Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"  (Przeczytany 5996 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
"Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« : 2005-11-24, 11:43 »
Rozdział I pt. Kolejny Grimund Place
Zbliżał się wieczór, było około siódmej, ale na Grimund Place było ciemno i strasznie.
Dom numer 12 zasłaniała ciemna mgła, wydawało się, że tego domu w ogóle nie było. Ludzie przechodzili koło niego obojętnie, jakby go nie widzieli, nawet, gdyby nie było tej mgły.
- Musimy działać, na terenie Zakonu Feniksa jest sługa Voldemorta, nie możemy być obojętni wobec tej sytuacji…- mówił mężczyzna, dość młody, ale na jego włosach widać już było siwe pasma. Było to jakieś zebranie, ale nie wiadomo, czego dotyczyło.
- Och, tak Remusie, ale wiesz o tym, że to może być każdy z nas..- powiedziała ruda i gruba kobieta. Nagle do domu numer 12 wszedł mężczyzna sprawiający wrażenie owłosionego nietoperza. Miał czarne, tłuste włosy i czarne oczy.
- Ominęło mnie coś?- zapytał
- Servusie! Na terenie Zakonu jest jakiś śmierciożerca, a ty spóźniasz się na spotkanie!- powiedziała Profesor Minerwa McGonagall
 - Hę?- zapytał Servus Snape siadając na krześle w kuchni
- Jest już po siódmej, a spotkanie zaczęło się o szóstej!
- Właśnie, powinniśmy już kończyć, a ty Molly zrób kolację, Harry jest pewnie zmęczony po tej podróży, a Ron i Hermiona, Fred, Gorge, Ginny już są pewnie głodni..- powiedział Albus Dumbeldore
- Percy jeszcze nie wrócił?- zapytał Remus Lupin- A co z Billem i Fleur?
- Fleur jest na górze, a Percy i Bill jeszcze w pracy..
Na górze domu 12 również było jakieś poruszenie. Harry, Ron, Hermiona i Ginny siedzieli w pokoju i rozmawiali.
- Co z Tonks?- zapytał, Harry
- Tonks jest na dole, nie widziałeś jej?- odpowiedziała, Hermiona
- Ostatnio źle idzie jej metamorfoza.. – dodała
- Co?- zapytał Harry
- Metamorfoza… No.. Wiesz.. On był w końcu jej kuzynem…
Teraz Harry zrozumiał. Chcieli rozmawiać o Syriuszu. Jakoś teraz nie chciał o nim rozmawiać, choćby z tego powodu, że w domu na Privet Drive, skąd zabrał go Dumbeldore, poruszył Dumbeldore ten temat w rozmowie z wujem Veronem.
- Kolacja!- rozległ się głos pani Weasley, a Harry z tego powodu się choćby ucieszył.
Hermiona spojrzała na niego, tak, jakby był chory..
***
Rano 1 sierpnia było mglisto, tak jak poprzedniego dnia. Fred i Gorge wymyślali kolejne rzeczy do swojego sklepu, a pani Weasley jak zawsze na nich wrzeszczała, że cały dom się trząsł. Ron powiedział Harry’emu, że coś mu pokaże. Ron, Ginny i Hermiona pewnie już zauważyli, że po stracie Syriusza Harry zachowywał się, jakby go w ogóle nie było, co ich denerwowało i niepokoiło. Fred i Gorge również próbowali go pocieszyć, swoimi sztuczkami, im to nie bardzo wychodziło. Najokropniejsze było to, że ile razy Harry się smucił, oni szybko zmieniali temat, co im źle wychodziło. Nawet pani Weasley jakoś próbowała Harry’ego pocieszyć, robiąc pyszne obiady, kolacje i śniadania, ale Harry zawsze chodził smutny. Gdy pytał o coś, zawsze przez „przypadek” Hermionie, lub Ronowi zdarzało powiedzieć coś, co dotyczyło Syriusza i jego śmierci.
Harry nie mógł powstrzymać myśli o tym, że to on dopuścił do tego, że jego ojciec chrzestny umarł. Gdyby otworzył prezent od Syriusza było by zupełnie inaczej.
