Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomocy!!! Szybko!!!  (Przeczytany 2104 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia_18

  • Gość
Pomocy!!! Szybko!!!
« : 2005-09-08, 13:51 »
Proszę o pomoc. Mam akwarium o pojemności 25litrów, w nim dwie welonki i małego glonojada. Niedawno zmienailam im zbiornik na nowy. Pierwszą welonkę mam już 4 miesiące, drugą (z czerwonymi plamkami w okolicy oczu i ogona)dokupilam niedawno. Po zmianie wody i przeniesieniu ich do nowego akwarium, po jakimś tygodniu na ciele tej drugiej zaczęły pojawiać się białe, małe plamki. Zaczęła ona się też chować do zamku. Teraz wydaje mi się, że zauważylam takie zmiany i na ogonie tamtej rybki. Poza tym nie pływają i ciągle znajduja się na dnie akwarium. Może nie jestem zbyt zaawansowana w wiedzy na ten temat, ale chcialabym im pomóc jak najlepiej potrafię. Proszę o opis tego jak mogę im pomóc. Bardzo mi zależy. Wydaje mi się też, że ta welonka niedawno kupiona przeze mnie była trzymana w niezbyt czystych warunkach. Proszę szybko o pomoc czy jakąś radę, bo wygląda to trochę niebezpiecznie.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-08, 14:08 autor kasia_18 »
Zapisane

HaCzYk

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Szybko!!!
« Odpowiedź #1 : 2005-09-08, 15:03 »
Tu masz duży opis ospy rybej bo to jest właśnie ta choroba..
http://www.pmp.p-net.pl/biologia/ospa_rybia.htm
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Szybko!!!
« Odpowiedź #2 : 2005-09-08, 15:56 »
25 litrów dla dwóch welonek to stanowczo za mało! Dwie ryby tego gatunku potrzebują akwarium około 80 litrów. Nie można też trzymać welonek (ryb zimnowodnych) z glonojadem (rybą ciepłowodną)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomocy!!! Szybko!!!
« Odpowiedz #2 : 2005-09-08, 15:56 »

Naomi151

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Szybko!!!
« Odpowiedź #3 : 2005-09-08, 19:05 »
Wółaśnie, w jakich warunikach je trzymasz, jakie duże jest akwarium jaką temperaturę masz w nim, bo welony to ryby zimnolubne, męczą się w cieplejszej wodzie, a glonki to ryby ciepłolubne.... więc nie wiem jak pogodziłaś ich wymagania...
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Odp: Pomocy!!! Szybko!!!
« Odpowiedź #4 : 2005-09-08, 21:20 »
Gold oomed - lek o szerokim spektrum działania dla welonów
Preparat leczniczy dla karasi i innych ryb zimnolubych, posiadający szerokie spektrum działania. Jest wysoce skoncentrowany, dzięki czemu charakteryzuje się zwiekszoną wydajnością. Słuzy do zwalczania infekcji bakteryjnych, chorób pasożytniczych, grzybic i leczenia ran. Jest skuteczny także w przypadku gnicia płetw. Jest niezkodliwy dla ryb i roślin.

ICHTIOSAN - Preparat w postaci roztworu zabezpieczający ryby akwariowe poprzez skuteczne hamowanie rozwoju niebezpiecznych pasożytów zagrażających całej populacji mieszkańców akwarium. Odkażając wodę, zwalcza bardzo niebezpiecznego pasożyta kulorzęska Ichthyophthirius multifiliis, wywołującego ospę rybią "ICHTIO".

SERA OMNISAN Jest to preparat do zwalczania patogennych grzybów i pasożytów w stawach ogrodowych. Silne wahania temperatur, skaleczenia w czasie transportu i nieodpowiednia jakość wody, powodują większą wrażliwość ryb na choroby.
SERA OMNISAN natychmiast niszczy spory grzybów. Zatrzymuje wszelką aktywność pasożytów, dezynfekuje wodę w stawie, nie szkodzi rybom i roślinom. Przez 3 kolejne dni dodajemy codziennie po 100 mi preparatu na 2000 litrów wody w stawie. W czasie stosowania preparatu zapewniamy dobre przewietrzenie wody. Złote rybki zimujące w stawie ogrodowym, są bardzo podatne na niedobory witaminy A. Dlatego należy do pokarmu ryb dodać preparat SERA FISHTAMIN
(preparaty do oczek wodnych są jak najbardziej wskazane rónież w akwarium z rybami zimnowodnymi)

Sama zadecyduj jaki preparat Ci pasuje.
Welonki są rybami zimnowodnymi, datego podczas leczenia nie wolno podnosić im drastycznie temperatury, lepiej to robić stopniowo, jeżeli się musi.

Nie czepiajcie się dziewczyny, napisała przeciesz że przeniosła ryby do nowego zbiornika.
Owszem welony są zimnowodne i nie potrzebują grzałki, ale jak ktoś ma ciepłe mieszkanie to i tak temperatura w awarium utrzymuję się w granicy 23-24 stopni i to napewno nie zaszkodzi glonojadowi.
W akwarium z welonami musi się mieć "tępiciela glonów".
Jeżeli temperatura jest niska, zamiast glonojadów można wprowadzić do akwarium kilka zatoczków, ale trzeba cały czas kontrolować ich populacje i wybierać przy każdej podmianie wody. Aczkolwiek łatwo wymykają się spod kątroli, więc nie polecam mało cierpliwym osobom.
 
Zapisane

kasia_18

  • Gość
Odp: Pomocy!!! Szybko!!!
« Odpowiedź #5 : 2005-09-09, 10:56 »
Dziekuję za odpowiedź, niestety srebrna rybka w czapeczce nie dożyla dzisiejszego poranka. Zastosowałam MFC do wody i Gold oomed, niestety ta druga dzisiaj też już wygląda bardzo słabo. Strasznie mi smutno, bo zdążyłam się do niej przywiązać, a teraz pozostaną mi po nich tylko fotki. Być może za słabo je obserwowałam, albo za późno zareagowałam. Nie wiem, czy w tym wypadku będę dalej chodować welonki, być może zdecyduję się na coś innego. Jednak mam jeszcze odrobinę nadziei, że welonka przeżyje. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za rady.
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Pomocy!!! Szybko!!!
« Odpowiedź #6 : 2005-09-09, 11:22 »
eeh ... Ale  jak ja stosowałam MFC na ospę to tam pisało aby nie mieszać z innymi sierodkami akwarystycznymi ... ale może te ze sobą współdziałają więc ja się tam nie znam ;)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 24 zapytaniami.