Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Moje opowiadania  (Przeczytany 2112 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Moje opowiadania
« : 2006-01-10, 17:26 »
Tutaj będę pisać opowiadania z życia codziennego.Chociaż może trafi się jakieś bardziej fanatastyczne opowiadanko.Na począek - jedno opowiadanie pt.:

"Zupa pomidorowa"

Pewna dziewczynka o imieniu Rozalia nie lubiła zupy pomidorowej.Mimo narzekań babci i mamy,nie chciała zjeść ani łyżki tej zupy.W końcu obie kobiety się poddały.Pewnego dnia,w przedszkolu,do którego uczęszczała dziewczynka,nastało zamieszanie.To Rozalka i jej koleżanka,Zosia,pokłóciły sie o zupę pomidorową:
-A ty lubisz zupkę z pomidorka?-zapytała mała Zosia.
A Rozalia,która była od Zosieńki starsza,tupnęła nogą i krzyknęła:
-Nie!
Zosia przestraszyła się i zaczęła płakać.Pani podbiegła do Rozalki i po jej wytłumaczeniach,cóż to się stało,postawiła dziewczynkę w kącie.Po powrocie do domu Rozalia była zła i rozdrażniona.Kiedy babcia zapytała ją,co się stało,Rozalka burknęła:
-A ja nie lubię zupy pomidorowej!
I odbiegła.Następnego dnia było tak samo.Wszystko przez to,że dziewczynka przyrzekła sobie nikgdy nie być pogodną ani miłą po tym zdarzeniu.A że była dzieckiem upartym i dumnym,nic nie mogło ją zmusić do zaprzestania tego przedstawienia.Zaniepokojona mama postanowiła udać się do wychowawczyni Rozalki.W gabinecie nauczycielka zdjęła okulary i westchnęła:
-Cóż,nie mam dla pani dobrych wiadomości.Rozalia jest dość trudnym dzieckiem.Jest bardzo uparta...Mamy z nią,niestety, problemy.
-Ale dlaczego?Czy coś zrobiła?-zapytała niespokojnie matka.
-W sumie tak.Krzyknęła na koleżankę ...Poszło ...zaraz,zaraz...-pani zmarszczyła czoło.-Tak,o zupę pomidorową!
Mama mimo woli roześmiała sie.
-Ach,ta Rozalia ...Ta zupa to jej znienawidzona potrawa ...
-Może i tak,ale jednak nie powinna była krzyczeć...Zwłaszcza z takiego błahego powodu ...Ona chyba się uparła.Nie chce wykonywać poleceń ...Jest niemiła ...
-I co ja mam teraz zrobić?-zapytała w zamyśleniu mama.
-Myślę - tu twarz nauczycielki rozjaśnił uśmiech -że Rozalia musi polubić tę zupę...

Następego dnia na obiad była zupa pomidorowa,z makaronem w kształcie zwierzątek.Rozalka usiadła w milczeniu przy stole.Mama odezwała się nieśmiało:
-Zaglądniesz do talerza?Czeka tam niespodzianka.
Rozalia lubiła niespodzianki,więc ochoczo spojrzała w talerz.
-Zupa pomidorowa ...?I to...Ach,jakie śliczne!
Matka oznajmiła radośnie:
-Zwierzątka czekają...Zabiorą cię do krainy safari ...
Rozalka sięgnęła po łyżkę.
-W takim razie zjem tę zupę.I będę już miła i dobra,jak kiedyś.
Mama uśmiechnęła się zwycięsko.

                              KONIEC                                       
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #1 : 2006-01-10, 17:40 »
Yyy? To raczej bajeczka dla małych dzieci... A na przyszłość radzę ci nie zakładać trzech tematów, tylko jeden i zmieniać nazwę -.-'
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #2 : 2006-01-10, 17:46 »
No to co?Dla dzieci czy nie dla dzieci,może być przecież dla każdego !Oj,Arya,czepiasz się że nie wiem :/.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedz #2 : 2006-01-10, 17:46 »

Arya

  • Gość
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #3 : 2006-01-10, 17:49 »
Mam skrzywioną naturę po przeczytaniu około miliona fanficków i opowiadań. Człowiek już przyzwaczaja się, że patrzy na każdy błąd, brak akapitu, kropki czy słownictwo. A pomysł też jest ważny, wątpię, czy z zainteresowaniem przeczytałaby to czternastolatka.