Tonks myślała tak samo. To ona walczyła z Bellatrix Lestrange, więc myślała, że gdyby wygrała Bellatrix nie zabiłaby Syriusza. W domu przy Grimund Place 12 było smutno, jak pogoda na dworze. Wczoraj były urodziny Harry’ego. Od Rona dostał wyświetlaczkę czasu, wyświetlała ona wszystkie możliwe czasy na ziemi, a Harry nie wiedział, po co najlepszy przyjaciel dał mu taką rzecz. Od Hermiony Harry dostał księgę wszystkich mioteł na ziemi, gdzie na honorowym miejscu była jego miotła, Błyskawica. Były tam ruchome zdjęcia graczy, i z meczów Qiditcha. Harry ucieszył się oczywiście, ale później przyszła ta okropna myśl, to Syriusz dał Harry’emu Błyskawicę. Od Ginny Harry dostał figurkę, która ruszała się przy każdym zaklęciu „Witento ”. Pani Weasley zrobiła Harry’emu wielki tort. Dostał jeszcze wiele prezentów, a były tam również śmieszne małe cukiereczki, jak się je połknęło, zaraz robiło się niedobrze i Harry podziękował i wyrzucił szybko cukiereczki do kosza.
1 sierpnia Harry również spotkał się z Tonks. Wydawała się tak samo przygnębiona jak on. Metamorfoza jej to była dziewczyna z rudymi włosami i piegami, której Tonks wyraźnie nie znosiła.
Ale wróćmy do rzeczy, którą Ron miał pokazać Harry’emu. Było to zdjęcie całej rodziny Weasley’ów, gdzie znajdował się również Harry, Lupin, Tonks (jeszcze wesoła) i Syriusz.
- Ron…- powiedział zaskoczony Harry
- Tamta rzecz to nie był prawdziwy prezent na urodziny.. To był taki mugolski przyrząd, który pewnie by ci się nie przydał.. To jest twój prawdziwy prezent na urodziny. – powiedział wesoły Ron.- To zdjęcie z ostatnich świąt Bożego Narodzenia.
- Ron.. Skąd masz to zdjęcie?- zapytał Harry
- Znalazłem w pokoju Syriusza. Było tam jeszcze to- wyciągnął z kieszeni lusterko.
Harry popatrzył przez chwilę na lusterko i wyjął z kieszeni takie samo.
- Syriusz mi je dał- powiedział- Przed wyjazdem do Hogwartu w zeszłym roku.
- Naprawdę?- zapytał Ron- To było to zawiniątko tak?
- I na tym polega mój błąd...- powiedział Harry- że nie otworzyłem tego..
- Harry, przestań się obwiniać w końcu!- krzyknął Ron- Mnie i Hermionę, wszystkich to denerwuje!
- Dokładnie...- Do pokoju weszła Hermiona niosąc zbiór kilkunastu książek- przepraszam, za to, że wam przeszkodziłam, ale musiałam ci to powiedzieć, na terenie Zakonu Feniksa jest sługa Voldemorta!
- CO?- krzyknął Harry – Nie!
- Mieliśmy ci to powiedzieć wcześniej, ale nie było odpowiedniej chwili, wróciłeś wczoraj do Zakonu i były twoje urodziny.. To było by nie elegancko tak psuć ci tego dnia.. – mówiła Hermiona
- Ale.. Kto to jest?!- zapytał Harry
- Nie wiadomo.. Znaczy.. Nadal o tym mówią, a ty masz prawo wiedzieć..
- Przecież.. Oni mogą zabić nas wszystkich.. To jest...- mówił Harry podenerwowany teraz już nie przez śmierć Syriusza, ale przez rzecz, którą powiedziała mu Hermiona
- Chyba będziemy musieli stąd wyjechać do Nory.. Tu będą się odbywały tylko zebrania Zakonu...
- Kiedy?
- No, wiesz, wyjeżdżamy dzisiaj..- powiedział z tyłu Ron
- Och...- Harry usiadł na krześle myśląc.
Miał wiele smutnych chwil. Nawet bardzo smutnych.. Już nie mówię o bandzie Dudley’a i ich gonitwach, tylko, o Voldemorcie, śmierciożercach..
-Idź się lepiej pakować, Harry.. Nie martw się.. Jakoś go znajdą..- pocieszyła Harry’ego Hermiona.
***

