Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zdechnięte rybki. Potrzebna pomoc w ustaleniu przyczyny!!!  (Przeczytany 2339 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nemo

  • Gość
Czy ktoś mógłby mi pomóc ustalić przyczynę zdechnięcia moich rybek ?! Chodowałam pyszczaki -9, księżniczki z Burundi (chyba taka nazwa)-2 i glonojady syjamskie-4. W sobotę podmieniałam  wodę. W niedzielę rano gdy się obudziłam i spojrzałam w akwarium zauważyłam, że zdechły mi wszystkie rybki za wyjątkiem trzech.Te trzy rybki były z gatunku pyszczak red-red. Były bardzo osłabione ale jeszcze żyły. Po południu w niedzielę zaczął się problem z jedną z ocalałych rybek. Zaczęła leżeć do góry brzuchem na piasku i machać płetwami. Nie pływała. Wirowała czasem jak bączek po akwarium. Pyszczek trzymała w piasku a ogonek miała na wierzchu. Postanowiliśmy po długich namysłach ulżyć jej w cierpieniu. Zostały więc już tylko dwie rybki. Dzisiaj rano (poniedziałek) zdechła nam jeszcze jedna rybka. Teraz jest już południe godzina 15.00. Ostatnia rybka jeszcze żyje. Niepokojącym faktem jest to, że na kamieniach i wapieniach leżą takie malutkie żółciutkie kuleczki które da się rozdusić. Wcześniej ich tam nie było. Rybki miały bardzo duże brzuszki. Po sprawdzeniu wnętrza brzuszka jednej z rybek okazało się, że zawiera on większą ilośc tych kulek. Może to jest poszlaka. Każdego który mógł by mi pomóc ustalić przyczynę śmierci moich rybek proszę o kontakt pod adresem e-mail : Daria.Handke@poczta.onet.pl
Zapisane

MaRcHeFfFkA

  • Gość
Hmmmm....podejrzana sprawa. Smutna:( Składam Ci szczere kondolencje z powodu Smierci rybek:(. Niestety nie mogę CI pomóc, nigdy nie chodowałam żadnych. Pozdrawiam.
-Natalia
Zapisane

nemo

  • Gość
dzięki za kondolencje. Musisz być wrażliwą osobą. Jeśli znasz kogoś kto mógł by mi pomóc to poproś go o przeczytanie mojej wiadomości.
              Pozdro
                     Nemo (Daria)
Zapisane

Forum Zwierzaki

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Właśnie, właśnie potrzebna nam pomoc w tej bardzo dziwnej sprawie.. Jeszcze raz składam kondolencje Daria  :tuli:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

MaRcHeFfFkA

  • Gość
Raczej nie znam, puść swojego posta możę też na jakiś innych forach zwierzakowych, (niestety nie znam adresów żadnych). Wtedy szanse na odnalezieniej jakiegoś speca się zwiększą. Ja chyba nie znam żadnch rybomaniaków:(. Życzę powodzenia. 3maj sie cieplutko:). Pozdrooofki.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
te zolte kuleczki mogly byc ikra. naprawde trudno jesrt stwierdzic na co padly twoje rybki - jednak na 80% stawiam na wode - czy woda ktora podmieniales odstala najpierw kilka dni? sprawdzales twardosc wody? zreszta - istnieje mozliwosc ze po prostu w wodzie znalazly sie jakies toksyny - wszystko by na to wskazywalo - glownie dlatego, ze w tak krotkim czasie padly WSZYSTKIE (oprocz tej jednej... chociaz sory, ale watpie by przezyla...)

co do kuleczek jeszcze - to ze w brzuchu jedna ryba je miala - wlasnie dlatego stawiam, ze byla to ikra, a to jak znalazla sie na zewnatrz - ktoras z samic mogla miec ikre juz w pysku i wypuscila ja przed smiercia...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
To raczej te kuleczki najpierw się tam znalazły, potem ryby musiały się tego najeść... Nie wiem co to może być, ale mogły sie tym otruć. Albo coś z wodą było nie tak.
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

nemo

  • Gość
Ja nie wiem ,ale z tych waszych wszystkich opisów wywnioskowałam, że te kuleczki mogły być w wodzie i dostać się przy podmianie do akwarium. Dzięki za wszelką pomoc. Jeśli macie jeszcze jakieś ciekawe pomysły co do tej sprawy to piszcie
                                               Pozdro
                                                      autor- Nemo (Daria).
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Czy woda była lana przez uzdatniacz z jonitem? Jonit to właśnie mające ok. 1,5 mm średnicy żółte, elastyczne kuleczki.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

nemo

  • Gość
sorki, ale nie zabardzo wiem o co ci chodzi ???????
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Zdechnięte rybki. Potrzebna pomoc w ustaleniu przyczyny!!!
« Odpowiedź #10 : 2006-06-06, 18:55 »
Żółte kuleczki mogły równie dobrze być ikrą, której złożenie pokryło się ze zgonem wielu ryb. Nie sądzę, aby Nemo nie zauważył co wlewa do akwarium. Stawiałabym na drastyczną zmianę warunków związaną z podmianą wody (np. zabrudzone środkami do czyszczenia naczynie).  Napisz coś więcej, ile wody podmieniałaś, jakie akwa. Jeżeli masz taką możliwość sprawdź parametry wody oraz szybko dokonaj podmiany najlepiej na wodę z innego, sprawdzonego źródła.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zdechnięte rybki. Potrzebna pomoc w ustaleniu przyczyny!!!
« Odpowiedź #11 : 2006-06-06, 19:44 »
Są specjalne uzdatniacze do wody, zawierające jonit. Jak powiedział mi spec od tych rzeczy, może się zdarzyć, że kuleczki jonitu wydostaną się z uszkodzonego uzdatniacza, a że są to wlaśnie takie małe kuleczki, pomyślałam, że to może to... 
Zapisane
IBDG Wrocław

Naomi151

  • Gość
Odp: Zdechnięte rybki. Potrzebna pomoc w ustaleniu przyczyny!!!
« Odpowiedź #12 : 2006-06-17, 09:58 »
Napisz jakie to było akwa, jaki sprzęt, czy dojrzewało przed wpuszczeniem rybek, parametry wody (jeżeli mierzyłeś). Bo niekoniecznie przyczyną śmerci była podmiana wody, mógłto być tylko zbieg okoliczności. Im więcej informacji podasz tym łatwiej będzie ustalić przyczynę.
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Zdechnięte rybki. Potrzebna pomoc w ustaleniu przyczyny!!!
« Odpowiedź #13 : 2006-06-17, 10:32 »
Napisz jakie to było akwa, jaki sprzęt, czy dojrzewało przed wpuszczeniem rybek, parametry wody (jeżeli mierzyłeś). Bo niekoniecznie przyczyną śmerci była podmiana wody, mógłto być tylko zbieg okoliczności. Im więcej informacji podasz tym łatwiej będzie ustalić przyczynę.

Ano właśnie. Pierwsze, co rzuca się w oczy to straszne wymieszanie biotopów no i do tego połączyłeś ze sobą trzy dość agresywne gatunki. Dla takiej mieszkanki trzeba mieć sporych rozmiarów zbiornik, żeby ryby żyły ze sobą w miarę zgodnie.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 25 zapytaniami.