Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami  (Przeczytany 2685 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kaska9141868

  • Gość
Heja ;)
Chciala bym miec na tym watku nazwy i zdjecia krolikow bo ja niewiem jakiej rasy jest filek moze ktos z was wie???????
http://tinypic.pl/out.php/i10712_Krliczek.jpeg
http://tinypic.pl/out.php/i10714_Filu5.JPG
http://tinypic.pl/out.php/i10715_Filu12.jpeg
http://tinypic.pl/out.php/i10716_Filu10.JPG
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #1 : 2007-07-03, 22:17 »
twoj krolik jest zwyklakiem - jakastam mieszanka. Cos takiego u psow nazywa sie kundelkami, u kotow dachowcami itp. Dlaczego nie jest rasowy? bo nie ma czegos takiego jak rasowy bez rodowodu - i dotyczy to wszystkich gatunkow.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #2 : 2007-07-03, 22:42 »
To moze pytanie powinno brzmiec 'do jakiej rasy jest podobny', kasko.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedz #2 : 2007-07-03, 22:42 »

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #3 : 2007-07-04, 08:08 »
tak napewno nieprzesadzaj a tak wogle to mialy byc zdjecia.IRAS
KROLIK Z RODOWODE bobrze sie czujecie??/
NIEDLUGO TO CHOMIKI BEDA MUSIALy MIEC RODOWOD zeby poznac ich rase
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #4 : 2007-07-04, 08:10 »
iras wyslij mi fote twojego krolika i klatki.
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #5 : 2007-07-04, 10:07 »
Kasko, moze Cie zdziwie, ale chomiki rowniez maja rodowody ;). W Polsce , co prawda nie, ale za granica - owszem.
Kroliki takze, nawet i w Polsce.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #6 : 2007-07-04, 10:59 »
Dokładnie, są chomiki rodowodowe, choć nie w Polsce. Tu mamy za to myszki i szczurki... i świnki morskie. :)

I rodowód nie jest po to, żeby "poznać rase". To zupełnie co innego. Polecam poczytać czym jest rodowód. ;) Zwierze rasowe posiada rodowód. To tylko u ludzi rasa nie równa się rodowodowi. ;) Pies choćby nie wiem jak podobny do labradora, nawet po rodzicach labradorach, ale bez rodowodu, to nie lab. I to są zasady pomocne w prowadzeniu hodowli, a nie czyjś wymysł. Ludzie nie związanie z hodowaniem zwiąrząt lubią sobie wymyślić, że ich zwierzak jest rasowy, jednocześnie gardząc rodowodem. Nie rozumiem tego i dla mnie to sprzeczność. ;) Uważają, że rodowód to jakieś wywyższanie, a sami są święcie oburzeni jak im powiedzieć, że im pies to kundelek. :) Heh, ale to tak poza tematem.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #7 : 2007-07-05, 08:22 »
a ic ty bez przesady hehe moj kroliczek jest rasowy pytalam kilka osob (weterynazow z reala) i podali mi 2 rasy reks i 2 znowy zapomnialam i ze jak chce to moge isc do tego goscia i zapytac czy dalby mi papiery na rkolika.Bylam iii... i powiedzial ze to prawda tylko jak chce papiery to mu musze 50zlotych doplacic.Podziekowalam i wyszlam;);):);]:]
Zapisane

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #8 : 2007-07-05, 09:02 »
Kaśka, niestety nie każdemu weterynarzowi można wierzyć. Są przypadki, że w mniejszych miejscowościach weterynarz ZALECA, by suka choć raz miała szczeniaki -.-
Tak naprawdę ciężko o dobrego specjalistę od mniejszych zwierzaków [ kiedyś dowiedziałam się, że mój królik to gryzoń -.-  -> natychmiastowa zmiana lecznicy].

jak chce to moge isc do tego goscia i zapytac czy dalby mi papiery na rkolika.Bylam iii... i powiedzial ze to prawda tylko jak chce papiery to mu musze 50zlotych doplacic.
A ja jestem ciekawa skąd weźmie imiona hodowlane rodziców, dokładną datę urodzenia?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedz #8 : 2007-07-05, 09:02 »

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #9 : 2007-07-05, 09:16 »
Kaśka, niestety nie każdemu weterynarzowi można wierzyć. Są przypadki, że w mniejszych miejscowościach weterynarz ZALECA, by suka choć raz miała szczeniaki -.-
Tak naprawdę ciężko o dobrego specjalistę od mniejszych zwierzaków [ kiedyś dowiedziałam się, że mój królik to gryzoń -.-  -> natychmiastowa zmiana lecznicy].
A ja jestem ciekawa skąd weźmie imiona hodowlane rodziców, dokładną datę urodzenia?
oni maja swoja hodowle krolikow szynszylow i swinek m ale ja placic niebende hehe
A w lecznicy w warszawie dowidzialam sie ze krolik to gryzon.a u nas wszyscy mowia ze to zajeczak czy cos takiego...i tego faceta od rodowodu co 50 zeta chcial tz sie pytalam jaka to rasa on powiedzial ze costam szynszylowatego wszyscy mi tam mowili ale mowili tez (ten facet nie) ze to moze byb reks albo mini reks

