Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jedzonko- także domowe  (Przeczytany 1524 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pustułka

  • Gość
Jedzonko- także domowe
« : 2005-09-20, 19:30 »
Jaki pokarm podajecie swoim rybkom? Ja, miejąc w akwarium gupiki (małe też) , uklejkę (malutką, narybek), danio i kirysa podaję płatki Ichtio-Vit Topicala, granulki i suszoną rozwielitkę razem (mieszanka). Co do żywego pokarmu podaję wodzienie. Czasami zdarzy się w nich mały ślimaczek o nietypowej muszli a wygląda mniej więcej tak:
(I J
Objaśnienia: (-skorupka, I- ślimak, J- szybka

 Co to jest za gatunek?
Czy podawany przeze mnie pokarm jest właściwy?
« Ostatnia zmiana: 2005-10-06, 13:43 autor Pustułka »
Zapisane

Rybcia

  • Gość
Odp: Co nieco o jedzonku
« Odpowiedź #1 : 2005-09-20, 19:37 »
Ja podaję Super-vit, pokarm roślinny,dafnia czasami daję im ochotkę i rybcie mają się dobrze
Myślę że menu twoich ryb jest wlaściwe
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Co nieco o jedzonku
« Odpowiedź #2 : 2005-09-21, 08:58 »
rybkom warto zmieniać pokarm, ale nie za kazdym razem kupować inny
ale mieć kilka innych i karmić róznymi. moje rybcie dostaja suszona ochotkę, mieszankę z dafnią, betta, płatki , ovovit, vitaly&color oraz dla przydennych viformo. ponadto mrozoną ochotke i serce wołowe. teoretycznie mogłabym tez żywy podawać ale nie potrafię żywego stworzenia posłac na śmierć...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Co nieco o jedzonku
« Odpowiedz #2 : 2005-09-21, 08:58 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Co nieco o jedzonku
« Odpowiedź #3 : 2005-09-21, 10:12 »
ja jeszcze dodaje pigułki Vitabin tropicala albo tabletki dla ryb dennych (nie pamietam nazwy bo własnie się skończyły)

A powiedzcie, jak sie zapatrujecie na karmienie ryb larwami komarów, które namiętnie rozmnażają mi sie w beczce z woda stojącej za domem?
Zapisane

Pustułka

  • Gość
Odp: Co nieco o jedzonku
« Odpowiedź #4 : 2005-10-06, 13:42 »
Jeszcze się zapytam: Jak podajecie domowe jedzenie rybkom??
(pilne!)
Zapisane

Leloo

  • Gość
Odp: Jedzonko- także domowe
« Odpowiedź #5 : 2005-10-06, 13:47 »
glonojadom wazrywa zielone typu ogorek cukinia... a tak to rybkoa raczej nic... :P oprocz pokarmow jakies male owade jak sie zalpie w domu...
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Jedzonko- także domowe
« Odpowiedź #6 : 2006-03-02, 21:16 »
Ja swojemu bojkowi daje dwa rodzaje płatków tropicala-specjalny dla bojowników i taki zielony na dobrą przemiane materii-rano i wieczorem-a tak to też daje gotowaną marchewke (pokrojona w małe kosteczki-raz na 2 dni),zółtko z jajka na twardo pokruszone-(raz na misiac) raz na tydzien ochotki(15 sztuk) a co 3 dni pokarm żywy pływajacy-najlepiej tak urozmaicić jadłospis bojka ponieważ jest rybką wszystkożerną ;)Polecam /////
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Jedzonko- także domowe
« Odpowiedź #7 : 2006-03-03, 07:42 »
Mam trochę rzeczy płatkowanych: Ichtio-vit, specjalny pokarm dla ryb dennych (opadający na dno) i do tego tabletki ze spiruliną do przyklejenia na szybę (ryby za tym szaleją, a zwłaszcza bocje). Do tego trzy razy w tygodniu rozwielitka lub ochotka (w te chwili tylko rozwielitka, bo dopieo dzisiaj idę do sklepu po ochotkę). Czasami też jakieś warzywa - najczęściej marchewki.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Jedzonko- także domowe
« Odpowiedź #8 : 2006-03-25, 10:45 »
Kicia - chyba trochę za mało urozmaicony ten pokarm. Dołożyłabym jeszcze jakiś inny rodzaj płatków i może jeszcze jakieś mrożonki. Karmienie ryb jednym rodzajem jedzenia nigdy nie będzie dla nich zdrowe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jedzonko- także domowe
« Odpowiedz #8 : 2006-03-25, 10:45 »

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Jedzonko- także domowe
« Odpowiedź #9 : 2006-03-25, 12:09 »
Staram się, aby pokarm był urozmaicony. Karmię: płatki (Tetra Pro, TetraRubin), tabletki (TetraWaferMix), granulat (Sera Vipagran), pokarm zwierzęcy (żywy, mrożony i suszony) oraz warzywa (sałata, marchew, pomidor - ulubieniec krewetek).
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Jedzonko- także domowe
« Odpowiedź #10 : 2006-03-26, 09:16 »
Masz ryby raczej wszystkożerne, więc masz ogromny wybór pokarmów. Możesz dokupić jakieś mrożonki, kilka dodatkowych rodzajów płatków. Możesz też od czasu do czasu wrzucić im jakieś warzywo (np. marchewkę). Poza tym twoim rybkom na pewno zasmakują tabletki ze spiruliną, które możesz albo rzucić im na dno, albo przykleić do szyby. Moje ryby to uwielbiają, a zwłaszcza bocje.
Wybór masz więc naprawdę ogromny.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Jedzonko- także domowe
« Odpowiedź #11 : 2006-03-30, 16:07 »
A gdzie mieszkasz?
To prawda, że w mniejszych sklepach w małych miejsowościach może takich tabletek nie być. Ale powinnaś przejść się po sklepach i zapytać. Te, których ja używałam nazywały się Tetra Waffer Mix - o ile się nie mylę.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.