Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gdy pies skacze na swojego opiekuna  (Przeczytany 5778 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« : 2008-06-15, 15:20 »
Jedną z brutalnych metod wychowawczych mającą na celu wyeliminowanie tego zachowania jest następowanie na tylne łapy psa lub uderzanie go nogą w klatkę piersiową. Tymczasem można przecież inaczej. Gdy pies z radości na nas skacze po prostu siadamy i odwracamy się od niego, unikając kontaktu wzrokowego. Jeżeli pies rozumie komendę "siad" wydajemy ją. Gdy siądzie chwalimy takie zachowanie i nagradzamy smakołykiem. Przy każdej próbie skoku z radości powtarzamy wyżej opisane postępowanie. Po pewnym czasie pies witając nas i innych domowników nie będzie skakał, lecz grzecznie siedział. Zupełnie na marginesie chciałbym dodać, że szkolenie i wychowanie psów nigdy nie powinno opierać się na jakichkolwiek karach, a  zawsze na nagrodach i eliminowaniu niepożądanych zachowań nie poprzez karanie, ale przez wywołanie u psa negatywnych skojarzeń.     
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Kola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3331
  • Nic nie dzieje się przez przypadek
Odp: Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« Odpowiedź #1 : 2008-06-15, 22:23 »
Próbowałam poprzez ignorowanie. Nic nie daje.
Ona po porostu jak jest szczęśliwa, skacze, piszczy i musi trzymać buta w zębach.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« Odpowiedź #2 : 2008-06-15, 22:57 »
Kora tez sie cieszy, nie skacze bo jej si enie chce, nauczyła sie za to nosic co jej w zeby wpadnie, jak jes tpoduszka pod pyskiem wezmie poduszke i przyjdzie sie z nia przywitac, jak jest papec wezmie papec, najczesciej mój, nawet go szuka, jak nie ma nic... wezmie cos... cos znajedzie, nawet jesli ma zdjec okrycie z kanapy :roll:
pies ie cieszy, no co poradzic, mozna próbowac uspokajac psa, wydac komende siat, podejsc wygłaskac nagrodzic, niech wie ze nie musi skakac by zostac zauwazonym ;)
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« Odpowiedz #2 : 2008-06-15, 22:57 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« Odpowiedź #3 : 2008-06-17, 11:37 »
a ja pozwalam mojemu psu skakać po sobie ;) tylko jak jest mokra, ubłocona to wie, że skoczyć nie może bo pani będzie smutna... od skakania odwołuję ją komendą "siad", albo "zostań"

A co do tak brutalnego podejścia jak deptanie psu po łapach, czy uderzanie psa w klatkę piersiową to szkoda słów... szczerze nie znam nikogo, kto by tak robił, a wiem co to za ból jak pies uderzy się w klatke piersiową. Kiedyś Bianka biegła do mnie, a ja kucnęłam aby ściągnąć buta, wtedy nabiła mi się na kolano - ile pisku psisko narobiło...
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« Odpowiedź #4 : 2008-06-26, 23:34 »
Ja robię to w ten sposób, że jak pies skacze ignoruję go, mówię "nie" i dopiero jak zejdzie to ja się schylam i go głaszczę. Bez żadnych odwoływań i nakazów. Pies po pewnym czasie zrozumie, że jak skoczy nie zostanie przywitany. Teraz mam delikwenta, któremu coś odbiło i zaczął skakać z radości, nie pozwalam mu ze względu na młody wiek i stawy, jak i również z powodów czysto porządkowych. Metoda na nim się sprawdza i pies rozumie, że skakanie mu nic nie da.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« Odpowiedź #5 : 2008-06-29, 10:27 »
U mnie sytuacja odwrotna- pies najchętniej witałby się w parterze ale jest uczony żeby skakać. :P
Powód: pies jest mały a mój tata ma problemy ze schylaniem się. Jeśli Giź nie będzie na niego skakał, zostanie powitany tylko słownie, tak więc małe i kudłate albo skacze po moim ojcu albo wskakuje na łóżko lub inne miejsce które jest wyżej i tam czeka na kontynuację powitania.
 Takie zachowanie przejawia tylko wobec mojego taty na innych członków rodziny skacze niezmiernie rzadko- bo i po co, skoro jak wywali się klatą do góry natychmiast ktoś się schyla i drapać zaczyna. ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Tynka88

  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« Odpowiedź #6 : 2008-09-11, 00:12 »
Mój psiak nie skacze na szczęście na nikogo. Tylko podczas zabawy.
Słyszałam, że dobra metodą jest po prostu po przyjsciu do domu ignorowanie psa i dopiero po chwili przywołanie go do siebie. Podobno psy czują się panami domu i trzeba ich tego oduczyć.
Zapisane

boxerka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 29
Odp: Gdy pies skacze na swojego opiekuna
« Odpowiedź #7 : 2008-10-14, 12:17 »
Ja też pozwalam moim pieskom skakać po mnie, widze jak się cieszą, jak wracam z zajęc i nie mam zamiaru im odbierać tej przyjemności.poskaczą, pocieszą sie i sie uspokoją! :):P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 24 zapytaniami.