Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie  (Przeczytany 12259 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #30 : 2006-03-25, 12:35 »
może i masz racje porannaroso ale jak naprawde jest chora?Póżnie miałbym wyżuty sumiania że np. zdechła -przed chwilą upiłem już MFC-to zaszodzi rybce gdy byłaby zdrowa?narazie się wtrzymam z wykorzystaniem tego preperatu.Aha a na tym  pisze-że 5 kropel na 10l co 5 dni -czy to dobre rozwiązanie jak ja właśnie (narazie mam 10L) i bez filtra? help :|
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #31 : 2006-03-25, 13:55 »
i jeszcze zauwarzyłem że rybka mało się rusza tak jakby wciąż odpoczywa...
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #32 : 2006-03-25, 14:17 »
A czemu odłączyłeś filtr? Jaką masz temperaturę, NO3? Jak karmisz? Jak często i w jakiej ilości podmieniasz wodę?

Masz problem z opisaniem objawów (zmiana kolorów, ew. wytrzeszcz oczu / a może jednak nie, śluz na oku, a może jednak niebieskie kropeczki na oku), więc postawienie jakiejkolwiek diagnozy jest trudne i dość ryzykowne. MFC to środek o bardzo szerokim działaniu, może pomóc, ale nie musi - a prawie każde zastosowanie leków osłabia rybę. Najważniejsze wg mnie jest zapewnienie rybom odpowiednich warunków, są wówczas silniejsze i lepiej radzą sobie z ew. infekcjami.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedz #32 : 2006-03-25, 14:17 »

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #33 : 2006-03-25, 15:10 »
więc co mam począć-wymieniam połowe wody co okolo 4 dni,karmie bardzo różnie ale zdaje mi sie że dobrze,teraz jestem po prostu zmieszany........
Zapisane

Naomi151

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #34 : 2006-04-02, 13:19 »
Naomi jednak Kate ma racje , nie wszystkie ryby potrzebują filtra .Ja mam takie ryby co nie mają filtra i żyją już z 2 lata i to ty nie gadaj bzdur że każda ryba potrzebuje filtr .Są na świecie rybki akwariowe które oddychają tlenem na powieżchni a nie w wodzie , gdzie żyją .Takimi rybami są np.gupiki,bojownik
Kicia weź mnie nie rozśmieszaj ja nie napisałam, że filtr jest potzrebny tylko i wyłącznie do napowietrzania wody, ale przede wszystkim do jej oczyszczania i jest miejscem rozwoju bakterii nitryfikacyjnych, które jak wiadomo (no ciebie o to nie posądzam) rozkładają amoniak wydalany przez ryby na mniej toksyczne związki i prosze Cię nie pisz takich głupot, że gupiki oddychaja tlen atmosferycznym! Bojowniki i inne ryby labiryntowe owszem, ale filtr nie pełnia głównie funkci napowietrzacza. Weź się dokształć a póxniej wypowiadaj na temat, to że toje ryby żyły nie znaczy że było im dobrze... the end
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #35 : 2006-04-03, 21:39 »
Maxxxo co rybką? Nie chce cie martwic, jezeli to wytrzeszcz oczu to jest bardzo źle... moja rybka odeszła przez to :( podawaj o dwie krople mniej czyli 3/10l, przynajmniej moim zdaniem bo raz pisano tu na forum że można w ten sposób przedawkować jak się wleje tyle ile na instrukcji pisze. Poszukaj tematów ,wytrzeszcz oczu'' i tam jes napisane co musisz kupić, lecz niewiadomo czy twoja ryba napewno ma. Moja miała objawy:
- oczy wytrzeszczone na wierzch
- nie chciała jeść
- ciągle odpoczywała

przez dwa tygodnie nic nie zjadła... :( gdy jej sie plepszało to padła z przemęczenia i głodu.. i oczywiście choroby...
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #36 : 2006-04-04, 18:50 »
z rybką ok-od jakiegoś czasu jej stan się polepszył ;) je więcej,pływa-ale od wczoraj zaczę znowu odpoczywać.ale mój dziadek mówi że to normalne,i że to jakijś tam okres zwany amolwoaniem (czy coś takiego) w którym bojowniki (po roku ich życia) zmieniają barwe i są mało ruchliwe a wytrzeszcz to bujda  :lol: bo odmiany turkusowe sprawiają wrażenie ;wyłupiastych. oczków :jupi2: ciesze sie że wszystko ok.  :P zresztą po wielkanocy kupuję mu 20 l akwa z prawdziwymi roślinkami filtrem i pokrywą  :wink: tak czy inaczej dziękuje za porady (nie użyłem Mfc -choć je miałem-ale jeszcze może się przydać-ma ważność do 2008 roku  :) pozdro dla dziadka i posiadaczy rybek akariowych  8)
Zapisane

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #37 : 2006-04-05, 12:24 »
Aha i od 2 dni ma jakojoś takie leciutko łuski nastrooszone...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #38 : 2006-04-05, 14:33 »
hmmm...puchlina wodna?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedz #38 : 2006-04-05, 14:33 »

Maxxxo

  • Gość
Odp: Niepokój....Nie wiem czy dobrze robie
« Odpowiedź #39 : 2006-04-05, 18:01 »
ale mój bojek nie ma innych syndromów tej choroby (?)
Zapisane

Sia123

  • *
  • Wiadomości: 1
chory bojownik
« Odpowiedź #40 : 2011-02-24, 20:22 »
Witam potrzebuję pomocy! Mam bojowniki, wcześniej były 2 samice i samiec. Ale niestety po nieudanym tarle samiec zdechł :( Samiczka żyje do dziś tylko coś jej sie stało i przestała pływać :( stała sie osowiała, nie chce jeść i podpływa tylko do góry, żeby złapać powietrze. Nie wiem co mam robić nie chciałabym stracić i jej :(
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 25 zapytaniami.