Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak nauczyć kociaka korzystania z kuwety ??  (Przeczytany 11792 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

czarnula25

  • Gość
Może to głupie pytanie, zważywszy na to że już 4 koty tego nauczyłam, ale zapomniałam już jak to się robi.
Od wczoraj mamy w domu małą kotkę, ma jakieś 3-4 miesiące. Wzięłam ją od babci której ktoś ją podrzucił na podwórko. Niestety babcia ma już swoje 3 kotki a na dodatek co chwilę ktoś im podrzuca inne. Ostatnio podrzucono 2 buraski, półdzikie, jednego udało się złapać i wzięła go moja kuzynka. Ale zaraz po tym podrzucono tę kotkę którą ja wzięłam, też raczej dzika, ale ku zdziwieniu mojej babci mi dała się zapać ). U babci mają fajnie bo ma duży ogród, podwórko, więc mają gdzie hasać, jedzenie zawsze dostaną. Kiedy wczoraj pojechaliśmy do babci i ja zobaczyłam tę malutką kruszynkę to mi serce pękło i wzięłam ją do siebie. Prawdopodobnie weźmie ją mój szwagier , ale jak nie to nie wiem co będzie. Sama mam już 4 koty, na dodatek jestem w ciąży, więc nie bardzo chcę 5 kota. Problem jedynie w tym, że ona nie potrafi załatwiać się do kuwety, najbardziej lubi załatwiać się na łóżko. Szwagier raczej ją weźmie, ale wolałabym ją oddać jak już się nauczy korzystać z kuwety, tylko nie bardzo wiem jak ją tego w miarę sprawnie nauczyć. Może ktoś mógłby mi pomóc. Dziekuję
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Jak nauczyć kociaka korzystania z kuwety ??
« Odpowiedź #1 : 2005-10-10, 18:53 »
Nigdy nie słyszałam żeby kota uczyć chodzic do kuwety. Jakos same łapią. Zwykle to zanosiłam kota, pokazywałam gdzie jest kuweta i to wszystko. W ten sposób nauczyło się 6 kotów, (oczywiscie nie wszystkie mieszkaja u mnie), i nie słyszałam nic o tym żeby były z nimi jakies problemy. 
Zapisane
BC + koci podrostek

Robal

  • Gość
Odp: Jak nauczyć kociaka korzystania z kuwety ??
« Odpowiedź #2 : 2005-10-11, 11:49 »
Miałam podobnie jak Ekoteczka.. i przyznam byłam wystraszpona jak moja siostra powiedziała ze kotek załatwial sie po za domem i nigdy niekorzystal z kuwety..ale naszczescie wystarczylo nasypac zwirku pokazac kotu kuwetke...co prawda na poczatku bawil sie zwirkiem przesypywal go i spal tam..(nadal potrafi sie walnac w kuwecie i spac :P) ale juz po chwili robil siusiu do niej.. :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak nauczyć kociaka korzystania z kuwety ??
« Odpowiedz #2 : 2005-10-11, 11:49 »

andorka

  • Gość
Odp: Jak nauczyć kociaka korzystania z kuwety ??
« Odpowiedź #3 : 2005-10-20, 22:47 »
Moja Drahma za naturalne miejsce do załatwiania się uznała, na początek doniczki z kwiatkami (wrrrrr), ale jak tylko znalazłam kocią kupkę w doniczce wrzuciłam ją do kuwety, a w ślad za nią wstawiłam tam kicię - i zadziałało, nigdy więcej nie "zasiliła" mi kwiatków, dodam, że to kot znaleziony na podwórku w wieku ok 5 tyg, a cała edukacja trwała jakieś 1,5 dnia
Zapisane

Kama , kicia

  • Gość
Odp: Jak nauczyć kociaka korzystania z kuwety ??
« Odpowiedź #4 : 2005-10-29, 11:11 »
   Haha ja swojego znalazłam i od razu tak się wyprurzniał. :petting:
  Ale myślę że jak ci na dywan czy gdzieś narobi to go jakoś karć ( tylko jak boleśnie to nie tak ostro )to się nauczy ...
Zapisane

anulka

  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Jak nauczyć kociaka korzystania z kuwety ??
« Odpowiedź #5 : 2012-10-24, 10:34 »
nasza poprzednia kicia srednio umiala korzystac z kuwety. tzn umiala, ale nie umiala zagrzebywac. i całe zycie machala lapka w powietrzu. nawet pokazywalismy jej lopatka jak to robic, ale nic :( pewnie to tez dlatego ze byla bardzo wczesnie zabrana od mamy. ;(
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Jak nauczyć kociaka korzystania z kuwety ??
« Odpowiedź #6 : 2012-10-28, 11:27 »
Mojej kotce też średnio idzie zakopywanie po sobie w kuwecie. :lol: Ona drapie po ścianach lub obok kuwety. :roll: Mój starszy kocur czasem "musi" po niej posprzątać. :lol: Koty mają wspólną kuwetę, bo jak wprowadziła się do domu kotka (kocur był pierwszy), to kocur w nowej kuwecie spał, a oboje korzystali ze starej.
Na początku nawet zdarzało jej się nie trafić zadkiem do kuwety. :(
Teraz już jest lepiej. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 24 zapytaniami.