Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pomoc w ustaleniu przyczyny  (Przeczytany 1292 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olcia1985

  • Gość
Pomoc w ustaleniu przyczyny
« : 2006-08-10, 10:32 »
Miałam w 72 litrowym akwarium 1 welonkę(czerwonego kapturka),było mu strsznie smutno, wiec we wtorek dolupiłam mu 2 czerwone kapturki(mniejsze),zaprzyjazniły sie i wystzko było wporzadku, wieczorem dałam im arbuza, zjadły go, podmieniłam im wodę( woda była odstana, dodatkowo uzyłam atychloru), następnego dnia gdzie około 18.00 rybki stay się apatyczne, w ogle nie pływały, lezały na dnie i "cięzko oddychały", poza tym miały takie różowe ciało, ktorego wczesniej napewno nie miały...Szukłam w internecie choroby na jaką mogły zapaść,ale  w sumie nic mi nie pasowało, zrobiłam im głodówkę, ale to nic nie dało, rybki zrechły wczoraj....Porsze o pomoc w ustaleniu przyczyny:/
Zapisane

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedź #1 : 2006-08-10, 15:33 »
Niestety można tylko przypuszczać, co było przyczyną. Być może dokupione ryby były już wcześniej chore. Możliwe jest również, iż woda użyta do podmiany nie była odpowiednia lub zaszkodził nieodpowiedni pokarm. Podaj może więcej danych: parametry wody, jak długo funkcjonowało akwarium, wielkość i częstotliwość podmian, zmiany w ostatnim czasie w akwarium. Czy ryby miały zaróżowione tylko skrzela, jak się zachowywały, jakie były inne objawy?
Zapisane

olcia1985

  • Gość
Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedź #2 : 2006-08-10, 17:53 »
A wiec akwarium funkcjonowało ponad połtorej miesiąca, wodę zmieniłam co tydzień(bo welon strsznie ją brudził)około 2 wiader 5 litrowych, w akwarium były rośliny zywe,niczym nie nawożone, woda miala temperature 22C(chłodziłam ja zamrozona woda w butelce),dokupione rybki wygladały na zdowe, nie miałay zarózowionych skrzeli, ani wysypki, zadnych białych nitek,w akwarium nic nie zmieniałam, filtr pracoawł 24 h,naprawdę nie wiem co zle zrobiłam...wielka szkoda ze mi zdechły bo sie do nich przyzwyczaiłam;(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedz #2 : 2006-08-10, 17:53 »

Olka1992

  • Gość
Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedź #3 : 2006-08-10, 18:45 »
Wody nie wolno zmieniać, a co najwyżej ją podmieniać (20-40% na tydzień). To niesamowicie zaburza równowagę w zbiorniku...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedź #4 : 2006-08-10, 19:04 »
olka - przeczytaj dokladniej -  woda byla PODMIENIANA nei zmieniana - okolo 10 litrow na 72 pojemnosci...

ja bym stawiala na to ze arbuz mogl byc "trefny" - tzn. nawozony czy cos...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedź #5 : 2006-08-10, 21:04 »
 i uwaga na przyszłość w 72 litrach max 2 welonki (a to i tak troszkę za dużo bo absolutne minimum na welona to 40 litrów lub 60 litrów (to zależy od człowieka , spotkałam się z różnymi opiniami, ale im więcej tym lepiej)) :D

Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

olcia1985

  • Gość
Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedź #6 : 2006-08-11, 09:36 »
ja nie zmieniałam całej wody...sorrka zle napisałam-podmieniałam...możliwe ze coś było z tym arbuzem...:/
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedź #7 : 2006-08-11, 15:05 »
to ze kupilas chore mozna wykluczyc - ze wzgledu na to, ze zadna praktycznie choroba nie zabija w takim tempie, tym bardziej ze padly wszystkie trzy - gdyby nowe byly chore, to padlyby jako pierwsze...

Albo woda (w co jednak watpie) albo arbuz - bardziej prawdopodobne...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

olcia1985

  • Gość
Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedź #8 : 2006-08-11, 20:18 »
Dzięki za poradę...myśle ze drugi raz tego blędu nie popełnie...szkoda jednak rybek:/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pomoc w ustaleniu przyczyny
« Odpowiedz #8 : 2006-08-11, 20:18 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 26 zapytaniami.