HEJ A CZYTALAS T WIADOMOSC DZIWNA MOJ NOWY WATE WES PZRECZYTAJ I POWIEDZ CO TO MOZE BYC PROSZE BO JA NIEWIEM ALE JUZ DZISIAJ TAK NIEROBIL ALE CHCE SIE DOWIEDZIAC CO TO MOGLO BYC
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #10 : 2007-07-05, 11:41 »
A w lecznicy w warszawie dowidzialam sie ze krolik to gryzon.a u nas wszyscy mowia ze to zajeczak czy cos takiego...
I maja racje - krolik JEST zajeczakiem. Jesli w tej lecznicy w W-wie twierdza, ze to gryzon radzilabym Ci juz tam wiecej nie chodzic.
Nie wiem jak moga Ci dac rodowod, jezeli nawet nie sa do konca pewni rasy. Kupilas krolika w sklepie zoologicznym?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #11 : 2007-07-05, 13:31 »
Bylam iii... i powiedzial ze to prawda tylko jak chce papiery to mu musze 50zlotych doplacic.Podziekowalam i wyszlam;);):);]:]
To brzmi jak typowy tekst pseudohodowcy. I za rosowód już napewno się nie dopłaca. ;) To jak pakiet 2 w 1. ;) Rasowe zwierze czy to pet czy nie, ma rodowód. Ale wredni i oszukańczy Ci wetci, i nawet na królikach się nie znają, że mówią, że to gryzonie. Chyba, że nie dokształcili się od czasu jak skończyli szkołę, co też dobrze nie wróży. :(
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #12 : 2007-07-05, 14:22 »
Poza tematem - Charon - ale jest też i odwrotnie - właściciele rasowych psów,wywyższają się i swojego psa,a na posiadaczy kundelków i na ich psy,patrzą z pogardą i traktują ich psy,jak zwierzęta niższej kategorii - oczywiście,nie wszyscy. :)

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #13 : 2007-07-05, 14:27 »
I maja racje - krolik JEST zajeczakiem. Jesli w tej lecznicy w W-wie twierdza, ze to gryzon radzilabym Ci juz tam wiecej nie chodzic.
Nie wiem jak moga Ci dac rodowod, jezeli nawet nie sa do konca pewni rasy. Kupilas krolika w sklepie zoologicznym?
pewnie ze juz tam niechodze.
Ale ten gosciu  zeoologa powiedzial mi dokladna rase tylko weterynaze twierdza ze to jakis reks lub wlasnie ta rasa co mi podal teg facio z zeoologicznego
Zapisane

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #14 : 2007-07-05, 14:31 »
No to ciekawa historia by byla, gdyby krolik z zoologa dostal rodowod..
Hodowcy nie oddaja zwierzat do sklepu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedz #14 : 2007-07-05, 14:31 »

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #15 : 2007-07-05, 14:33 »
No to ciekawa historia by byla, gdyby krolik z zoologa dostal rodowod..
Hodowcy nie oddaja zwierzat do sklepu.
Nieoddaja bylam z tatą w tej hodowli i kupilismy tam krolika.Potem sie dowiedzialam ze zalozyli sklep ale niemają tam zwierzakow chyba ze chomiki szczurki ptaki itp.Czasami tylko przywioza do sklepu szynszyla lub kroliczka


Cytuj z: charon  Dzisiaj o 13:31
To brzmi jak typowy tekst pseudohodowcy. I za rosowód już napewno się nie dopłaca. Oczko To jak pakiet 2 w 1. Oczko Rasowe zwierze czy to pet czy nie, ma rodowód. Ale wredni i oszukańczy Ci wetci, i nawet na królikach się nie znają, że mówią, że to gryzonie. Chyba, że nie dokształcili się od czasu jak skończyli szkołę, co też dobrze nie wróży. Sad
Co racja to racja.Kase trzepia a do konca to nic niewiedza.
SORRY ZE NIEEDYTUJE TAMTEGO POSTA ALE CHCE ODPOWIEDZIEC ODDZIELNIE BO NIEUMIEM INaCZEJ W jednej WIADOMOSCI CYTOWAC 2 CZY 3 OSOB:)Smile
A co do lis to masz racje.


