Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Przykurcz nóg.  (Przeczytany 5536 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14181
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Przykurcz nóg.
« : 2008-06-19, 08:20 »
Urodził się źrebak. Obecnie źrebię zaczyna już 3 dobę ale nie wstaje - powodem są nóżki zgięte w dolnych stawach(wybaczcie taki "fachowy" opis, ale na koniach to ja się znam jak na astronomii , malucha widziałam tylko na zdjęciach). Znaczy się próbuje, ale za każdym razem z powodu tych nóżek zalicza wywrotkę. Gdy się pytałam czym to może być spowodowane, usłyszałam,że klacz pokryto bardzo dużym ogierem, przez co źrebię też było duże i nie miało w brzuchu wystarczająco miejsca.

Na razie ludzie nacierają czymś konikowi te nóżki, podnoszą go na kocu do wymienia(po uprzednim przywiązaniu matki bo bardzo jej się te wszystkie czynności przy małym nie podobają) bądź karmią z butelki, mlekiem wydojonym z klaczy.
Czy jest jakaś szansa, że źrebak wstanie? Czy można jeszcze coś zastosować na tę dolegliwość?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Przykurcz nóg.
« Odpowiedź #1 : 2008-06-19, 09:39 »
jest szansa - przede wszystkim masaże i proby prostowania nóg (na tyle delikatnie by krzywdy nie zrobić, ale jednak też nie mżna obchodzic sie jak z jajkiem)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
Odp: Przykurcz nóg.
« Odpowiedź #2 : 2008-06-19, 11:14 »
niektórym koniom trzeba operować przykurcze, radze wezwać weta żeby konia uśpić nie trzeba było w końcu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przykurcz nóg.
« Odpowiedz #2 : 2008-06-19, 11:14 »

Sudolineczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3274
  • przyszły technik weterynarii :)
Odp: Przykurcz nóg.
« Odpowiedź #3 : 2008-06-20, 20:39 »
dobrze że jest taki temat. ja widziałam konia 2 letnie w takim stanie z tego że zrobiłam wywiad dowiedziałam się że własciciele nic z tym nie robią a konik (zimnokrwisty) ma wielkie problemy z chodzeniem to tak jak byśmy złączyli kolana i chcialy chodzić. i wg mnie kon cierpi, i mam takie pytanie czy moze to byc przykladem znęcania sie bo ja jako przyszły tech. wet. mialam na lekcjach taką notatkę że jesli zwierzę żyje w cierpieniu a właściciel nic z tym nie robi jest to przykład okrutnego traktowania a to jest tez nastestwem znęcania się. i moje pytanie czy zgłosic to do jakies fundacji ? najblizej mnie funkcjonuje fundacja pegazus ?
Zapisane

"Tu chodzi właśnie o to By być wokół tych, co są cenniejsi niż złoto"



http://www.krolewskidwor.pl/pseudohodowle.htm
PRZECZYTAJ KONIECZNIE JEŻELI NIE ZNASZ WARTOŚCI RODOWODU !
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.185 sekund z 25 zapytaniami.