Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Książe Ciemności  (Przeczytany 1832 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Death

  • Gość
Książe Ciemności
« : 2005-10-14, 13:38 »
Moje first ff na tym forum... Mam nadzieję, że sie spodoba, pisałam pół godziny :]
I. 31 grudnia, 3000 rok. Anglia, Londyn.
  Remus Black, jak każdego sylwestra, wlókł się bez celu po zniszczonym Londynie, rozmyślając. Jego przyjaciel, Mark Parkinson, wyprawiał przyjęcie noworoczne ich podziemnym mieszkaniu. Remus rozważał, czy nie powinien iść na tą imprezę. Ale wolał nie. Przeczuwał, ze tego wieczora stanie się coś złego. ale, przecież to nic dziwnego. W tym mieście, zwłaszcza teraz, ciągle dzieje się coś złego. Zadecydował więc, że pójdzie do Parkinsona, zabawić się. Kto wie, czy ten wieczór nie odmieni jego życia...
Zastanawiacie się pewnie, o co chodzi w tej opowieści. Londyn ZNISZCZONY?! Podziemne MIESZKANIE?!
18 listopada 2998r. rozpętała się III wojna światowa. Może wyda wam się to nieprawdopodobne,ale... rozpoczęłą ją Anglia. Prezydent Anglii, Rupert Everson, chciał zawładnąć światem, niczym Hitler. Jego rodzina wierzyła w Szatana. Kiedy Rufus snuł swoje diabelskie plany, Władca Piekieł zaproponował mu układ. Niech Everson zaprzeda swoją duszę i cały Londyn właśnie jemu, a wtedy on da prezydentowi władzę i pomoże mu zdobyć świat. Żądny i chciwy Rufus przystał na ten układ. Został opętany.
Wywołał wojnę. Jego miasto zostało zniszczone, mieszkancy pobudowali domy pod ziemią, aby uchronić siebie i swoje rodziny przed śmiercią. Jednak 3/4 miasta było całkowicie za swoim prezydentem, dlatego też powstała Armia Ciemności. Ludzie ci wyrzekli się swoich dusz i życia. Także zostali opętani i oddani Władcy Piekieł.
Teraz, 2 lata później, było jeszcze gorzej. Everson naciskał na mieszkańców całej Anglii, aby się do niego przyłączyli. Większość Anglików wypełniała rozkaz prezydenta. Jednak tym, którzy byli przeciwni Rufusowi, groziła smierć w męczarniach. Tysiące ludzi umarło już, miliony zaś z innych krajów.
Ludzie jednak marzyli o wybawcy, który uwolni ich z łap tyrana i Szatana...
Za to Remus miał jeszcze dziwniejszą historię. Tego dnia, kiedy prezydent ogłosił wojnę, on sam obudził się w domu obcego chłopaka bez żadnych dokumentów. Okazało się, że ma 15 lat i że Mark znalazł go na ulicy, całkowicie zmarzniętego i zdezorientowanego.
Po dosyć interesującej rozmowie Remus wybrał sobie właśnie to imię i nazwisko Black, ponieważ... cóż, nie pamiętał własnej przeszłości.
------>>------>>------>>
Black doszedł do czarnego kiosku. Wyciągnął z kieszeni klucz o kształcie skrzydła. Przyłożył go do wgłębienia w drzwiach sklepiku o tym samym kształcie.