Wiem, że wszyscy lubią słodzić, ale to już się staje nudne ;)
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #4 : 2006-01-10, 19:06 »
Mam skrzywioną naturę po przeczytaniu około miliona fanficków i opowiadań. Człowiek już przyzwaczaja się, że patrzy na każdy błąd, brak akapitu, kropki czy słownictwo. A pomysł też jest ważny, wątpię, czy z zainteresowaniem przeczytałaby to czternastolatka.
Wiem, że wszyscy lubią słodzić, ale to już się staje nudne ;)
W pełni popieram. Czytaczka FF (HP konkretnie) jestem zawzięta, szkołę przeszłam na Forum Mirriel (chociaż sama nie publikowałam) i teraz już każda kropka nie tak mnie denerwuje. I właśnie dlatego nie wypowiadam się zbyt często w tym dziale, bo wszyscy stwierdzliliby, że wredna jestem. Bo jestem, ale to inna bajka :P .
Arya ma rację. Nie dla osoby w wieku, np. czternastu lat. Co nie znaczy, że jest złe. Można by o wiele bardziej rozbudować, wstawić więcej opisów. I spacje! Cały czas Ci uciekają. I za dużo trzykropków.
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #5 : 2006-01-11, 08:54 »
Gdzie mi ucekają spacje?Co do dwukropków,to lubię ich dużo stawiać.Może i 14-latka by tego nie przeczytała,no,ale nie będę pisać tylko dla nich.Czekajcie,aż trafię w wasze gusta !I oceniajcie całość,nie tylko pomysł itp.
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #6 : 2006-01-11, 15:52 »
Cytuj
-Cóż,nie mam dla pani dobrych wiadomości.Rozalia jest dość trudnym dzieckiem.Jest bardzo uparta...Mamy z nią,niestety, problemy.
-Ale dlaczego?Czy coś zrobiła?-zapytała niespokojnie matka.
-W sumie tak.Krzyknęła na koleżankę ...Poszło ...zaraz,zaraz...-pani zmarszczyła czoło.-Tak,o zupę pomidorową!
Mama mimo woli roześmiała sie.
-Ach,ta Rozalia ...Ta zupa to jej znienawidzona potrawa ...
-Może i tak,ale jednak nie powinna była krzyczeć...Zwłaszcza z takiego błahego powodu ...Ona chyba się uparła.Nie chce wykonywać poleceń ...Jest niemiła ...
-I co ja mam teraz zrobić?-zapytała w zamyśleniu mama.
-Myślę - tu twarz nauczycielki rozjaśnił uśmiech -że Rozalia musi polubić tę zupę...
Z góry przepraszam ;) .
Proszę bardzo. Popatrz na ten fragment.
1. Po myślnikach w dialogach robi się spacje.
2. Między tym, co mówi bohater, a 'wyjaśnieniem' ("-I co ja mam teraz zrobić?-zapytała w zamyśleniu mama.") też robi się spacje.
3. Między zdaniami też robi się spacje.
Nie dwukropków, tylko trzykropków :P . Ale popatrz na krótki fragment tekstu. Co drugie zdanie trzy kropki. To nie wygląda dobrze. "Nie wiedziała... Co ma zrobić... Zjeść batonika... Czy się odchudzać...?" Ekhm.
Rób jak chcesz, ja po prostu przedstawiam Ci moje zdanie.
Ocenić całość? Nie ma problemu. Napisane zgrabnie, za krótkie, nudne, brak opisów, które by się przydały, literówki.
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #7 : 2006-01-11, 18:06 »
Nataila,czepiasz się szczegółów.Ocenia się treść,a nie spacje.Ale jak jesteś dokładna,to bądź ;-).

Następne opowiadanie:

               "Plotkara"

