Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka  (Przeczytany 5268 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« : 2006-02-11, 14:14 »
 czy ktos z was moze mi podpowiedziec co nalezy zastosowac kiedy rybka plywa brzuszkiem do gory?

 mialam kiedys taki przypadek z welonka, ktora plywala i normalnie i do gory brzuszkiem ale byla ok i mialam ja w akwa przez kilka lat.

obecnie moja seniorka - 7 letnia biala, jest dosyc duza, zaczela tak plywac i widze ze troszke niedomaga chociaz apetyt ma i je normalnie.... czy ma to cos wspolnego z choroba pecherza plawnego? no i jak moge jej pomoc?
 :(
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #1 : 2006-02-11, 14:19 »
Na welonkach zbytnio sie nie znam,ale myślę,że może mieć to coś wspólnego z ta chorobą pęcherza pławnego,lub poprostu nałykala sie zd dużo powietrza...
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #2 : 2006-02-11, 17:36 »
Oj, zobacz jeszcze w niecie, ja w wolnej chwili też poszukam... anka ma rację, coś takiego mi się kojarzy, tzn. z tym powietrzem, to jest tak, że jak welonka je jedzenie z powierzchni to się raz na jakiś szasz tak przechyla i jak to isę zdarza często, to może się tragocznie skończyć, więc to chyba nie to, bo musiałaby isę jednorazowo dużo nałykać, więc prędzej pęcherz... Poszukam, jak nikt nie napisze czegoś wcześńiej... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedz #2 : 2006-02-11, 17:36 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #3 : 2006-02-12, 20:53 »
no to ja z moich obserwacji dodam ze ona wygląda jakby padla... u sylwas niektóre rybki lubią sobie pływać do góry brzuchem i często łykają bąbelki powietrza ale ta wygląda kompletnie inaczej, bo odwraca się normalnie tylko na jedzenie. lezy na grzbiecie i nie daje znaku życia poza łypaniem oczami.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #4 : 2006-02-14, 19:53 »
no a ona dalej tak lezy do gory brzuszkiem(tylko na jedzenie sie odwraca) a ja nie bardzo wiem gdzie szukac odpowiedzi....
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Kacper

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 751
  • :)
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #5 : 2006-02-15, 22:26 »
Miałem taki sam przypadek ale po kilku godzinach było już wzystko w porządku
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #6 : 2006-02-16, 11:05 »
godzinach... u mnie to juz tygodnie...i nic... zadnej zmiany...
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #7 : 2006-02-16, 12:56 »
A czym karmisz? Przypomina mi się, że w kilku źródłach polecają w takich sytuacjach karmienie groszkiem.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #8 : 2006-02-16, 14:23 »
wiecie, nie wiem czy to na temat, ale w zaprzyjaźnionym sklepie zoologicznym gosciu ma bojownika-inwalidę. Nie wiadomo co mu jest. Zyje sobie leżąc na dnie albo się czołgając. Je normalnie ale ni pływa normalnie. No i ja go widuje w takim stanie już rok. Pewno gdyby był razem z jakimis wrednymi rybciami to by go zeżarły żywcem.  Może ta welonka tez ma jakąs wadę, która się dopiero ujawniła?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedz #8 : 2006-02-16, 14:23 »

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #9 : 2006-02-16, 15:47 »
czym karmię? tym co w sklepach zoo: pokarmem dla gold fish Sera albo Tetra, czasami krajowe ale sprawdzone granulaty i platki ze spirulina - na zmiane, jak rano granulat to wieczorkiem troszke platkow i tak od paru latek....

Nefra, nie wiem czy ma wade czy cos innego ale nie zmienia to faktu, ze zaniepokojona jestem ....
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #10 : 2006-02-16, 17:48 »
takie cos wygoglałam...nie podaja przyczyny, ale okazyje się że to jest częsty przypadek 

http://nemo10.pupile.com/

i troche więcej tu : http://akwarystyka.odpowiedz.pl/t/43777.html


Data wysłania: 2006-02-16, 17:14
i na tej stronce z chorobami: http://www.mojatanga.host.pl/jPortal/infopage.php?id=13 (wklajam bo może się przydac)

wygrzebałam to :

CHOROBA: ZABURZENIA FUNKCJONOWANIA PĘCHERZA PŁAWNEGO
PRZYCZYNA: Zła dieta rybki; bakterie chorobotwórcze wywołujące infekcje i zapalenia.
OKOLICZNOŚCI SPRZYJAJĄCE: Szczególnie powszechna wśród złotych rybek (Carassius auratus auratus) ze względu na ich nietypowy kształt ciała. Często przyczyną jest suchy pokarm, który wypełnia ich jelita i powoduje zaburzenia działania pęcherza pławnego. Inne czynniki sprzyjające to złe warunki hodowlane, zbyt niska temp, stres.
SKUTKI: Śmierć rybki w wyniku wycieńczenia.
OBJAWY: Rybka pływa brzuchem do góry, jej ruchy są kołyszące. Jest ciągle wypychana tuż pod taflę wody; często ma problemy z oddychaniem.
LECZENIE: W przypadku podłoża pokarmowego należy podać rybkom lekkostrawny, rozmoczony pokarm, lub pokarm bazujący na żelu. Skutecznie zadziała również zwyczajna zielenina. W przypadku podłoża bakteryjnego, gdy dochodzi do infekcji, konieczne jest zastosowanie antybiotyków. Rybkę przenosimy do osobnego zbiornika i podajemy jej antybiotyk wraz z pokarmem, lub gdy rybka nie je, stosujemy jego wodny r-r (kąpiel długotrwała), np. w:
- penicylinie krystalicznej: 600 000 jedn. /100L
- chloromycetynie: 5g /100L
Po kuracji poprawiamy warunki w zbiorniku ogólnym: podnosimy temp o 2-3 stopnie, podajemy do wody preparaty witaminowe.
UWAGI DODATKOWE: Produkty rozkładu antybiotyków dają silny i nieprzyjemny zapach.
Zapisane

sylwas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 265
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #11 : 2006-02-17, 18:25 »
Nefra - jestes nieoceniona!
Dziekuje za te stronki!
Zapisane
Lepiej jest mieć częściowo rację niż być całkowicie w błędzie!

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #12 : 2006-02-17, 22:01 »
wiesz ja po prostu muszę być mocno przyciśnięta to wtedy góry przeniosę...ale najczęściej nikt mi nie chce nawet kopa sprzedać ani opieprzyć zdrowo...i mi sie nie chce nic. :( :lol:
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Pływanie do góry brzuszkiem - welonka
« Odpowiedź #13 : 2006-02-18, 09:05 »
co do rybek inwalidów to tez miałam takiego bojka :)

a rybcia sylwas już wiekowa jest więc wada na starość ujawniona...?

stronki dopiero przejrze ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.055 sekund z 25 zapytaniami.