Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Żarło dla Świnek Morskich  (Przeczytany 1478 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asiahay

  • Gość
Żarło dla Świnek Morskich
« : 2005-07-24, 15:27 »
Jestem tu nowa, i przyznaję ładnie tu:))
Chciałam spytać - jakie żarło dajecie Świnkom?
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #1 : 2005-07-24, 17:51 »
Prestige ;)
Zapisane

Mycha15

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #2 : 2005-07-24, 18:10 »
Moja kuzynka daje Animalsa i trawe oraz oczywiscie owoce i warzywa :) :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedz #2 : 2005-07-24, 18:10 »

Cathycash

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #3 : 2005-07-24, 19:04 »
Ja jakoś nie mam zaufania do animalsa.

Wybieram karmy lepszej jakości, a i starałam się karmić świnki granulatem -  z niektórymi wychodziło. Sądzę, że granulat jest najlepszym pokarmem, oczywiście jeżeli zdecydujemy się na dobrą firmę.
Zapisane

aniuka

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #4 : 2005-07-24, 21:38 »
vitapol + sianko + warzywa+ owoce = najedzona świnka
Zapisane

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #5 : 2005-07-24, 21:49 »
Mimo że mam chomika też się wtrące-nie ufam karmie ANIMALS-mało w nim dodatków zazwyczaj same podstawowe ziarna :| Uważam że VITAPOL jest ok ;)

Cathycash

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #6 : 2005-07-24, 21:55 »


Wydawać by się mogło, że mieszanka jako bardziej urozmaicona i bogatsza będzie dla świnek lepsza i zdrowsza. To jednak tylko pozory - proszę pokazać mi świnkę, która zjada wszystkie ziarenka bez wybierania najsmaczniejszych. Każde zwierze ma swoje ulubione pokarmy i tak naprawdę jedynie do tych ogranicza swoje menu. Reszta z reguły zostaje w miseczce. Trudno więc mówić o urozmaiceniu i mimo dużego wyboru ziaren dieta jest dość uboga. Granulat, choć pozornie bardziej monotonny jest tak naprawdę bogatszy w witaminy i związki mineralne bo świnka nie ma możliwości wybrzydzania i przebierania. Co więcej, jest on łatwiejszy do prawidłowego dla wagi i wieku świnki dawkowania. Jak bowiem przeliczyć ziarenka na białko, witaminy, minerały i pierwiastki śladowe, tak aby pokryć dzienne zapotrzebowanie? Czy będziemy liczyć ilość ziaren pszenicy, lucerny, kukurydzy w dziennej porcji sypanej do miski? A może będziemy dawkować łyżkami? Na wagę? W każdym przypadku skład dziennej porcji mieszanki będzie się różnił. W przypadku granulatu, takiego problemu nie ma. Oczywiście, można i nawet trzeba urozmaicać śwince diete, podając co jakiś czas ziarenka, ale wbrew pozorom i obiegowej opinii nie powinny być one podstawą jeśli chodzi o pokarm suchy.

W tej chwili można już w Polsce dostać specjalny granulat wzbogacony witaminą C - [2.020 mg Witaminy C / kg]. Produkt nazywa się Ovator Meerschweinchenpellets C - niestety pakowany jest tylko w 25kg worki.

Świetnym uzupełnieniem diety świnek - szczególnie tych młodych - są najzwyklejsze w świecie płatki owsiane, bogate w błonnik, witaminę A, E i witaminy z grupy B. W sklepach ze zdrową żywnością można kupić ziarno pszenicy, lucerny, kukurydzę, dynię, orzechy włoskie, suszone warzywa i owoce [suszone buraki, włoszczyzna, rodzynki, morele, banany]. Jestem zdecydowanie zwolennikiem takich mieszanek przygotowanych w domu. Dla mnie osobiście mieszanki gotowe swoją kolorystyką i składem zdecydowanie nie wyglądają na naturalne. Nadal jednak uważam, że taki MIX powinien być tylko urozmaiceniem i uzupełnieniem diety, a nie jego podstawą. Jako podstawowy pokarm suchy nadal proponuję granulat.

