Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: farbowana przeźroczka indyjska  (Przeczytany 6748 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pustułka

  • Gość
farbowana przeźroczka indyjska
« : 2005-09-30, 20:57 »
Dziś odwiedziłam sklep zoologiczny. Zauważyłam tam dziwne rybki. Wyglądały następująco: długość jakieś 3-4 cm, płaska, duże oczka, tłów prawie cały przezroczysty, grzbiet wściekło różowy, brzuch wściekło zielony. Zapytałam się, co to jest. Otrzymałam odpowiedź, że tym rybkom barwnik się WSZCZEPIA i dlatego są tak dziwaczne. dodam też, że kolor znika po paru miesiącach. To samo było kiedyś z myszkami. Okropne, naprawdę...
Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 2005-10-01, 13:58 autor Pustułka »
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Kolorowane rybki
« Odpowiedź #1 : 2005-10-01, 09:30 »
Farbowana przeźroczka indyjska :/ To niestety częsty proceder. Niedoświadczeni akwaryści dają się zwieść "pięknym" barwom i po prostu kupują. To okropne i takie ryby nie mają szans by żyć długo :/ Trzeba sobie wyobrazić ile chemii dostaje się do ich organizmów przez takie barwniki. Jedyne co możemy zrobić to informować, uprzedzać, tułmaczyć ludziom, że w ten sposób krzywdzi się ryby. Jeśli ludzie nie będą ich kupować, to nie będzie sensu ich produkować.
Zapisane

Pustułka

  • Gość
Odp: Przeźroczka indyjska
« Odpowiedź #2 : 2005-10-01, 14:00 »
Znowu widziałam przeźroczki, tyle że w innym zoologicznym. Widać, że są często kupowane. Były tam w różnych kolorach. Ludzie, dajcie spokój tym rybciom...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przeźroczka indyjska
« Odpowiedz #2 : 2005-10-01, 14:00 »

Leloo

  • Gość
Odp: Przeźroczka indyjska
« Odpowiedź #3 : 2005-10-02, 16:22 »
u mnie w zoologicznych sklepac zadko widuje przezroczki... w moim ulubionym zoologu wlasnie tam ejstem stalym klientem ten koles zna sie na rybach bardzo dobze... i kiedys wlasnie mi opowiadal ze na gieldize byly przezroczki in dyjskei barwione i ze on nie wiem jak ludzie moga tak te ryby meczyc... i ze im sie chce wczepiac te toksyny pod skore tych tyb :/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 23 zapytaniami.