Wyjechali wieczorem i Harry myślał tylko o tym, co może się stać, gdy nie złapią śmierciożercy.. Obok niego siedział Lupin i nie wiadomo skąd niósł zieloną teczkę.
Gdy przyjechali do Nory Lupin wręczył Harry’emu tą teczkę i powiedział, żeby jej stale pilnował. Harry zaskoczony wziął teczkę i zauważył, że ona nic, zupełnie nic nie waży..

------
Dobrze, mam dla Was napisaną przezemnie 6 część Hp, pt "Harry Potter i miecz Gryffindoru". Mam napisany jeden kolejny rozdział. Przepisze go niedługo!
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #1 : 2005-11-24, 12:43 »
Bosz...szok..Kituś, to mi się o wiele bardziej podoba niz Hp i książę półkrwi...:)

Jeśli znajdę trochę czasu, to ci to poprawię gramatycznie i stylistycznie i prześle na pw...bo warto...naprawdę warto...;)
Zapisane

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #2 : 2005-11-24, 13:16 »
Kitka, wooow... Jestem pod wrażeniem, naprawdę świetne!! Czekam z niecierpliwością na CD!
Zapisane
Why so serious?

Forum Zwierzaki

Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedz #2 : 2005-11-24, 13:16 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #3 : 2005-11-24, 15:15 »
To fajnie, że wam sie podoba.. Jak najszybciej przepisze CD!
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #4 : 2005-11-24, 15:54 »
Ja tez jestem pod wrażeniem. :wink: Dam ci małą poprawkę - pisze się Grimmauld Place. A tak to wszystko jest suuuuper!!!!!! :wink: :wink: :wink: :mrgreen: Czekam niecierpliwie na CD!!!
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #5 : 2005-11-24, 16:21 »
Wwwwow :mrgreen: Świetnościowe :wink: Bravo Kitka i pisać mi dalej proszę ;) ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #6 : 2005-11-24, 18:29 »
Czekam niecierpliwie na CD!!!!!
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #7 : 2005-11-24, 21:02 »
O matko, biorąc pod uwagę że ty mas zniespełna 10 lat to jestem w szoku. Dziewczyno to jest boskie!
Zapisane

DnW

  • Gość
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #8 : 2005-11-24, 21:18 »
:shock: jak na 9 lat to piszesz bardzo zajefajnie :), ale lepiej powtórz ortografię bo przydarzyło ci się trochę błenduf interpónkcyjnyh :;p:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedz #8 : 2005-11-24, 21:18 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #9 : 2005-11-24, 22:20 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-25, 13:27 autor ssgosiass »
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #10 : 2005-11-25, 11:56 »
Rozdział II - Kolejny dzień w Norze
Było to dziwne, ale już po przybyciu do Nory Harry zapomniał o tym i zaczął ze wszystkimi, Weasley’ami niszczyć gnomy w ogrodzie.
Dnia piątego było bardzo słonecznie i upalnie. Rano, gdy Harry z Ronem wstali, Pani Weasley opowiadała Hermionie i Ginny, jak kiedyś sporządziła eliksir miłosny. Wszystkie trzy chichotały. Pan Weasley i Percy poszli do pracy ( Percy był asystentem Ministra Magii, a Pan Weasley pracował w dziale produktów mugoli).
Fleur, która również mieszkała w Norze, ponieważ była narzeczoną Bill’ego. Musiała sobie poprawić język angielski. Harry odniósł wrażenie, że Pani Weasley jej nie lubi. Gdy była sama w kuchni z nią zawsze wołała Ginny. Percy’ego coraz mniej razy widywali.
Ron już zastanawiał się, co, z Panelopą Carewater, jego byłą dziewczyną, skomentował to tak, że nie można mieć wszystkiego naraz. Już tylko jeden dzień został do początku nowego roku szkolnego w Hogwarcie. Teraz Harry zastanawiał się ciągle, kto jest tym śmierciożercą. W wieczór przeddzień 31 sierpnia Harry chciał otworzyć teczkę, którą dostał od Lupina, ale Pani Weasley powiedziała mu, żeby lepiej tego nie robił. Rano Lupin przyjechał razem z Tonks i podziękował Harry’emu za pilnowanie. Nagle do domu wpadł Pan Weasley. Był blady i zły. Harry i jego przyjaciele słyszeli słowa:
- To Servus!!!- ale nie wiedzieli czego to dotyczy.
Nagle Harry przypomniał sobie o śmierciożercach.
- Czy to możliwe, żeby Snape był śmierciożercą?- zapytał Rona i Hermionę.
- Nie wiem..- odpowiedziała Hermiona zaskoczona- Chyba nie..
- Dumbeldore mu zaufał, słyszeliście co mówił twój tata?- zapytał Harry
- Harry, to nie nasze sprawy..- powiedział Ron
- WIĘC TO NIE NASZA SPRAWA, ŻE VOLDEMORT NAS ZABIJE?!- krzyknął rozwścieczony Harry
- Harry.. – powiedziała Hermiona siadając koło niego
---
Sorry, za taki krótki rozdział, za błędy też :P Napiszę, wtedy, kiedy dokończę rozdział trzeci :) pa!
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #11 : 2005-11-25, 12:38 »
Suuuupcio kitka!!! :tuli: :wink:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #12 : 2005-11-25, 12:49 »
kituś, superowskie... a Ty czytaś HP i książę półkrwi???
Zapisane

