Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3]   Do dołu

Autor Wątek: Zawód  (Przeczytany 24925 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zawód
« Odpowiedź #60 : 2009-06-22, 20:26 »
Matma ... ja miałem korepetycję w szkole i w domu przez całą podstawówkę i ... nic ... :roll:
Ja jestem osobom niedowidzącą,niedosłyszącą,mam problemy z ortografią,a przedmioty ścisłe to dla mnie " czarna magia " - jestem humanistą,nie mam głowy do nauki przedmiotów ścisłych i gdybym teraz miał przystąpić do ponownej nauki / po 12 latach przerwy /,nie zdałbym nowej matury - ze względu na obowiązkową matmę,właśnie - co innego,siostra - kujon i same dobre oceny,nie to,co brat ... ;)

Soboz4 - moje rysunki,są tutaj: http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=34142.0
;)

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Zawód
« Odpowiedź #61 : 2009-06-22, 21:24 »
Bardzo mi się podobają Twoje liski!
Na pewno masz znaczne utrudnienie niedowidząc i źle słysząc, ale jestem pewna, że to nie wina Twojego mózgu, że masz kłopoty z matematyką, tylko pierwszego nauczyciela matematyki.
W mojej rodzinie od strony taty niestety wszyscy po 40 stce mieli problemy ze słuchem, dziadek - aparat słuchowy, tato nie nosił, ale bardzo źle słyszał, ja powoli też, czasami domyślam się co ktoś mówił i grzecznie wówczas potakuję, dlatego też angielski ze słuchu u mnie był poniżej normy.

Podobno wtedy rekompensuję się innymi zmysłami, ale nie zauważyłam takiej prawidłowości, węchu wcale nie mam (katary alergiczne), mam -8 dioptrii, na szczęście drugie oko tylko -4, mogłam dostać bezpłatną korektę, ale tylko jednego oka tego z -8, (paranoja) drugie chcieli mi zostawić z -4, więc się nie zdecydowałam.

Czy Tobie proponowano jakiś zabieg korygujący?

Świetnie rysujesz, jak na osobę niedowidzącą, ja miałam bardzo miękkie linie i rozmazane, takie jak widziałam, bo wówczas bardzo wstydziłam się nosić okulary. Najbardziej lubiłam rysować ludzi, ale nigdy nie potrafiłam uchwycić podobieństwa. Dopiero jak nauczyciel poprawiał moje szkice w Pałacu Młodzieży (tam rysowaliśmy modela) uświadomiłam sobie różnicę miedzy tym jak on stawia linie a ja.

Ty masz zdecydowane kreski, tylko nie możesz się specjalizować tylko w liskach!  :) nawet jak je bardzo lubisz! Masz może rysunki Mikiego albo kota?
Zapisane
Bożena

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zawód
« Odpowiedź #62 : 2009-06-22, 22:18 »
Ja jestem inwalidą II grupy: nie widzę na jedno oko i nie słyszę na jedno ucho od urodzenia - tutaj żadne zabiegi korygujące,nie pomogą ;) / chorym uchem słyszę dopiero dźwięk wydawany przez ... odrzutowiec ... :lol: /
- ale i tak jest,nieźle: miałem praktycznie nie funkcjonować - nie mówić,nie widzieć,nie słyszeć i nie chodzić,więc jest ok :P

Cytuj
węchu wcale nie mam (katary alergiczne)

... Podobna sytuacja - ponoć katar chroniczny ;)

Ja rysuję od dziecka,ale zwierzęta dopiero od dwóch lat,od kiedy jestem na fz ;) - na razie,rysuję lisy,moze kiedyś się odważę na coś innego,na razie chcę się wyrobić w lisach ;).
« Ostatnia zmiana: 2009-06-23, 01:21 autor lis »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zawód
« Odpowiedz #62 : 2009-06-22, 22:18 »