Proszę jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością mieszanki czy granulatu - jest to pokarm wysokokaloryczny i może prowadzić do otyłości u świnek.
 

Amaretto Caviary
« Ostatnia zmiana: 2005-07-24, 21:57 autor Cathycash »
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #7 : 2005-07-25, 00:15 »
Cathy przyznam ze dotoąd myslalam ze tylko króliką podaje sie granulat. W przypadku tych zwierzat jest to zrozumiałe bo to zajęczaki, wieć ziaren nie powinny wcale dostawać. Cathy w takim razie chomiki, szczury, myszki i inne gryzonie również powinny dostawać granulat? bo przeciez swinka należy do tej samej rodziny
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Cathycash

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #8 : 2005-07-25, 11:50 »
Według mnie, podstawowym pokarmem innych gryzoni, też powinien być granulat, ale uzupełniony o niektóre dodatki.
Niektóre (te bardziej zdrowsze, mniej tuczące) można wprowadzić do zwierzęcej diety na stałe, inne używać jako smakołyki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedz #8 : 2005-07-25, 11:50 »

Mycha15

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #9 : 2005-07-25, 16:20 »
Wszystkie moje gryzonie karmie Animalsem i zawsze od kilku lat .. i jakos m nic nie jest bardzo im smakowały :)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #10 : 2005-07-25, 17:36 »
Mycha, ale nie chodzi o to czy im smakują, tylko czy mają na codzień wystarczającą ilość WSZYSTKICH składników odżywczych.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #11 : 2005-07-25, 18:32 »
Dokładnie ;) Mój królik np. uwielbia wszystko co słodkie ale to nie powód żebym jej dawała :|
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

aniuka

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #12 : 2005-07-25, 18:38 »
żeby mój świniak miał z jedzonka wszystko co trzeba biorę go na przetrzymanie i po południu daję mu miseczkę z tym czego nie zjadł rano , oczywiście nie tylko to :):):) ale to jedyna szansa żeby wszystko zjadł - i zjada
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #13 : 2005-07-25, 19:34 »
Cathy ma rację, co z tego że mieszanka ziaren zrobiona była w odpowiednich proporcjach, kiedy moje swiniaczki wyjadły to co dobre a reszta w ramach protestu wylądowała na ziemi?
Jaka wtedy gwarancja że maja wszystkiego ile trzeba?
No ale moje jadły przede wszystkim siano z własnej łąki ;) (jak głupia ususzyłam 2 worki)
i świeże warzywa, a ziarna była na dodatek.
Zapisane
BC + koci podrostek

Talagia

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #14 : 2005-07-28, 20:25 »
Mój prosiaczek jadł tylko i wyłącznie Vitapol. A sianko Animalsa bo drobniutkie było :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedz #14 : 2005-07-28, 20:25 »

Orange

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #15 : 2005-08-01, 10:08 »
Ja daje Vitakraft, siano i warzywka i świnka najedzona :chomik:
Zapisane

aniuka

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #16 : 2005-08-01, 18:34 »
a jakie owoce dajecie swoim świnkom , są jakieś owoce których świnka nie powinna jeść ?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #17 : 2005-08-01, 19:28 »
Świnka może jesć wszystkie owoce(z tych co mają pestki trzeba te pestki wyjąć), mój maluch ostatnio obżerał się czerwonymi pożeczkami, czarne też dostał ale mu nie smakowały - zjadł tylko szypułkę...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dominika1987

  • Gość
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #18 : 2005-08-03, 08:37 »
A ja mam pytanko: czego lepiej nie podawać śwince???
Zapisane

tusia1987

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2537
    • WWW
Odp: Żarło dla Świnek Morskich
« Odpowiedź #19 : 2005-08-07, 22:27 »
nie wolno za duzo kapusty i pochodnych, mokrej salaty z nieznanego zrodla.. (najlepiej to miec dzialke czy ogrod i tam salate), za duzo koniczyny..
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.169 sekund z 25 zapytaniami.