana wlasnie poprzez delikatne szarpniecie za skore, tak jak pisze Goldenka... tak samo jak suka karze szczeniaki. Oczywiscie do czasu, po pozniej przestala byc szczeniaczkiem, czasami zdarzalo sie jej dostac gazeta po dupsku - ale delikatnie i tak, zeby nie widziala. Pozniej zaczela sie zasada "brak nagrody jako kara" ;) A teraz jest to pies bezproblemowy i nie trzeba jej praktycznie w ogole karac ;)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #19 : 2005-07-24, 12:51 »
Ja karam swojego psa krzykiem, krzykne jak coś źle robi i przestaje gryść i takie tam inne złe rzeczy ;) nie potrafie psa zbić... ale juz ją za to nauczyłam siat, co ma prawie 3 miesiące psina ;)
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #20 : 2005-07-24, 13:18 »
Moja psina nigdy nie pogryzła mebli,dywanu, zadowalał się własnymi zabawkami, na łóżka nie wskakiwał itd... takich standardowych problemów ze szczenakiem nie miałam ;) no fakt czasami trzeba krzyknąć, ale ludzie mówie Wam...te rzęsy i to jak on nimi macha...i już psina ma mnie w garsci..yyyy to znaczy w łapie ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Karanie psa.
« Odpowiedz #20 : 2005-07-24, 13:18 »

Karino

  • Gość
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #21 : 2005-07-24, 16:15 »
Ja agresywnych psów nie miałam i nie mam (no może oprócz rottweilerki), więc wypowiem się jak ja karam swojego goldena. Jak nie chce wrócić na spacerze to oddalam się nie zwracając niego uwagi albo chowam się, żeby nie miał mnie w zasięgu wzroku. Może nie jest to dobra metoda, ale u mnie skutkuje. W trakcie zabawy nie dochodzi przeważnie do żadnych incydentów, ale jak zajdzie za daleko, to przestaję się bawić i przez ok. minutę nie zwracam na niego uwagi. Jeśli nie wykonuje poleceń po prostu nie daję mu nagrody. Kiedy próbuje się dobrać do jakiegoś świństwa używam komendy "zostaw".
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #22 : 2005-07-24, 16:21 »
hmmm... pies nie jest wzrokowcem,postrzega świat gównie za pomocą węchu i słuchu... więc wydaje mi się, że jak się schowasz, to on i tak wie gdzie jesteś...bo Cię czuje..
większość psów poznaje ludzi dopiero jak ich powącha...
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #23 : 2005-07-24, 17:31 »
Nefra pies podobnie jak inne zwierzeta jest dobrym wzrokowcem oprocz sluchu i wechu... Zapamietuje bardzo drobne szczegoly w otoczeniu w ktorym zyje. Dlatego tez psy maja doskonala pamiec do np. zostawionego jedzenia gdzies tam i nawet po jakims czasie potrafia znalezc to cos upatrzonego kiedys tam w mgnieniu oka biegnac tam od razu.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #24 : 2005-07-24, 18:28 »
na mojego psa takie coś nie działa... Ja zacznę się oddalac a on sobie spokojnie usiądzie i będzie na mnie patrzył, bedzie czekać aż się odwrócę. A jak tylko się odwracam to cały w skowronkach truchcikiem naprzód..
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #25 : 2005-07-24, 18:54 »
ja swojego psa karam albo przerywajac zabawe jak gryzie po rekach(jest maly ma 3 miesiace) albo zamykam na chwile w pokoju jak dostaje ataku agresjii..
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #26 : 2005-07-24, 19:49 »
ataku agresji? :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Florencja

  • Gość
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #27 : 2005-07-24, 22:52 »
3 miesięxczny szczeniak ? ataku agresji ? Szczeniaki gryzą ale to nie ma nic wspólnego z atakami agresji.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Karanie psa.
« Odpowiedz #27 : 2005-07-24, 22:52 »

cucciola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 500
  • Labrador Retriever forever!
Odp: Karanie psa.
« Odpowiedź #28 : 2005-07-25, 11:22 »
atak agresjii w cudzyslowiu..co ja nazywam szczekanie i gryzienie po re,kach..tak zwana glupawka :)
Zapisane
Moj aniolku.biegasz teraz za teczowym mostem po soczystej trawie..juz od 6 marca 2006

http://cuciola.blog.interia.pl/Cuciola/
blog o Yoghim
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 28 zapytaniami.