Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wytrzeszcz oczu (to już koniec) ['] ) ;(;(;(  (Przeczytany 3122 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
mój bojownikm ma wytzrew oczu, wime że jest opisane to w innym wątku, ale mi nikt nie odpowiada :(

LECZENIE: Zastosować wodny r-r siarczanu miedzi

gdzie dostane te składniki, co mam z nimi zrobić?! czy ktoś ma do tego instrukcje?! :(
Pomocy, moja ryba ma to już 3 dzień, byłam w zoologicznym po gotowy preparat, ale niestety nie mają, powiedzial mi że to trudna choroba do wyleczenia :( i powiedział że to może byc nawet spowodowane trzymaniem wkuli, a ja powiedziałam że nie mam go w kuli, a on powiedział chwala bogu... ale nie to teraz, prosze o info! :cry:



Już go nie ma ['] :cry:
« Ostatnia zmiana: 2005-08-25, 21:01 autor Mysha792 »
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #1 : 2005-08-10, 22:29 »
Siarczan miedzi kupujesz w sklepie labolatoryjnym, możesz ewentualnie spytać w aptece.
Co do gotowych preparatów to musisz iść do sklepu akwarystycznego, a nie zoologicznego i patrzeć w składzie leków.


Data wysłania: 2005-08-10, 22:04
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60016876 tu możesz też kupić :-)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #2 : 2005-08-11, 11:29 »
dzięki ci bardzo kesi :*njestem naprawde wdzięczna ide teraz do apteki, mam nadzieje że nie jest za późno bo moja rybka ledwo żyje, nic nie je od paru dni :( jecsze raz dzięki :*

Edit: a jak mniejwięcej wygląda to lekarstwo? i ile tak okolo może kosztować??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedz #2 : 2005-08-11, 11:29 »

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #3 : 2005-08-11, 12:40 »
Jak kupujesz siarczan miedzi to jest to w formie proszku,kosztuje pewnie grosze ( w każdym razie powinno).
Jak kupujesz gotowy lek to zapewne będzie w postaci płynu, a cena jest ustalone przez producenta.
Jak nie znajdziesz w aptece to czasem można dostać w drogerii.

O stężenie spytaj się tej osoby (sprzedawca z allegro)
andrzejludzkowski@o2.pl
GG 7367577





Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #4 : 2005-08-11, 13:12 »
niestety w aptece nie ma :( a i jest za późno :cry: rybka ledwo żyje, jak mam skrucić jej cierpienie? :(
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #5 : 2005-08-11, 17:50 »
Najbardziej chumanitarne to kapiel w alkoholu
lub wsadzasz ja do zamrazarki loub lodowki... ale umiera wtedy wolno i sie meczy/...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #6 : 2005-08-11, 19:05 »
ona jescze żyje, walczy z życiem w swoim akwa?! zostawić ją do końca swoich dni? :cry: ja tą rybke kocham nad życie :cry:


Data wysłania: 2005-08-11, 19:02
kesi, a ty znasz jakiś akwarystyczny sklep w wieliczce?
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #7 : 2005-08-11, 21:55 »
ostatnio zmarla jedna z moich najepszych rybek i to pod moja nieobecnosc... jak bylem na koloniach:( pretnik karlowaty...
zsotala jego zonka.. kupie sobie jeszcze jedna parke
ale tamtego nie zapomne...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #8 : 2005-08-11, 22:09 »
trudna jest strata rybki... ;( ona tak walczy ozycie, boże... moja rybka dalej żyje... :( a może bedzie cud?...c:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedz #8 : 2005-08-11, 22:09 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #9 : 2005-08-12, 02:34 »
mnie ostatnio 4 rybki padły z wytrzeszczem jedna po drugiej. Powód? byłam na wczasach...moi rodzice karmili co drugi dzień i pewnie sypali na zapas...a akwa nie było odmulane...syf się zrobił na dnie i od razu przyszły choroby... przykro mi z powodu Twojej rybki...ja swoje opłakałam.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #10 : 2005-08-12, 11:32 »
ona jeszcze żyje :cry: dzisiaj ide jeszcze do jednej apteki, może tam będzie ;( i co zrobić? jutro wyjeżdzam :( musze dać babci dokładną instrukcje co do rybki, dzisiaj wymienie jej wode, aby nie zrobił się syf za tydzien... i mam nadzieje że dożyje :(w jakiej ilości mam dać to lekarstwo? co ile dni :(


Data wysłania: 2005-08-12, 09:30
jescze lekarstwa nie zdobyłam,s uzkam i szukam :( ale wlałam do wody mfc, dość sporo, i wode destylowaną, dwie mini buteleczki... nawets ie bojownikowi polepszyło powiem wam, zdziwiło mnie to, on zaczyna pływać oczka mu sie troszke pomniejszyły, ma 27 stopni w wodzie i filter ma bardzo mocny, który nadaje sie do akwa 100l, ale ustawiłam aby działał na 20 l. jezeli wyjdzie z tej choroby to bede sie bardzo cieszyć, 3 dni temu wstalam i widziałam ją lezącom na żwirku, myślał że już nie zyje, rozpłakałam się, wszyscy mnie pocieszali nową rybkom :( ale ja nie mogłam przestać płakać, a tu nagle widze rybka wypływa na powierzchnie i walczy z życiem, do tej pory zyje i ja nie trace wiary. :cry:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #11 : 2005-08-12, 12:58 »
jednej mojej tez pomogło kiedyś MFC. A podwyższyłaś temperaturę o 2 stopnie? Zawsze się tak robi przy dodaniu leku do wody.