Zadzwonił budzik.Katie zaklęła i próbowała go wyłączyć.Na nic.Nie mogła trafić do guzika.
-No nie - pomyślała.-Trzeba wstawać.Zwlokła się z łóżka.Za oknem świtało.Zza horyzontu powoli wyłaniało się słońce.Katie popatrzyła przez chwilę.Tęskniła za morzem.Było ono jej bliskie.Lubiła przechadzać się po jego brzegu.Wtedy zapominała na chwilę o  wszystkich problemach ...Katie miała nadzieję,że dzisiejszy dzień będzie dobry.Że nie będzie awantur.Otrząsnęła sie z zamyślenia.Powoli powlokła się do łazienki.
                                                  ***
Zabrzęczał dzwonek.Wszyscy rzucili się do klas.Tylko Lucy i Katie szły wolno,rozprawiając o czymś z ożywieniem.Klasowa plotkara,Nancy,starała się iść równo z nimi.Do jej uszu dobiegały strzępki rozmowy.
-Wiesz,niedługo Jean wyjeżdża do Włoszech.Okropność ... - żaliła się Katie.
-Nie przejmuj się, będzie dobrze. - pocieszała ją Lucy.
Nancy zadowolona,że będzie miała o czym opowiadać,z szyderczym uśmieszkiem na ustach weszła do klasy.
Na lekcji było nudno.Bardzo nudno.Pod koniec lekcji pan Towner skończył tłumaczyć lekcje i uczniowie mieli już do końca lekcji wolne.Dziewczęta rozmawiały między sobą,a chłopcy grali w kulki.Nancy wykorzystała wolny czas i zaczęła opowiadać Betty,że chłopak Katie ją opuścił i wyjeżdża za morze,aby już nigdy jej nie widzieć.Betty się roześmiała:
-Naprawdę?No,to deprecha dopadnie tą głupią gęś,Katie!Dobrzej jej tak! - powiedziała naprawdę głośno.W klasie zapadła cisza.Wszyscy patrzyli to na Betty,to na Kati.Katie podniosła się z krzesła.Jej czarne włosy zdawały się elektryzować ze złości,a zielone oczy tryskać nienawiścią.Podeszła do Nancy i Betty.
-Jak śmiałaś?!- zwróciła sie do Nancy. - Widziałam cię,szłaś niedaleko mnie...I rozpuściłaś o mnie plotkę!Nie wybaczę ci tego nigdy! Odezwał się pan Towner:
-Nancy,za mną.Bez gadania,za mną!
Nancy wstała.Ze złością kopnęła krzesło i poszła za panem.
-A teraz wyjdziesz z klasy.Wrócisz, dopóki nie postanowisz, że przeprosisz Katie.
Nancy wyszła.W klasie cisza.Minuty wlokły się w nieskończoność.Aż nagle,po pięciu czy dziesięciu minutach,weszła Nancy.Miała skruszoną minę.Podeszła do Katie.Wyciągnęła rękę.Dziewczyna z wahaniem zrobiła to samo.Uścisnęły sobie dłonie.Od tego czasu Nancy już przestała plotokować.Nikt właściwie nie wiedział, dlaczego.Przecież wiele było takich akcji i robiła tak dalej.Najważniejsze było jednak to, że przestała.I nikt już nie był obrażany.
                         KONIEC
Zapisane

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #8 : 2006-01-11, 19:18 »
"Wiesz,niedługo Jean wyjeżdża do Włoszech"
Do Włoch :P

i stawiaj spacje... :?
a opowiadanie moze jak dla trzecioklasistki :P
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Forum Zwierzaki

Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedz #8 : 2006-01-11, 19:18 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #9 : 2006-01-11, 19:46 »
Przecież stawiam spacje!Matko,jedna coś powie,a od razu inni sie słuchają :/.Co wy z tymi trzecioklasistkami?Oceniajcie normalnie,całość,jak już pisałam !.Ja tam opowiadań pisać nie umię,bardziej książki,nawet piszę taką o swoich rybach,ale ona wcale nie jest jakaś dziecinna.Jak chcecie to moge umieścić tu jej fragment,tylko początek,czy jak już akcja się rozkręca?
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #10 : 2006-01-11, 19:55 »
boże, boże.

Cytuj
Przecież stawiam spacje!Matko,jedna coś powie,a od razu inni sie słuchają :/.Co wy z tymi trzecioklasistkami?Oceniajcie normalnie,całość,jak już pisałam !.Ja tam opowiadań pisać nie umię,bardziej książki,nawet piszę taką o swoich rybach,ale ona wcale nie jest jakaś dziecinna.Jak chcecie to moge umieścić tu jej fragment,tylko początek,czy jak już akcja się rozkręca?

o takie spacje chodzi. to się niewygodnie czyta. po kropce czy przecinku musi być spacja.

a twoje opowiadania.. cóż. chodzi w nich o to, że była sobie zła dziewczynka, coś zrobiła, ale potem przeprosiła i wszyscy żyli długo i szczęśliwie.

