Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co to za choroba??  (Przeczytany 1220 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinka92

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 80
  • Kto dosiadł konia,ten dosiadł wiatr...
Co to za choroba??
« : 2006-05-22, 18:43 »
MAm do was pytanie bo mam akwarium 160l. i cos sie stalo mi z rybkami:( Wiec tak:
Neonki stracily kolor, rosliny zaczely obumierac,i pokolei rybki zdychac:( ostatnio tak sobie patrzylam i neonek plyta a nagle buch i padł. Przestaly mi sie takze rozpladniac rybki:(Co mam zrobic teraz wymienilam im wszysko ,kameinie,roslini,wyczyscilam akwarium i neonki maja swoj kolor ale naral glupiki zdychają.
Patrzylam czy to nie ospa ale zadna nei ma kropek:(Co mam robic??
Zapisane
Dziękuje że jesteś......gdyby nie ty nie czuła bym wiatru we włosach.....dziekuje ze istniejesz.....galopujacy po polach koniku

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Co to za choroba??
« Odpowiedź #1 : 2006-05-22, 19:39 »
Trudno cokolwiek powiedzieć bez dokładniejszych danych, tym bardziej, że objawy są mało charakterystyczne (utrata kolorów może wskazywać np. na złe parametry wody, stres, bądź towarzyszyć kilku chorobom). Napisz proszę, jak długo funkcjonuje akwarium, jakie masz parametry wody (NO3, pH, KH) i jak często dokonujesz podmian wody i w jakiej ilości, jaką masz filtrację. Kiedy ostatni raz zmieniało się coś w akwarium. Czy zauważyłaś zmiany w zachowaniu ryb i jak długo je masz/miałaś? Jaką masz obsadę? Czym karmisz?

Rośliny obumierają z wielu powodów (czasem problemem jest przenawożenie, niezbilansowanie składników, innym razem zbyt wysoka temp. lub np. zbyt twarda woda czy też brak CO2 bądź obrośniecie glonami itd.). Jakie rośliny padły? Jak długo były w akwa? Czy nawozisz i jak? Jakie masz podłoże i oświetlenie (podaj również czas oświetlania)? Jakie PO4 i NO3?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 23 zapytaniami.