Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: lektury wg Giertycha  (Przeczytany 13902 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #30 : 2007-06-01, 09:53 »
taak, na maturze z polskiego pisałam temat "literatura, bestseller czy czytadło" czy jakoś tak. ciekawe jak miała bym to napisać na bazie nowych lektur...

a jeszcze ciekawsze by było, pod jakim kątem taki temat byłby oceniany. przecież to strach by było którąś z lektur poddać krytyce...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #31 : 2007-06-01, 12:14 »
Nowe lektury mogły by być ponadprogramowo,np.dla osób,które chcą mieć lepszą ocenę na koniec,ale - jak już pisałem,stare lektury powinny zostać.Ale po co,aż trzy biografie J.P2? - i to nie znanych autorów?.Tylko książka samego K.Wojtyły,była by wartościowa...Właśnie mówią,że te wszystkie zmiany w lektórach,to tylko propzycje - na pewno wiadomo,że zostaną przywrócone powieści H.Sienkiewicza: " Krzyżacy "," Potop " i " Qvo Vadis ".Kurcze,chyba coś przegapiłem,bo nie pamiętam,że te powieści zostały skreślone z listy lektór... :roll:

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #32 : 2007-06-01, 18:21 »
Przeczytajcie opinię prezesa Polskiej Izby Książki:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,wid,8898971,wiadomosc.html
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedz #32 : 2007-06-01, 18:21 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #33 : 2007-06-01, 18:25 »
Premier Kaczyński mówił dzisiaj,że musi porozmawiać z R.Giertychem w tej sprawie,gdyż uwarza,że żadna z lektór nie powinna być usnięta.Nareszcie jakaś dobra decyzja premiera.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #34 : 2007-06-01, 19:14 »
a giertych sie broni, ze jeszcze nic z listy nie usunęli...

echh... manipulacja na najniższym stopniu...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #35 : 2007-06-05, 19:33 »
Pomysł Giertycha,jest już chyba skazany na niepowodzenie - dzisiaj,premier J.Kaczyński o propozycji zmian,powiedział,że, jeżeli to jest żart,to bardzo niewybredny.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #36 : 2007-06-05, 23:08 »
ufff... oby...

na prawdę strach dziecko do szkoły puścić...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

bejbej

  • Gość
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #37 : 2007-06-06, 15:56 »
Tak lektury lekturami, Giertych już sobie za dużo pozwala.
Jeszcze ten podział klas na męski i żeńskie :lol: Pięknie to widzę :]
Zapisane

Akane

  • Gość
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #38 : 2007-06-08, 19:41 »
Ja tam nie zamierzam w liceum czytać jakiś idiotycznych książek. Całe gimnazjum przejechałam czytając tylko te lektury które mi się podobały (Quo Vadis, My, dzieci z Dworca ZOO ) a te niefajne(Pan Tadzio, Krzyżacy) to parę stron tylko czytałam(w Tadziu to tylko Inwokację przeczytałam bo recytowaliśmy ją...) I tak właśnie zrobię w liceum, najwyżej jakieś streszczenie przeczytam...(jasne że je znajdę :/ )
Mam nadzieję że na bio-chem-fiz nie będą wywierać takiego nacisku na lektury... Żeby to chociaż były lektury a nie papier toaletowy... A co do matury- cóż ważne bym zdała, a na ile procent to już chyba nie jest takie ważne, myślę że na weterynarii nie będą na to zwracać takiej uwagi, już prędzej na matmę...
Nie rozumiem dlaczego mam czytać takie chrześcijańskie książki. Jestem ateistką i czytanie o Bogu czy Jezusie wcale mi nie przypada do gustu.
I mam kolejny powód żeby się z tego chorego kraju wynieść :/ Nie mogę się doczekać jak się stąd wyniosę, gdziekolwiek byle daleko (może Australia, albo Kanada :P ) A politycy niech się nie dziwią że uciekają wszyscy, ja tam nie chcę żeby moje dzieci się tu wychowywały pod nadzorem Romka...


Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedz #38 : 2007-06-08, 19:41 »

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #39 : 2007-06-08, 20:44 »
Współczuję dzieciom, które będą musiały czytać "Anaruka, chłopca z Grenlandii". Ta książka jest strasznie nudna. Mieliśmy ją w trzeciej klasie i mieliśmy przerabiać akurat po feriach zimowych. Przez całe ferie męczyłam się z tą książką i chyba przez to nie były zbytnio udane...

Kto w ogóle wymyślił lektury?! Jak ktoś nie lubi czytać książek, nie należy go do tego zmuszać! Jego sprawa, że będzie później mało inteligentny!  :P

Pan "Tadzio" (to imię mi się nieodłącznie kojarzy z moim kochanym Tadziem z "Ani"... dobrze, że "Ani" nie wyrzucili z tej listy... :)) jest nawet fajny, chociaż jest w nim trochę niezrozumiałe słownictwo. :wink:
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

cut

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 341
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #40 : 2007-06-09, 15:57 »
Żałuję ogromnie, że ze spisu lektur wykreślono pozycje, które tak bardzo ubogaciły moją chęć dalszych, książkowych poszukiwań. Pozycji, które wywarły na mnie mocne wrażenie i były źródłem ciekawych przemyśleń i dyskusji.
Nie pozostaje mi nic innego, jak propagować te lektury wśród znajomych, na własną rękę :)
Zapisane
'Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.'
(Ustawa o Ochronie Zwierząt)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: lektury wg Giertycha
« Odpowiedź #41 : 2007-06-09, 18:26 »
na szczęście władze oficjalnie skrytykowały pomysły giertycha zatem najpewniej plan w grę nie wejdzie :)

oby.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.082 sekund z 24 zapytaniami.