te same prawa obowiązują wszystkich. jak masz kłopot to mozesz sama napisać, a potem skopiowac i przenieść do poprzedniego a stary wykasować, lub poprosić moda o pomoc. jeszcze jeden post pod postem i daję moderowanie postów zamiast upomnienia.
pao
« Ostatnia zmiana: 2007-07-05, 14:38 autor pao »
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #16 : 2007-07-05, 21:30 »
Poza tematem - Charon - ale jest też i odwrotnie - właściciele rasowych psów,wywyższają się i swojego psa,a na posiadaczy kundelków i na ich psy,patrzą z pogardą i traktują ich psy,jak zwierzęta niższej kategorii - oczywiście,nie wszyscy. :)
Oj, czasem mam takie wrażenie, że tacy co trzymają swojego rasowca z pogardliwą miną myślą "nie puszcze mojego psa do tego brudnego kundla bo jeszcze sie czymś zarazi". :P Założę się jednak, że takie buraki są też często wśród ludzi którzy mają "raoswe bez rodowodu". Hi hi. :) No ale nie offujmy.
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #17 : 2007-07-06, 07:52 »
Oj, czasem mam takie wrażenie, że tacy co trzymają swojego rasowca z pogardliwą miną myślą "nie puszcze mojego psa do tego brudnego kundla bo jeszcze sie czymś zarazi". :P Założę się jednak, że takie buraki są też często wśród ludzi którzy mają "raoswe bez rodowodu". Hi hi. :) No ale nie offujmy.
Racja.Ale mi sie zdaje ze ty o mnie mowisz.Heh
Ale chyba nie bo to o psiakach :):):)?
Zapisane

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #18 : 2007-07-06, 13:29 »
kaska ja się przyłączam do innych i proponuje żebyś przeczytała co to rodowód.

POzatym od kiedy wet wydaje rodowód. Rodowód moze wydać tylko hodowca.

polecam encydkopedie i hasło rodowód ;)
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #19 : 2007-07-06, 13:44 »
" Racja.Ale mi sie zdaje ze ty o mnie mowisz.Heh
Ale chyba nie bo to o psiakach Smile "  Kaska - to była odpowiedż dla mnie,przeczytaj dokładnie,kogo Charon cytuje. :P

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #20 : 2007-07-06, 15:48 »
" Racja.Ale mi sie zdaje ze ty o mnie mowisz.Heh
Ale chyba nie bo to o psiakach Smile "  Kaska - to była odpowiedż dla mnie,przeczytaj dokładnie,kogo Charon cytuje. :P
Ajtam...heh ale to nie wet chcial 50 zlotych wy czytacie i niewiecie co heh
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedz #20 : 2007-07-06, 15:48 »

Retriva

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #21 : 2007-07-06, 18:02 »
bo tak piszesz, ze niestety nie rozumiemy. poza tym, nie mozna "dokupic" rodowodu. wraz z  kupnem kroliczka odrazu otrzymujesz rodowod, jesli nie- nie jest on rasowy. wydasz 50zl na gowniany papierek, ktory NIE BEDZIE prawdziwy. nie zal Ci pieniedzy?
Zapisane

kaska9141868

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #22 : 2007-07-06, 18:38 »
bo tak piszesz, ze niestety nie rozumiemy. poza tym, nie mozna "dokupic" rodowodu. wraz z  kupnem kroliczka odrazu otrzymujesz rodowod, jesli nie- nie jest on rasowy. wydasz 50zl na gowniany papierek, ktory NIE BEDZIE prawdziwy. nie zal Ci pieniedzy?
Wes jak ty sie czepiasz czytaj wszystki pocty a nie jakies nieaktualne historyjki.Jak doczepisz sie do czegos napisanego dawno pzreczytac ciag dalszy watku.
PS. Filkowi znowu jest to samo co wtedy usiadl pod kaloryferem i lizal sobie fiutka co to ???
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #23 : 2007-07-06, 19:05 »
nie czepiam sie, tylko uswiadamiam. po prostu ja bym nie chciala wydac pieniedzy na jakis falsyfikat. co Ty zrobisz- Twoja sprawa. poza tym CZYTAM wszystkie posty, wyobraz sobie. czytalam ciag dalszy i doczytalam sie tylko tego ze jakis wet [a pozneij twierdzilas, ze to nie wet] wystawia rodowod :roll:

nic, jest FACETEM. ma prawo czasem sie umyc. nawet w miejscu intymnym
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #24 : 2007-07-06, 19:19 »
A,może królik,po prost dojrzewa?. :P - nie wiem,w jakim jest wieku,więc,jeśli już jest dorosły,to sorry... :oops:

Retriva

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #25 : 2007-07-06, 23:12 »
Lisie- 11 miesiecy o ile sie orientuje ;)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #26 : 2007-07-06, 23:25 »
Aha - nie znam się ,za bardzo na królikach :oops: ,ale to oznacza,że już jest dojrzały?.

Retriva

  • Gość
Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedź #27 : 2007-07-07, 00:03 »
tez sie nie znam... ale ponoc prawie dorosly ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jakie macie rasy kroilkow wysylajcie fotkiz podpisami
« Odpowiedz #27 : 2007-07-07, 00:03 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.219 sekund z 27 zapytaniami.