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Zawód
« Odpowiedź #63 : 2009-06-23, 08:00 »
Może to i dobry temat :)
na obrazach lisy zazwyczaj występują obok psów, jako dodatek do pejzażu z polowania. Może Ty wprowadzisz kategorię lisa jako główny motyw!
Zapisane
Bożena

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zawód
« Odpowiedź #64 : 2009-06-28, 11:17 »
Mnie najbardziej interesuje zachowanie zwierząt / nie tylko psów,ale i innych zwierząt,np.oswojonych lisów,ich relacje z innymi zwierzętami,z ludźmi,itp. /,ale nie wiem,czy to można podpiąć pod behawioryzm czy już pod coś innego? ... :mysli:
Umieściłbym te zagadnienia w coraz prężniej rozwijającej się etologii kognitywnej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Zawód
« Odpowiedź #65 : 2009-06-29, 00:55 »
Wszyscy chcą być wetem. xP
Ja nie chciałabym. xD"
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Zawód
« Odpowiedź #66 : 2009-06-29, 12:25 »
Umieściłbym te zagadnienia w coraz prężniej rozwijającej się etologii kognitywnej.

Dziękuję Ci, Zoologu za sugestię  :VoV: szukałem już czegoś na ten temat,ale jeszcze niewiele znalazłem.

Kamil

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 40
  • Technik weterynarii w toku nauczania-2 rok ;)
Odp: Zawód
« Odpowiedź #67 : 2010-05-09, 19:24 »
Jeżeli dam radę to weterynarz. Jeżeli nie to hodowca albo wolontariusz  :)
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Zawód
« Odpowiedź #68 : 2010-05-11, 18:59 »
Jeżeli dam radę to weterynarz. Jeżeli nie to hodowca albo wolontariusz  :)
Wolontariat nie jest zawodem, tylko rodzajem działalności zresztą bardzo chwalebnym.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Zawód
« Odpowiedz #68 : 2010-05-11, 18:59 »

Kamil

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 40
  • Technik weterynarii w toku nauczania-2 rok ;)
Odp: Zawód
« Odpowiedź #69 : 2010-05-11, 20:39 »
Wie,wiem...Tak mi się skojarzyło z jakąś działalnością po prostu  :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Zawód
« Odpowiedź #70 : 2010-05-11, 20:56 »
jakosc twoich wypowiedzi i stawiane przez ciebie pytania przecza twojemu wiekowi, a z tokiem nauki wrecz sie gryza.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Kamil

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 40
  • Technik weterynarii w toku nauczania-2 rok ;)
Odp: Zawód
« Odpowiedź #71 : 2010-05-11, 21:21 »
A jakie pytania o tym świadczą? To,że piszę jak piszę to moja sprawa.
Zapisane

Raindrops

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Zawód
« Odpowiedź #72 : 2013-10-20, 21:11 »
Weterynarz, jeśli mi się nie uda to myślę nad zoopsychologiem. Ale zaznaczyłam weterynarza. :D
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Zawód
« Odpowiedź #73 : 2013-11-01, 15:15 »
Hodowca to tez nie zawód tylko pasja, w ktorej nalezy wykorzystac zarowno wyksztalcenie jak i doświadcznie. Chyba,ze chcesz otworzyć "fabrykę" modnych ras, a starych psow sie pozbywac. Ale bez doswiadczenia nawet wtedy mozesz nie wyjśc na plus. Ludzie patrzą tylko na ceny rasowych szczeniąt, /ktore czesto są poboznym życzeniem/. Nikt nie patrzy na koszty odchowu, sprowadzenia nowej krwi, nieprzespane noce,zeby suka nie poprzygniatala szczeniąt, wystawy, weta, kosmetyki, leki, dobre jedzenie, odpowiednia temperatura i warunki. Czasem cesarka, bo nie każdy porod konczy się szczęsliwie. Odrobaczenia, szczepienia, ewentualne leczenie....
Kazdy myśli: kupie rasowego psa, wrzuce do budy, nasypię chappi i jazda....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: 1 2 [3]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 27 zapytaniami.