Drzwi otworzyły się. Remus szybko wszedł do środka, zamknął drzwi z powrotem. Odwrócił się i usiadł na obrotowym krzesełku. Szepnął:
- Akharatilius. - i pogrążył się w ciemności.
------>>------>>------>>
- Hej, Remus! Więc jednak przyszedłeś! - jego przyjaciel usmiechnął się szeroko.
Chłopak podniósł się z podłogi. Czuł się, jakby został zgnieciony i podeptany przez stado słoni(które, tak nawiasem mówiąc, już wymarły).
- Kogo zaprosiłeś? - spytał.
- A tam, paru znajomków z zagranicy. - Mark machnął lekceważąco ręką.
- Jesteś pewien, że żadne z nich nie jest szpiclem Eversona? - Black spojrzał podejrzliwie na zebranych gości, którzy wesoło popijali drinki i tańczyli przy cichej muzyce.
- Na 100%. No to wchodź, i baw się razem z nami! -Parkinson odszedł w stronę zarośniętego chłopaka w ich wieku.
Remmy rozejrzał się ostrożnie, po czym westchnął ciężko i podszedł do braku, przy którym stały 2 dziewczyny i jakiś blondwłosy natręt, który bezskutecznie zarywał do jednej z nich.
- To co robisz jutro, maleńka? - widać było żechłopak jest już trochę wcięty.
Czarnowłosa spojrzała na niego z odrazą.
- Ej, czy on się wam... ee... narzuca? - Black był nieco... zdenerwowany?
Czarna odwróciła się w jego stronę. Po jej oczach o tym samym kolorze co włosy było widać, że jest Japonką.
- Spokojnie, chłopczyku, z takimi potrafię sobie poradzić. - obdarzyła go niechętnym spojrzeniem, po czym sięgnęła ręką w stronę chłopaka, co tak obleśnie przystawiał się do jej przyjaciółki, chwyciła go za fraki i warknęła:
- Słuchaj, koleś, jesli jeszcze raz zasmrodzisz nam powietrze swoim oddechem, przysięgam, że już nigdy w życiu nie wypijesz ani kropli alkoholu.
- Spokojnie<hyk> już spadam...<hyk>
I odszedł gdzieś w dal...
- Wow, nie każda dziewczyna potrafi sobie poradzić z takimi... pedałkami?
blondynka zachichotała, za to Japonka powiedziała:
- Pff, ja jestem inna, chłopczyku, zycie mnie doświadczyło.
- Jestem Eve, a to Sadako, mówiąc po ludzku. - powiedziała blondwłosa.
- Miło mi, Remus Black.
Sadako niechętnie jeszcze raz spojrzała na Remusa, po czym... znieruchomiała.
- T - to ty jesteś... zaginionym synem Eversona! Sirius Everson... Pamiętasz.. TO - wyjęła z kieszeni szkatułkę z kawałkiem czerwonego węgielka.
Jednak Black już nie odpowiedział. Zemdlał...
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #1 : 2005-10-14, 14:07 »
Świetne :D masz naprawdę niesamowitą wyobraźnię... Czekam na CD :D
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #2 : 2005-10-14, 14:08 »
Ooooo... jestem pod wrażeniem i zgadzam się z powyższym komentem Pauliny :]
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedz #2 : 2005-10-14, 14:08 »

