Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: mój pies się dziwnie zachowuje  (Przeczytany 8794 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
mój pies się dziwnie zachowuje
« : 2007-04-09, 11:10 »
cześć!
mam problem z psem... Mój pies a mianowicie Kora ostatnimi czasy zachowuje się jak pies a nie suczka. Skacze po pościeli, poduszkach, a nawet chce skakać po innych psach. martwię się bo ma już trochę lat(ma 8 lat) i nigdy nie miała młodych bo dostawała zastrzyki. Jakiś rok temu przestałam jej dawać blokadę a gdy miła cieczkę to żaden pies się nią nie interesował. czy to możliwe by psy miały problem z bezpłodnością albo z tym jakiej jest płci? proszę odpiszcie i mam nadzieje że nic jej poważnego nie jest <pozdro>
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ReTrIvA

  • Gość
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #1 : 2007-04-09, 11:18 »
suczki często mają tak jak psy- kopulują z przedmiotami/psami. ponoć chcą je zdominować.... x>
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #2 : 2007-04-11, 18:44 »
suczka moz emieć zaburzenia hormonalne. Zastrzyki hormonalne nie sa obojetne dla zdrowia.
Najlepszym rozwiązaniem bedzie sterylizacja. Twoja Kora nie jest młodziutka, ale jeśli jest zdrowa to nie ma żadnych przeszkód. Obie bedziecie miały spokój, nie będziesz musiała jej pilnować w czasie cieczki, a tym samym będziesz miała pewnośc, że nie zachoruje na rózne bardzo groźne choroby (rak, ropomacicze).

Tak jak pisze retriva, kopulowanie moze być spowodowane charakterem psa, ale to głównie dotyczy młodych psów.

Musisz dać jej do zrozumienia, ze to jest niepożądane zachowanie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedz #2 : 2007-04-11, 18:44 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #3 : 2007-04-11, 18:59 »
dzięki za tą pomoc. kora ostatnio zakochała się w poduszce:D troche dziwnie bo ona "to" robi gdy wróci ze spaceru albo jest zmęczona. mam nadzieje że jej minie. pozdro:)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

ReTrIvA

  • Gość
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #4 : 2007-04-11, 19:45 »
samo nie minie.. jak tak robi to może karć, albo jak pisała Kkaassiiaa wysterylizuj Korę.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #5 : 2007-04-17, 15:48 »
no teraz chyba przez te zastrzyki na blokade które przestaliśmy podawać kora zachowuje się jak pies. całkowicie... no prawie. dzisiaj po załatwieniu się zaczeła tak nogi do tyłu dawać jak pies załamka :( już nie wiem co z nia zrobić. moze jej przejdzie...
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #6 : 2007-04-17, 18:12 »
Zastrzyki hormonalne stosowane na dłuższą metę zaburzają całą gospodarkę hormonalną, mogą doprowadzić do ropomacicza, cukrzycy, albo raka sutków, po za tym często zachowanie psa zmienia się... ponadto hormony działają na wątrobę i może przy dłuższym stosowaniu pojawić się zmiana nowotworowa.
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #7 : 2007-04-18, 18:12 »
Drapanie nogami po załatwieniu sie nie jest typowo psim zachowaniem. dużo suk tak robi, więc tym nie masz co sie przejmować.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Elitesse

  • Gość
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #8 : 2007-04-20, 17:36 »
... no prawie. dzisiaj po załatwieniu się zaczeła tak nogi do tyłu dawać jak pies załamka :( już nie wiem co z nia zrobić. moze jej przejdzie...

moje obie suki tak robia
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedz #8 : 2007-04-20, 17:36 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #9 : 2007-04-29, 17:19 »
no przeszło jej.
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #10 : 2008-11-02, 22:52 »
no przeszło jej.
relacja po półtora roku:
Korcia po sterylizacji (wsoją dwogą z wymienionych przez hes chorób to miała początki ropomacicza, guzki na sutkach, no i dziwne zachowania) no tak, o zachowaniach chciałam uzupełnic.
od gdzieś maja/czerwca mamy nowego kota-kocura, nie boi sie psa, niekiedy sie ociera, co dla psa jest nowościa, ale co to była dla mnie za nowość, gdy 9-cio letnia suka po sterylizacji chciała skakać po kocurze :Oo: kolega miał z tego niezłą polewke, a ja? no cóż zdziwienie, zwłaszcza ze kotu jakos to nie rpzeszkadzało, wywalenie psa z pokoju i dalsze osłupienie, kilka razy się to powtórzyło, czy zastrzyki naprawde tak bardzo szkodza :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #11 : 2008-11-03, 15:05 »
na temat szkodliwości zastrzyków hormonalnych nie wypowiem się, bo słyszałam dwie wersje - jedną, powszechną i to bardzo - że szkodliwe, natomiast druga - dobra pani weterynarz wykładająca 'rozród' (o ile dobrze pamiętam) mojej kuzynce stwierdziła, że stosowane w odpowiednim momencie nie mają żadnego negatywnego wpływu na organizm suki.

Kopulowanie z przedmiotami (jak i z kotem) może być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi (znam sukę która znaczy teren typowo jak pies - jedna łapa w górę i obsikuje wszystko jak najwyżej), druga możliwość, chociaż mniej prawdopodobna (bo najczęściej zdarza się u młodych psów) to rozładowywanie napięcia. Młode psy, bez względu na płeć, często rozładowują napięcie kopulując z czym popadnie. Często podczas, albo tuż po zabawie, bo czymś bardzo emocjonującym, jak i stresującym. Natomiast samo to z kotem można traktować jako dominację psa nad kotem, tyle, że koty mają zupełnie inną mowę ciała, przez co może być wiele konfliktów. Jeżeli kociak od małego był z psem - duże szanse są, ze się nauczy 'psich' sygnałów, natomiast w drugą stronę raczej bym na to nie liczyła...
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: mój pies się dziwnie zachowuje
« Odpowiedź #12 : 2008-11-30, 21:52 »
Cytuj
dobra pani weterynarz wykładająca 'rozród' (o ile dobrze pamiętam) mojej kuzynce stwierdziła, że stosowane w odpowiednim momencie nie mają żadnego negatywnego wpływu na organizm suki.
Jeśli przed kuracją gosp hormonalna suki jest w dużym stopniu zaburzona, to logiczne jest, że zastrzyki nie zaszkodzą, tak samo przy przypadłościach związanych z hormonami - np. wypadaniu pochwy - hormony mogą tylko pomóc.
Stosowanie ich na dłuższą metę, bez konkretnego powodu napewno jest szkodliwe. W przypadku Kory to się potwierdziło - suka przez pare ładnych lat "regulowana" była sporą dawką hormonów, nagle zaprzestano ich podawania i całą gospodarkę szlag trafił. Podobnie jest u kobiet, które stosują przez długi czas, bez przerwy tabletki hormonalne/anty - mogą nawrócić się problemy skórne, przetłuszczanie się włosów, bóle głowy i na końcu - huśtawka nastrojów. 
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 25 zapytaniami.