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #13 : 2005-11-25, 12:52 »
a Ty czytaś HP i książę półkrwi???
Nie, ale mam książkę, po angieslku. Mamy niby z bratem czytać, ale jesteśmy dopero na 15 stronie :P
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #14 : 2005-11-25, 13:15 »
a chcesz na kompa???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedz #14 : 2005-11-25, 13:15 »

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #15 : 2005-11-25, 14:53 »
Ja chcę Nefra!!!! :D
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #16 : 2005-11-25, 14:55 »
Ja znam adresik na tłumaczenie całych 30 rozdziałów...
W każdym razie, wydaje mi się, że o tych eliksirach juz czytałam... ale i tak super, za to krótkie!
Zapisane
Why so serious?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #17 : 2005-11-25, 15:59 »
Ja chcę Nefra!!!! :D
adres mail na pw, poproszę
Zapisane

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #18 : 2005-11-25, 16:36 »
Oj pw to ja chyba nie mam :( Ale mogę dać na pocztę: mar_tyna1@buziaczek.pl
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #19 : 2005-11-25, 16:50 »
Czekam na kolejny rozdział! Szybko Szybko!

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #20 : 2005-11-25, 16:52 »
Oj pw to ja chyba nie mam :( Ale mogę dać na pocztę: mar_tyna1@buziaczek.pl
pw to prywatna wiadomośc przesyłana tu na fz miedzy forumowiczami, nie wysyłałaaś niegdy ani nie dostawałaś??? juz Ci wysyłam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedz #20 : 2005-11-25, 16:52 »