Death

  • Gość
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #3 : 2005-10-14, 14:35 »
:] dzięki za miłe komentarze xD ja knapisałam, to moje pierwsze ff... a co do wyobraźni... zdaniem rodziców aż ZA bardzo wybujała :D
Już piszę CD bo mi się nudzi:D
Zapisane

Shall

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1106
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #4 : 2005-10-14, 14:40 »
Wspaniale :] czekamy :D a wyobraźnia się przydaje ;)
Zapisane
co świat ma z dwojga ludzi, którzy nie widzą świata?
Wisława Szymborska, "Miłość szczęśliwa"

Death

  • Gość
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #5 : 2005-10-14, 14:53 »
Jak byłam mała, wymyślałam sobie potwory i jakieś tam przyjaciółki... Dzieci z sąsiedztwa uważały mnie za dziwaczkę xD Ale fakt, teraz mi się przydaje :D
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #6 : 2005-10-14, 15:09 »
Imiona i nazwiska coś potterowe troche, lol. No, ale może być ;)

Kelpie

  • Gość
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #7 : 2005-10-14, 20:46 »
Fajne opowiadanko, pisz szybko CD!
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #8 : 2005-10-15, 19:52 »
Ode mnie natomiast spotkasz sie z krytyką - niezbyt dobry styl pisania, wtrącenie o przeszłych zdarzeniach jest totalnie nieprzemyślanie wciśnięte, określenie "podziemne mieszkanie" brzmi nieco idiotycznie, to z tym "przeczuwaniem czegoś złego" mogłoby być, jednak stwierdzenie, że ciągle się coś złego dzieje znów nie pasuje - totalnie psuje klimat. trzecia wojna swiatowa wywołana przez anglie z pomocą szatana - ok, ale to, że w ciągu dwóch lat nie udało się kolesiowi opanować całego świata, a tylko jeden jedyny kraj - to wynika z tego co napisałaś, zupełnie nie ma sensu w polączeniu z określeniem "wojna światowa", "tysiące ludzi z anglii ginie, a miliony z innych krajów" - gdzie tu jest sens, skoro opanował tylko anglię? Z tego cio napisałas "armia ciemności" składa się z anglików - wiesz, liczebnosć ma wielkie znaczenie w wojnach, i garstka anglikow nawet z pomoca satana, nie bylaby w stanie wykonczyć  resztę swiata.
kolejna sprawa, ze podboju NIGDY nie zaczyna się od miejsca swojego pobytu 9zainteresuj się strategiami wojennymi itp)
"Niech Everson zaprzeda swoją duszę i cały Londyn właśnie jemu" - BŁAGAM wykaż sie choć minimalną wiedza na tematy o których piszesz - skoro twoim "źródłem zla" jest biblijny szatan, to powinnaś sie trzymac tego co na jego temat zostało ustalone, a jest to chociazby "drobnostka" polegająca na tym, że dusza dla szatana ma jakąś wartość tylko i wyłacznie wtedy gdy zostanie poświęcona mu przez jej właściciela DOBROWOLNIE.

Ogólnie - doinformuj sie, przemyśl kilka razy co piszesz i jak piszesz, a nie wal kawałki sklecone naprędce pod wpływem impulsu (rzadko kiedy z czegoś takiego wychodzi coś mądrego) No i nie załamuj się krytyką, weź ja jednak sobie do serca i postaraj się w dalszych cześciach nie popełniać błędów z bezsensownymi stwierdzeniami, przeszłoscią nietrzymającą się kupy itp...


Data wysłania: 2005-10-15, 18:51
Ach - i jescze cos - nie zmieniaj tego co juz napisałaś, tylko zostaw sobie do porównywania.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedz #8 : 2005-10-15, 19:52 »

Death

  • Gość
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #9 : 2005-10-15, 23:33 »
no dobra, spox, T H X za krytykę:P W każdym razie, ja nie czuję, że coś tu jest nie tak, podoba mi się takie, jakie jest i nie będę tego zmieniać ;) Zresztą, nienawidzę zmieniać czegoś , co sama tworzę dla czyichś, mimo ze mądrych rad... Ale mimo wszystko dzięki:]

Doinformować się... Nie za bardzo mi sie chce:]

Taigan, wiem właśnie... No, ale co poradzę na to, że sa to jedne z bardziej niezwykłych imion, jakie znam? =]
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #10 : 2005-10-15, 23:40 »
Hmm... Iras może i ma trochę racji(a może i więcej), ale jak ja to czytam, to nie widze tych błędów które ona ci wytknęła... Zresztą, to się nazywa fikcja literacka, wszystko zależy od autora... A poza tym każdy wyobraża sobie inaczej Szatana.

PS. Pozdro dla autorki:]
Zapisane
Why so serious?

Death

  • Gość
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #11 : 2005-10-17, 17:55 »
Otóż to, Blackie, nawzajem, napsize niebawem, bo teraz jutro mam tak:
- klasówe z fizy :/
- sprawdzian z matmy :/
- kartkówke z chemii
- odpytywanko z bioli
- omawianie lektury, a ja nawet nie znam jej tytułu:/:/
Więc musicie poczekać... o ile ktoś to czyta...
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #12 : 2005-10-23, 10:40 »
uuuu to ja nie zazdroszcze nauki.... pozzdro i pisz jak bedziesz mogla
Zapisane
Why so serious?

Karolcia

  • Gość
Odp: Książe Ciemności
« Odpowiedź #13 : 2006-02-19, 18:51 »
Heh, zgadzam się z Iras i w ogóle to wszystko jest takie strasznie zagmatwane. A zreszta, w roku 3000 technika na pewno pójdzie do przodu, nie ma mowy o żadnych takich 'podziemnych mieszkankach' i imrezach itd. jakie tu opisałaś. Sorki, ale niezbyt mi się podobało.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 24 zapytaniami.