Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dziwny sen kanarka  (Przeczytany 4109 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pustułka

  • Gość
Dziwny sen kanarka
« : 2006-07-12, 10:17 »
Od jakiegoś czasu zaobserwowałam, że mój kanarek, Maciek (ok. 3 lat) dziwnie sypia. Mianowicie nie chowa głowy w pióra, a zwiesza ją na dół. I tak śpi chyba całą noc. Oprócz tego nie zauważyłam innych odchylen Maćka. Je, pije, śpiewa. Ostatnio odrobinę kulał, bo podczas latania niefortunnie uderzył w drzwi od pokoju i zjechał po nich na podłogę. Być może uderzył się także w głowę, i dlatego taką pozę przyjmuje do spania. Wygląda to trochę śmiesznie, tak jekby zasnął jakoś w biegu. Kiedy przez przypadek się obudzi od jakiegoś stuknięcia, powoli podnosi łebek, rozgląda się i znowu zwiesza. I chyba taki sen mu nie służy, bo czasami, gdy sobie poje, lubi sobie poodpoczywać, podrzemać. Czy wobec tego mam jakieś powody do obaw? Czy u was, forumowiczów też kiedyś takie coś się zdarzyło?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziwny sen kanarka
« Odpowiedź #1 : 2006-07-12, 17:51 »
hmmm.... kanarka nie mam i nie bardzo znam się na ptakach - ale moge powiedzieć, że mam papużke falistą, która sypia - zawieszona w rogu klatki, zamiast na drążku
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Donna Daria.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 277
  • Ronaldo ((:
Odp: Dziwny sen kanarka
« Odpowiedź #2 : 2006-07-13, 19:54 »
Iras? A ile Ty masz zwierzątek w domu? :P
Zapisane
Życie jest jak lustro
- Jeżeli pokażesz mu niezadowolona minę
odpowie tym samym.
Kiedy się uśmiechniesz, pozdrowi Cię serdecznie.

Forum Zwierzaki

Odp: Dziwny sen kanarka
« Odpowiedz #2 : 2006-07-13, 19:54 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziwny sen kanarka
« Odpowiedź #3 : 2006-07-13, 22:30 »
Dużo :] ...

8 psów, świnke morską, kota, papużkę falista i dwa króliki... a mniej wiecej we wrzesniu maja jeszcze dosc dwie przepiorki :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Magdalenka

  • Gość
Odp: Dziwny sen kanarka
« Odpowiedź #4 : 2006-11-06, 14:14 »
Wiem że temat już stary ale może komuś to się przydać.
Papużki (nie wiem jak dokładniej jest to i innych ptaków egzotycznych) normalnie sypiają mając główkę schowaną w piórach na grzbiecie lub śpią w pozycji pionowej na drążku i główkę mają przed sobą. Jeżeli ptak śpi trzymając się ścian klatki z główką odchyloną lekko do tyłu, jak i kiedy ptak śpi do góry nogami, może to wskazywać na chorobę układu oddechowego.
Mój śp. Brandon I miał właśnie takie problemy i sypiał na kratach klatki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 23 zapytaniami.