ah, umieść wszystko co napisałas, bo jestem ciekawa, jaki twoje ryby prowadzą intrygujący żywot xD

« Ostatnia zmiana: 2006-01-11, 20:09 autor Arya »
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #11 : 2006-01-11, 21:05 »
Wszystko?Eh,tego jest dużo ...I to  nie jest takie sobie opowiadanko,jak zapewne myślisz:Była sobie rybka i była szczęśliwa.To takie opowiadanie z celem,z przygodami itp.Co do opowiadań,to przecież dopiero początek - niekoniecznie takie będę tylko pisać.Oceńcie po prostu treść,jak jest napisane,a nie tłumaczcie mi o co w nich chodzi,bo to nie jest ocena ;).Co do spacji,to jeśli wam to aż tak bardzo przyszkadza to mogę zmienić.
Zapisane

ESIO

  • Gość
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #12 : 2006-01-11, 22:26 »
Wiem, że się moge narazić, ale napisze bo nie wytrzymam:
*Natte1222 na tym forum muszą się zawsze kogoś czepić :stupid:
Co do opowiadań to pisz dalej, jeśli chcesz (to jest moje zdanie :idea:)
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #13 : 2006-01-11, 22:54 »
Taak ESIU mój drogi :idea:

Co do opowiadań to naprawdę stawiaj spacje :) bo dziwnie się czyta...
Przecież stawiam spacje! (spacja) Matko,jedna coś powie,a od razu inni sie słuchają :/.(spacja) Co wy z tymi trzecioklasistkami?(spacja)Oceniajcie normalnie,całość,jak już pisałam !.(spacja)Ja tam opowiadań pisać nie umię,bardziej książki,(spacja)nawet piszę taką o swoich rybach,ale ona wcale nie jest jakas dziecinna.(spacja)Jak chcecie to moge umiescić tu jej fragment,(spacja)tylko początek,(spacja)czy jak już akcja się rozkręca?
Pozatym za dużo znaków typu kropka, przecinek.
ESIO my się nie czepiamy, tylko popawiamy. Czy musimy ciągle pisać: Jeeej jakie faajne! Pisz CD? My rozwijamy wypowiedzi... i ona chce ocenę, więc oceniam.
Piszesz książki a nie opowiadania? To po co piszesz tu? Na siłę? BTW jak coś to się nie czepiam, poprostu piszę i wiersze i książki w szkole i przeszłam za sobą dosyć "dużą" karierę pisarską, więc jestem wrażliwa...chyba jak większość kobit które wypowiedziały się nademną ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

ESIO

  • Gość
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #14 : 2006-01-11, 22:59 »
No, ale fakt jest faktem stawiaj spacje :oops:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedz #14 : 2006-01-11, 22:59 »

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #15 : 2006-01-12, 15:45 »
Mona - po prsotu chciałam spróbować ;).Ale widać,że lepiej mi wychodzą książki.
Zapisane

Nataila

  • Gość
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #16 : 2006-01-12, 20:30 »
Nie o nowym tekście, bo nie mam czasu go teraz przeczytać, sorry. Tylko tak na szybko.
Cytat: *Natte1222
Nataila,czepiasz się szczegółów.Ocenia się treść,a nie spacje.Ale jak jesteś dokładna,to bądź .
Wiem, że czepiam się szczegółów :evil: . Wiem doskonale, co się ocenia. Jestem dokładna. Ale przecież ocenę całości także Ci napisałam :mysli: .Wydawało mi się, że chcesz wiedzieć, co zdaniem innych robisz źle, by móc to poprawić i udoskonalać to, co piszesz, ale widocznie tak nie jest, skoro się burzysz.
Cytat: *MoNa*
Czy musimy ciągle pisać: Jeeej jakie faajne! Pisz CD?
Dokładnie. Ja tam wychodzę z założenia, że jak ktoś coś publikuje, to chce otrzymać ocenę i konstruktywną krytykę, a nie zachwyty i to takie, które nie mówią, co konkretnie się podobało. Ale widać ja się nie znam.
Zapisane

*Natte1222

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1237
  • caminar.
Odp: Moje opowiadania
« Odpowiedź #17 : 2006-01-12, 20:43 »
Nataila - ja tam taka jestem,nie przejmujcie się,oczywiście krytykę też zniosę ;).Ale jestem niestety wybuchowa ...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.099 sekund z 25 zapytaniami.