Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Co to za gryzoń?Mam się go bać?  (Przeczytany 5714 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dyzio14

  • Gość
Co to za gryzoń?Mam się go bać?
« : 2007-11-14, 17:15 »
Moim już kolejnym problemem jest to, że zbiża się zima i do mojego domu wprowadziły się gryzonie. Ciąglę słysze jakieś poddrapywanie, szelest itp. Przedwczoraj moja siostra chciała iść do łazienki, a na podłodze siedział gryzoń, który po zapaleniu światła uciekł. Miał około 10 cm (ale nie jestem pewna). Na następny dzień moja babcia poszła do tej samej łazienki. A tu, w wannie siedział gryzoń.! (Tym razem sporo mniejszy jakieś 5 albo 6cm)Sądze, że jest to mysz ale nie jestem pewna. Miało dość długi pyszczek, duże "stopy", i dłuuugi ogon. Boje się, że to jakiś potomek szczura.
Gryzońska włożyłyśmy do słoiczka (miał powietrze, żeby nie było), dałyśmy pare ziarenek pokarmu dla gryzoni (proszę, nie piszcie, że to nie zdrowe jedzonko dla gryzoni to już wiem), zaniosłyśmy na polanę. Zwierzątkiem bujało na boki więc nie wiem czy przeżyło  :( Myślę, że to jeszcze dziecko.
Chyba nie jesteśmy złymi ludzmi?   ;p
Niektórzy pewnie by porozkładali pułapki i truciznę.
Ale nie my  8)
Ale to chyba nie jedno zwierzę u nas zamieszkuje. Pytanie:
- Co mam zrobić jeśli nie chce ich zabijać?
- Czy to mysz, szczur czy co to może być?
Zapisane

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
Odp: Co to za gryzoń?Mam się go bać?
« Odpowiedź #1 : 2007-11-15, 20:37 »
oł. jaki problemik.
przypomnialo mi sie jak mielismy na dachu kuny ;p
ale do tematu. ja sie za bardzo nie znam na tych gryzoniach. wiec ci napisze ze masz problem, bo uwazam ze jak jest <tego> tyle i juz sie to cos zadomowilo to nie bedzie tak latwo. hm.
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.

jackie

  • Gość
Odp: Co to za gryzoń?Mam się go bać?
« Odpowiedź #2 : 2007-11-16, 10:35 »
Nie jest to kuna?? Kuny lubią zadomawiać się na strychu (o ile takowy masz). Chyba dałabyś radę odróżnić mysz czy szczura?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Co to za gryzoń?Mam się go bać?
« Odpowiedz #2 : 2007-11-16, 10:35 »

Monic..i..Maciek

  • Gość
Odp: Co to za gryzoń?Mam się go bać?
« Odpowiedź #3 : 2007-11-16, 14:06 »
No według mnie to była myszka :) I tak jak napisał Jackie powinnaś odróżnić mysz od szczura ;P Dziki szczur jest stanowczo większy, chyba że tak jak napisałaś to jeszcze "dziecko" :)
 :VoV:
Pzdr... ;*
Zapisane

Dyzio14

  • Gość
Odp: Co to za gryzoń?Mam się go bać?
« Odpowiedź #4 : 2007-11-16, 18:48 »
Nie mam strychu.
Eh, a gryzonie mogą, się łatwo dostać do domu bo jest niewykończony. Cały czas nad nim pracujemy. Ale dziury pod parapetami nadal są. I w łazience nie ma sufitu, tylko widać wełnę mineralną, przez którą również mogą zwierządka wejść nie wiem jak ale moja mama tak powiedziała xD
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Co to za gryzoń?Mam się go bać?
« Odpowiedź #5 : 2007-11-18, 12:38 »
Chyba się nie boisz zwierzątka mniejszego od siebie ;-)

Gryzonie nie będą przychodzić jeżeli nie będą miały po co. Na przykład kiedy jedzenie i śmieci będą zabezpieczone.
Zapisane
BC + koci podrostek

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Co to za gryzoń?Mam się go bać?
« Odpowiedź #6 : 2007-11-23, 21:59 »
A co to jest nie możemy powiedzieć, bo Twój opis nie jest wystarczająco szczegółowy. ;) Potrzebne by były zdjęcia. Albo chociaż stwierdzenie, czy ten ogon był owłosiony i czy zwierzę z wyglądu przypomina Ci bardziej szczura, czy mysz (różnice naprawdę są widoczne, a jeśli nie zetknęłaś się nigdy z żywym gryzoniem tego typu - od czego jest internet i strony poświęcone poszczególnym gatunkom zwierząt?).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 23 zapytaniami.