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #21 : 2005-11-25, 17:55 »
KITKA świetnie! Pojawiło się kilka błędów ale jak na Twoje 9 lat to jest rewelacja! No cuż-pozostaje mi tylko jeszcze raz pogratulować i płaszczyć sie przed Tobą o CD :P
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #22 : 2005-11-25, 20:49 »
Geniaaaaaalne :mrgreen: Dalej, daleeeeej!!! ;)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #23 : 2005-11-28, 08:03 »
Rozdział III - Leanne Scort
Następnego dnia już jechali do Hogwartu. Ron i Hermiona siedzieli w przedziale dla prefektów, więc Harry usiadł z Luną Lovegood, Neville’m, Ginny i jakąś przyjaciółką Luny. Właśnie pokazywała jej magiczne zdjęcia z wakacji.
- Cześć Harry!- krzyknął Neville, wtedy Luna i jej przyjaciółka podniosły głowy, a Ginny, która stała za nim również bąknęła „Cześć”.
- Hej Harry! Jak tam wakacje?- zapytała Luna
- W porządku..- bąknął Harry
- Jestem Leanne, Leanne Scort.- powiedziała przyjaciółka Luny, Harry zarumienił się.
Dziewczyna była bardzo ładna. Miała długie ciemny blond włosy i piwne oczy.
Poczuł śmieszny ucisk w okolicach żołądka, co objawiało się, gdy rok temu widywał Cho Chang.
- Jestem Harry Potter.- powiedział w końcu
- Lea mieszkała we Francji..- wytłumaczyła Luna
- Też jestem w Gryffindorze..- powiedziała Lea do Harry’ego
- Och, eee.. Fajnie.. – powiedział Harry, który nie mógł zdobyć się na coś innego
Nagle do przedziału wpadła Hermiona.
- Tu jesteście!- krzyknęła do Harry’ego
- Z Ronem was wszędzie szukamy, wiecie i Ginny
-Co się stało Hermi? -zapytała Ginny,
- Wiecie, jak się nazywa nowy nauczyciel obrony?- zapytała Hermiona
- Jak? -zapytał Harry
- Nigdy nie zgadniecie, Lupin! –krzyknęła Hermiona
- Co?- zapytał Neville
- LUPIN! We własnej osobie!- krzyknęła Hermiona siadając
- To Lea…- powiedziała Luna do Hermiony
Gdy w końcu dojechali do Hogwartu było strasznie ciemno.
- Więc tak wygląda Hogwart? –zapytała Lea
- Jak się nauczyłaś angielskiego? -zapytał Harry, który w końcu zdobył się na odwagę, by coś powiedzieć
- Mama mnie uczyła –odpowiedziała Lea
- Bo, wiesz… eee.. Znam taką jedną dziewczynę z Francji.. Eee.. Narzeczoną brata Rona… Ona przez trzy lata nie mogła się nauczyć i teraz ciągle mówi to Ni ni.. –
Leanne roześmiała się. Już wchodzili do powozów, a Harry znów widział te dziwne potwory.
- Ja nie mówię „ni, ni”- powiedziała w końcu Lea, gdy już prawie wchodzili do bram Hogwartu.- Wychowałam się na francuskim, ale po angielsku mówię też dobrze.
- Aha, to dość trudno..- powiedział Harry, starając się mówić śmiesznie, ale i ciekawie.
- Zgadzam się z tobą. We Francji jest pięknie, musisz mi uwierzyć. Ale nigdy nie widziałam czegoś tak pięknego jak Hogwart. Nie mogę już się doczekać lekcji..
- To jak Hermiona, w pierwszej klasie..- roześmiał się Harry
- Naprawdę? Ha, ha.. To ona bardzo dobrze się uczy?
- Jasne.. Jest najlepsza od pierwszej klasy do dzisiaj..-
Już weszli do zamku. Wielka Sala była pięknie przystrojona. Wszyscy już tam byli, magiczne niebo świeciło jak zawsze.
-   Ślicznie!- powiedziała Leanne
Kiedy tiara przydziału przydzieliła wszystkich pierwszoklasistów do domów, Dumbeldore powstał:
-   Witam wszystkich w szkole Magii i czarodziejstwa Hogwart!- powiedział – Cóż, teraz powiem, kto obejmie stanowisko nauczyciela obrony przed czarną magią.. Jest to Remus Lupin! Chciałbym jeszcze powiedzieć, po raz kolejny, że wstęp do lasu jest zabroniony! A teraz, możecie już jeść!
-   Jest tam gdzieś Snape?- zapytała nagle Hermiona
-   Snape? Chyba go nie ma..- odpowiedział Ron
-   O czym gadacie?- zapytała Lea
-   Mhmm..- powiedział Harry, chciał najszybciej zmienić temat
-   Ja już o nic nie pytam.. A, jacy są nauczyciele?- Lea chyba zrozumiała, że nasza trójka nie chciała o tym rozmawiać
- Cóż, McGonagall jest zasadnicza, hmm. Tak.. Na lekcjach u Lupina nie jest tak źle..- mówiła Hermiona
-   Uff.. Jak dobrze, że mamy Hermionę..- powiedział Ron
-   Ale.. Ale co ze Snape’m? – szepnął Harry, ucieszył się, teraz mogli spokojnie porozmawiać. Lubił Leanne, ale nie chciał, żeby dowiedziała się, o tym wszystkim, cóż, sprawy związane ze Snapem były zawsze omawiane przez Harry’ego, Rona i Hermionę. Czy mogłaby przyłaczyć się do nich Lea?
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Mada

