Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kaganiec  (Przeczytany 4441 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Kaganiec
« : 2008-06-06, 20:06 »
Mój pies (Damula) to Mastif Neapolitański. No więc pytanie brzmi czy są może kagańce dla nich? I jak nauczyć dorosłego psa, chodzenia w kagańcu?
Jak była konieczność ubrania Damuli kagańca ubieraliśmy go, po naszym wcześniejszym psie (z kolei Dogu Niemieckim), ale on jest za mały dla tej rasy (tu mówię o "faflach").
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #1 : 2008-06-06, 20:09 »
Musisz z psem po sklepach pochodzic i poprzymierzac - kagance w ktore zmieszcza sie fafle mastino sa - trza tylko poszukac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #2 : 2008-06-07, 11:17 »
Poszukać mówisz ; ) U mnie w Toruniu nie ma takich sklepów jak gdzieś w Warszawie. Poza tym przez miasto płynie Wisła, mieszkam na tej mniej miejskiej stronie i bym musiała się dostać na tamtą. Pies by nie dotarł pieszo, a do samochodu jakiś śliniak by się przydał x dd Jak wiadomo ta rasa dość mocno się ślini ;>
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

Forum Zwierzaki

Odp: Kaganiec
« Odpowiedz #2 : 2008-06-07, 11:17 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #3 : 2008-06-07, 11:50 »
jakis stary koc na siedzenie i mozna jechac :]

Istnieje jeszcze taka opcja, ze w sklepach poszukasz zblizonego ksztaltu, najwiekszego rozmiaru - i wiekszego poszukasz w necie. ALbo  - opcja 3 - poczekasz az w toruiniu wystawa bedzie i tam kaganiec kupisz (psa nawet nie musisz zabierac - spytasz jakiegos wlasciciela z mastino o zblizonych rozmiarach, czy jego pies moglby posluzyc do p rzymiarki :]) Opcja 3 jest najlatwiejsza - bo na bank na wystawie bedize odpowiedni rozmiar - ale niestety koszty beda sporo wyzsze.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #4 : 2008-06-07, 13:27 »
ja psu kupiłam kaganiec mierzac go chyba na niej, ale to dosc dawno było, a ona znów nie ma jakies niespotykanej budowy pyska, pierwszy chyba pasował :)
a jakby udało ci sie umówić ze sprzedawczynia ze wezmiesz kaganiec, jesli bedize dobry to zatrzymasz, a jesli nie to oddasz i spóbujesz jakis inny rozmiar? wtedy psa nie trzeba by targac na drugi koniec miasta, tylko ty bys pojechała, tylko trzeba dobrze dogadac sie ze sprzedawca, no i mzoesz jeszcze mniej wiecej zmierzyc pysk psa :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Zelka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 39
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #5 : 2008-06-09, 20:42 »
Pożyjemy zobaczymy ; )
Za kilka dni się za to zabiorę, może na allegro by popatrzeć na kakańce <myśli2>
Zapisane
Nie pytaj o to czy jestem poke, neonem lub kinderkiem ( czy cokolwiek innego jeszcze wymyślisz ). Odpowiedź brzmi: TAK JESTEM.
Wolę uniknąć nieporozumień.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #6 : 2008-06-09, 21:14 »
no tak, tylko trzeba szukac na rase, moz ejakie swymiary, nie bardzo sie znam to trudno mi powiedziec, obw. pyska, długosc, obw za uszami? nie iwme co moze byc potrzebne
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #7 : 2008-06-10, 14:23 »
Ostatnio widziałam amstaffa w 'kagańcu fizjologicznym'. Na pierwszy rzut oka wyglądał na za duży, ale taka już jego specyfika-pies mógł swobodnie otwierać paszczę do ziajania, szczekać, ziewać a nawet wody się napić, fajna sprawa.

Też rozglądam się za kagańcem dla mojego kurdupla-z tym, że ja chyba muszę się rozglądać za kagańcami na jamnika bo mój świrek gabarytowo jest podobny.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #8 : 2008-06-10, 16:36 »
Fatty, weź pod uwagę nie tylko wielkość psa, ale przede wszystkim rozmiar kufy. Jamniki mają dużo dłuższe pyski.
Ja na Magię kupiłam najmniejszy rozmiar kagańca i jak mała była szczeniakiem to pasował. Teraz już jest za mały. A niestety rozmiar większy jest dużo za duży. :roll:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Kaganiec
« Odpowiedz #8 : 2008-06-10, 16:36 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #9 : 2008-06-10, 17:26 »
Fatty czytałam o tych gadańcach, wygląda na to ze sa lepsze od tych normalnych, pies ma swobode w oddychaniu, tylko ze jest duzy, przy bieganiu mógłby przeszkadzac, ale tak, pies moze pic wede, dzyszec itp. :)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #10 : 2008-09-11, 00:09 »
Mój Amstaff ma pół roku, a już mu pasuje kaganiec na dorosłego tak, że nie było z tym problemów. Aż sama jestem zdziwiona, że tak go polubił.. myślałam, że będą większe problemy, a on sam wsadza mordkę gdy wychodzę z nim na spacerek :D
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #11 : 2008-09-27, 16:33 »
Pamiętajmy o tym, żeby w upały zdejmować psom kagańce (jeżeli nie ma w pobliżu ludzi). Niektóre z nich zmniejszają możliwości ziania psów. W związku z tym kaganiec musi być bardzo dobrze dopasowany do pyska psa. Nie ma prawa uwierać ani odparzać. Pies musi się w nim czuć komfortowo.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

monia13100

  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kaganiec
« Odpowiedź #12 : 2010-03-14, 13:25 »
Mój pies( owczarek niemiecki-7 m) od niedawna nosi kaganiec i jest to udręka dla niego i dla mnie. Spacer to koszmar. Guido szuka zasp i wbija się w nie pyskiem, ryje kagańcem całą drogę i nie ma czasu na załatwienie swoich potrzeb.Co robić? nie chcę zdejmować mu kagańca ale jest mi go strasznie żal
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 25 zapytaniami.