Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wakacje i ospa  (Przeczytany 4277 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Wakacje i ospa
« : 2005-08-07, 08:50 »
Szukałam wszędzie ale znalazłam tylko o tym jak zwalczać ospę a nie jej zapobiegać. Moje rybki znowu zaatakowała ospa, wiem jak leczyć ale mi chodzi o sposoby zapobiegania. Mam jeszcze dodatkowy problem, bo w poniedziałek wyjeżdżam na tydzień. Ile wytrzyma welonka, kardynałka, neonka, gupik czy żabka bez jedzenia ? W ostateczności wzięłabym je ze sobą w słoikach ale to kiepski pomysł, ale wszyscy moi znajomi wyjechali. :| Eh. Pomóżcie mi
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Raffy

  • Gość
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #1 : 2005-08-07, 08:57 »
Jakie akwarium, jaka temp., jaki filtr, ile ryb, co ile woda podmieniana, jakie żarcie i jakie No2 ...
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #2 : 2005-08-07, 09:10 »
Hmmm Akwa 45 litrów, Temperatura - koło 25, 24 ale jak się ociepli może dojść nawet do 30 :(  Ryb - 9 (+ 3 żabki w akwarium 15 litrów ) żarcie - hmmm A bo ja wiem :D No2 - Patrz żaqrcie woda podmieniona niedawno - tydzień temu ( cała ) - odstała idealnie 3 dni a ostatnio całą wodę wymieniałam chyba w kwietniu. 

EDIT :
Filtr - Aquael mikro - czy coś w tym stylu
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedz #2 : 2005-08-07, 09:10 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #3 : 2005-08-07, 09:22 »
Za kiepski filtr dla welonki, za cisno i za wysoka temperatura...
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #4 : 2005-08-07, 11:18 »
u ciebie ospa jest spodowana zlym warunkiem bytowania ryb, za duze wahania temp, za duza obsada, za slaby filtr i wody sie nie wymienia całej !
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #5 : 2005-08-07, 12:34 »
ja mam tez problem, bo wyjezdzam na tydzień i niewiem kto ma karmic mojego bojownika :( mam akwa 8l, oświetlenie, filtr, grzałke z termostatem, w akwa rośliinki, dużo kryjówkek... akwa zasłoniete od przeciagów... karmie bojownika suchą karmą płatkowaną Ichtio vit. i zywe rczrwone robaczki,z awsze zapominam jak sie nazywają ;) (ochotka?)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #6 : 2005-08-07, 13:19 »
A ja wlasnie zaskoczyłam, że moje akwarium (25 litrow, gupiki i żabki) zostało na 3 tygodnie samo, nie licząc wątpliwej opieki cioci przez tydzień.. No to chyba sie moge pozegnac z rybkami i zabami :|
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #7 : 2005-08-07, 13:33 »
współczucia vio, jak bym mojej babci zostawiła pod opieke boja to by mu całe akwa zasypała jedzeniem :lol: może zapytam sie sąsiadki czyli mojej kumpeli czy nie może przez tydzien się rybkom zaopiekować...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #8 : 2005-08-07, 16:18 »
"A ja wlasnie zaskoczyłam, że moje akwarium (25 litrow, gupiki i żabki) zostało na 3 tygodnie samo, nie licząc wątpliwej opieki cioci przez tydzień.. No to chyba sie moge pozegnac z rybkami i zabami"

Ojej... Ja jak wyjrżdzałam na tydzień, to na szczęscie nakazałam ojcu to i owo, żabki by tydzień wytrzymały... ale i tak je nakarmił... :) Może twoje rybki i żabki coś sobie znajdą i nie będzie tak źle... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedz #8 : 2005-08-07, 16:18 »

Leloo

  • Gość
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #9 : 2005-08-09, 08:44 »
Moje akwarium zostawilem pod opieku mojego taty na 3 tygodnie....widac ze bardzo dobrze sie opiekowal rybkamii ogolnie akwarium wlewal nawozy karmil rybki tak jak mo mowilem... tylko niestety... zdechla jedna z moich ulubionych rybek:( SAMIEC pretnika karlowatego... on zdechl  jakos wczoraqj a wczraj przyjechalem z wakacji... i tata go zostawil w akwa zebym zobaczyl z z nim jest... byl jakis opuchniety caly... taki dziwny... sis mowi z deplywal taka spirala ipozniej polozyl sie na kamieniu poruszal sie kilka razy i odszedl:(trzeba bedzie dokupic parke.... bedemial teraz 2 samice i jedengo samca... Pozdrop 4 all:)
« Ostatnia zmiana: 2005-08-09, 08:46 autor Leloo »
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #10 : 2005-08-09, 11:08 »
blehh za tydzien i dwa dni bede w domu i zastanawiam sie co w tym akwarium zobacze :( :( same trupy pewnie :( :(

w kazdym razie 10 i 25 litrow sprzedaje i kupie sobie przynajmniej 60 litrow.. albo zolwia przetransportuje do innego terra, nizszego i troche mniejszego, a rybki beda mialy 114..
Zapisane