  • Gość
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #24 : 2005-11-28, 15:34 »
Szczerze mówiąc opowiadanie jest średnie. Fabuła oklepana i na razie nic mnie nie zaciekawiło. Ta nowa dziewczyna - Leanne Scort pachnie mi Mary Sue. Przyjeżdza dziewczyna z Francji, Potter od razu sie w niej zakochuje, a ona na pewno zaprzyjaźni się z Wielką Trójcą Gryffindoru. Aha i błędy. Interpunkcja leży, ale na szczęście z ortografią nie jest tak źle. No to koniec objeżdzania. :)  Teraz napisze coś, z czego sie ucieszysz (chyba :P). Kiedy to czytałam, w mojej głowie pojawiła się myśl: to ona ma dziewięć lat? Nie wieeerze! Styl masz dobry, pisz jak najwięcej tekstów, aby się wprawiać. Mam tylko taką malą radę: załatw sobie jakąś dobrą betę (kogoś kto poprawi ci błędy w tekście itp.). Przyjemniej czyta się ff dopieszczonego pod każdym względem. :)

Weny życzę. :D
Zapisane

Arrow

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2821
  • Lacrimosa...
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #25 : 2005-11-28, 16:21 »
:wink: Ciekawa jestem co tam będzie dalej :)
Zapisane
...Bez wysiłku siądź na tyłku i wyluzuj się motylku... (:

"Każdy z was jest łodzią, w której
Może się z potopem mierzyć,
Cało wyjść z burzowej chmury,
Musi tylko w to uwierzyć!"

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #26 : 2005-11-28, 18:26 »
Szczerze mówi&plusmn;c opowiadanie jest &para;rednie. Fabuła oklepana i na razie nic mnie nie zaciekawiło. Ta nowa dziewczyna - Leanne Scort pachnie mi Mary Sue. Przyjeżdza dziewczyna z Francji, Potter od razu sie w niej zakochuje, a ona na pewno zaprzyjaĽni się z Wielk&plusmn; Trójc&plusmn; Gryffindoru. Aha i błędy. Interpunkcja leży, ale na szczę&para;cie z ortografi&plusmn; nie jest tak Ľle. No to koniec objeżdzania. :) Teraz napisze co&para;, z czego sie ucieszysz (chyba :P). Kiedy to czytałam, w mojej głowie pojawiła się my&para;l: to ona ma dziewięć lat? Nie wieeerze! Styl masz dobry, pisz jak najwięcej tekstów, aby się wprawiać. Mam tylko tak&plusmn; mal&plusmn; radę: załatw sobie jak&plusmn;&para; dobr&plusmn; betę (kogo&para; kto poprawi ci błędy w tek&para;cie itp.). Przyjemniej czyta się ff dopieszczonego pod każdym względem. :)

Weny życzę. :D

Mada, w sumie ona właśnie ma 9 lat, czyli pisze nadzwyczaj dobrze. a że domyślasz się , jaka jest fabuła, to nie znaczy, że musisz nam jej zdradzać...
Kitka, świetne. Czekam na CD, to mi zastępuje 6 tom :)
Zapisane
Why so serious?

sawka

  • Gość
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #27 : 2005-11-28, 18:29 »
Świetne czekam już na drugi rozdział
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedz #27 : 2005-11-28, 18:29 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #28 : 2005-11-28, 18:49 »
Super Kitka :;d: pisz szybko CD :;d:

Nefruś, przeslesz mi też na pw? :cmok:
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: "Harry Potter i miecz Gryffindoru"
« Odpowiedź #29 : 2005-11-29, 13:30 »
Mada, a skąd wiesz, że zakochuje? Po prostu mu sie spodobała, i to chyba tylko to, nie wiem, czy będą tu jakieś fragmenty miłosne :roll:
Sawka, rozdział czwarty :P ;)
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.139 sekund z 27 zapytaniami.