To bojownik , tak?
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #12 : 2005-08-12, 14:15 »
MFC moze mu pomoc... ale jak juz bedzie po wszytskim to podmien polowe wody... bo MFC to silny srodek... wiesz czego mozesz jeszcze sprubiowac uzyc--> SERA baktopur direct to moglo by pomoc ale zreszta zopbaczysz co bedzie z bjkiem dalej...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #13 : 2005-08-12, 14:17 »
niech lepiej nie...bo MFC jest tropicala, a nie miesza się środków z róznych firm
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #14 : 2005-08-12, 14:58 »
więdz nie zdobyłam niestety tego lekarstwa :( lecz rybce sie poprawia, jutro wyjezdzam, a zwierzat do hotelu nie można :( daje całom instrukcje babci, teraz podmienie wode, bo jak wruce to niewiem czego moge sie spodziewać... oczka tak jakby sie pomniejszyły. to jest bojownik, ma podwyższona temperaturę o 2, 3 stopnie. jezeli stanie sie cud i rybka przeżyje to będzie zyła jak w raju akwa 52 l i z innym narybkiem i także kilka samiczek prawdopodobnie 4 samiczki kupie min. to jest naprawde piękan ryba, taka bordowa,  :( kocham ją :( jak ja kupywalam to była w malutkim plastikowym kubeczku, potem zniewiedzy siedziala miesiąc w kuli, a teraz ma akwa 8l... :( a potem 52 l ma nadzieje ze dozyje, jest to sympatyczna rybka, zawsze jak mnie widzi to podplywa na wierzch wołaąc jedzenie lub abym ją podziwiała... :( jestem bardzo smutna mam nadzieje ze choroba ustąpi, a teraz czas na podmiane wody, trzymajcie kciuki :(


Data wysłania: 2005-08-12, 14:44
już podmieniłam... martwie się o moja kofanom :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedz #14 : 2005-08-12, 14:58 »

Leloo

  • Gość
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #15 : 2005-08-12, 16:53 »
sprobuj ja nakarmic...
czy cos bedzie jadla... toja napewno umocni
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #16 : 2005-08-21, 22:26 »
w lecznicy mają siarczan miedzi, ale wet mi boi sie dac, bo moge nawet wypalić dziure w cialku rybki :( on ma to w proszku i to jest mocny srodek, powiedział abym do krakowa pjechała po gotowy preparat.


Data wysłania: 2005-08-12, 17:53
pod sam pysczek daje mu jedzenie, nawet nie tknie... :(


Data wysłania: 2005-08-12, 17:55
wruciłam z wakacjki, a tu szok rybka dalej zyje, jedno oczko jest spoko, a drugie sie juz polepsza, neistety ryba przez te dw atygodnie nic nie zjadła :( ile taka choroba trwa?? :cry:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #17 : 2005-08-21, 22:34 »
Mimo wszystko to dobry znak, że rybka jest silna.
Są duże szanse na wyzdrowienie.
Teraz jak się nim zajmiesz to być może wyzdrowieje szybciej niż myślisz :-)
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Wytrzeszcz oczu
« Odpowiedź #18 : 2005-08-21, 23:26 »
moje padały do tygodnia, a oko im prawie wyłaziło...
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu (to już koniec) ['] ) ;(;(;(
« Odpowiedź #19 : 2005-08-25, 21:02 »
oczka prawie są w normie, o wiele lepsze niż wcześniej, pod moja nieobecność babcia wyczyścila rybce akwa i filter (dobra babcia :) ) co zaobserwowałam to jedo oczko w normie, ale drugie jescze troszeczke, rybka prawie nic nie je, ale cos tam skubnie...


Data wysłania: 2005-08-22, 13:06
to jest już koniec, dzisiaj zmarła jakieś 3 godziny temu :cry:
Zapisane

Raffy

  • Gość
Odp: Wytrzeszcz oczu (to już koniec) ['] ) ;(;(;(
« Odpowiedź #20 : 2005-08-25, 21:33 »
swieczka [`]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wytrzeszcz oczu (to już koniec) ['] ) ;(;(;(
« Odpowiedz #20 : 2005-08-25, 21:33 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wytrzeszcz oczu (to już koniec) ['] ) ;(;(;(
« Odpowiedź #21 : 2005-08-25, 21:36 »
:cry: ona y przezyła, moim zdaniem choroba juz prawie ustapiła, tylko że rybcia prez te dwa tygodnie nic nie chciala jeść :cry:
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Wytrzeszcz oczu (to już koniec) ['] ) ;(;(;(
« Odpowiedź #22 : 2005-08-25, 22:03 »
Mysha uszy do góry.
Przynajmniej wiesz co robić jakby taka choroba dopadła inną rybkę. Mało to pocieszające, ale jednak.
Najlepiej będzie jak kupisz nową rybkę, będziesz mniej płakać za tamtą. Tylko porządnie zdezynfekuj akwarium i wszystko co w nim było.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.