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #11 : 2005-08-09, 13:48 »
Ja zostawiłem swoje akwa na dwa tygodnie "pod opieką" ( :roll: :lol: ) Bączka i wszystko na całe jej parszywe szczęście gra :P
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #12 : 2005-08-09, 15:53 »
Vio, a dlaczego nikt nie mógł sie akwełkiem zaopiekować? :(

"a rybki beda mialy 114.."
He he, powrót rybek do 114l... ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #13 : 2005-08-09, 16:18 »
PePe ale w 130 litrach jest inaczej niz w 25 :(

charon no niby ciocia była/miała być (nie wiem :roll: ) to miała karmić, ale obawiam sie ze w najlepszym wypadku wszystkie popadają przez przekarmienie albo wręcz przeciwnie :|
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #14 : 2005-08-09, 17:17 »
ja jescze w te wakacje wyjezdzam na tydzień to babcia bedzie bojownikowi dawać jedzenie, ale za rok jak juz bede miała prawdziwa chodowle rybek to kupuje taki karmnik za 80 zł że daje jedzenie w wyznaczonym czasie rybom... ale jak babcia bedzie to będzie to kontrolować :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedz #14 : 2005-08-09, 17:17 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #15 : 2005-08-09, 17:33 »
Nom, to fajna rzacz... tylko ta cena... ;) Dobrze, że mój ojciec perfekcyjnie wykonuje moje zalecienia... i nie znajduję po powrocie 5 cm warstwy żarcia na powierzchni wody... Uf...
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #16 : 2005-08-09, 17:34 »
ja tak znajdowalam jak moja mama sie zajmowala akwa :lol:
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #17 : 2005-08-09, 17:56 »
a ja znajdowalam jak babcia nieumiejetnie wsypywała jedzenie :lol: ale teraz ja nauczyłam :)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #18 : 2005-08-10, 14:42 »
jestem pod wrażeniem.
rybki i żaby żyją :shock:

Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #19 : 2005-08-10, 16:34 »
Jeeeej! :jupi2: Rybki to wiadomo, że mogą wytrzymać, ale o żabki się trochę bałam... w sumie 1,5 tygodnia ok... ale więcej... GIT! :wink:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #20 : 2005-08-10, 17:43 »
noo.. prawie 3 tygodnie wytrzymaly :shock:
jestem pod wrazeniem :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedz #20 : 2005-08-10, 17:43 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #21 : 2005-08-16, 18:19 »
heh, u mnie kiedyś babcia została z 240l akwarium z pyszczakami... żaden tego nie przeżył (tydzien nas nie było) jak wróciliśmy woda była totalnie mętna, wszystkie rybki martwe, a na dnie akwarium gruuuuba warstwa żarcia...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #22 : 2005-08-17, 17:43 »
Dlatego ja wydzielam jedzenie na plastkiowych talezykach, a reszte żarełka ukrywam ( najlepiej na kłódke ;) ), żeby ciocia nie stwierdziała, że "rybeczki były głodne" :lol: :roll:
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #23 : 2005-08-17, 19:32 »
Boże, ludzie to są zdolni... Wydawało by się, że wykonanie czegoś takiego jak babcia Iras nie jest takie łatwe... A jednak "rodzinka" ma zdumiewające zdolności do takich wyczynów.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #24 : 2005-08-19, 20:42 »
oj rodzinka jest zawsze niesamowicie zdolna, kiedyś wyjechałam na tydzień, wracam a tu... nie ma mojej nimffy - co się okazało, uciekła i nikt nie chciał się przyznac kto ją wypuścił... innym razem wracam po kilkudniowej nieobecnosci, a moje króliki przypominają beczki, kolejny raz (jeden dzien - lato) wracam a tu się okazuje że babcia chomika na taras wystawiła żeby "pooddychał świeżym powietrzem" a na tarasie zero cienia...ojcie3c kedyś zmieniał rybkom wodę i nagle... rybek nie ma, co się stało? przed wylaniem wody do kibla nie wyjąl rybek, siostra pochowała chomika który zapadł w sen zimowy (miała 7 lat wtedy)kiedys mielismy kota i z niewiadomego powodu zaczął chodzić i miałczeć, potem narobił na poduszkę - nie miał kuwety ach te dawne czasy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wakacje i ospa
« Odpowiedź #25 : 2005-08-19, 21:09 »
ooo matkoo.. myslalam ze obyło sie bez strat.. niestety szanowna ciocia pozwoliła na wyparowanie wody w akwa-pojemniku dla malych gupikow.. efekt: 3 uschniete malenstwa.. :? :(

a akwa wygladalo jak bagno.. ale dzisiaj byla reaktywacja i jest ok. 6 gupkow i 4 zaby.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 27 zapytaniami.