Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dominacja w domu  (Przeczytany 2195 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Dominacja w domu
« : 2009-03-06, 12:53 »
Mam problem w postaci walki o dominację moich dwóch szczęśc.
Starszy ma 10 lat, zawsze uważał się za ważniaka - ogromny temperament, na spacerach potrafił rzucic się na psa 3 razy większego od siebie.
W listopadzie 2007 [kiedy starszy miał 8 lat] podrzucono nam 5 miesięcznego szczeniaka i został z nami. Wszystko było ok dopóki mały nie skończył roku (właściwie to nie taki mały, waży 20kg, a starszy 13). Rzucił się na starszego. Na początku dało się to opanowac (rzucał się tylko, gdy poszło o zabawkę, albo coś), ale szybko zaczął się na niego rzucac bez przerwy. Musieliśmy je rozdzielic (na szczeście mieszkamy w domu więc mamy do tego warunki). Początkowo na spacerze poza terenem bawiły się - ostrożnie, ale zawsze coś) ale z miesiąc temu młody na spacerze [na szczeście oba były w kagańcach] rzucił się na starszego. Chwilę się nie wtrącaliśmy, ale nawet jak starszy ustąpił to młody dalej go turbował.
Sytuacja jest bardzo niewygodna i stresująca;/ co zrobic, zeby chłopców pogocic? Dodam, że obaj są po kastracji. Poza tym gdy młody jest na dworze, to starszy przez drzwi na taras do niego startuje, to samo gdy młody jest zamknięty, to starszy rzuca sę przez drzwi. Nie wiemy co robic. Na treserkę chwilowo nie mamy kasy.
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #1 : 2009-03-06, 15:05 »
W takiej sytuacji nie treser, a behawiorysta może pomóc.

Starajcie się unikać sytuacji, w których psy walczą - jeżeli o zabawkę, to zabierzcie zabawki, jeżeli o jedzenie, to dawajcie w dwóch różnych, zamkniętych pokojach itd. Jeżeli zauważycie, że psy ustaliły już jakąś hierarchię, to dostosujcie się do niej, "pocieszanie" słabszego psiaka jedynie zaogni konflikt...
Zapisane

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #2 : 2009-03-06, 16:17 »
Ale one nie mogą w ogóle ze sobą przebywac, rzucają się na siebie od razu :/
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

Forum Zwierzaki

Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedz #2 : 2009-03-06, 16:17 »

vilk

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #3 : 2009-04-04, 20:18 »
Ja mam pytanie...Ponieważ chcę sobie kupić psa Huski'ego i niezbyt wiem w jakich warunkach mogą one żyć...Czy mają żyć w domu?Jak się je dokarmia?Czy trzeba ich trzymać w chłodniejszym pomieszczeniu?jak często z nim wychodzić na spacery?Jak się z nim bawić?   
                                    PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŻ!!!

Post Merge: 2009-04-04, 20:19
*W domu jednorodzinnym czy w bloku...
Zapisane
Kocham wilki, jak będziecie mieli na ich temat jakieś nowe informacje, proszę zgłosić!!

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #4 : 2009-04-04, 23:28 »
Mieszkanie z psem w bloku nie stanowi problemu, pod warunkiem, że będzie miał zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu. Husky są psami bardzo wymagającymi pod tym względem, są to psy pociągowe, potrzebują więc kilku godzin dziennie biegania. I spacer na smyczy nie wystarczy, takiego psa nie jest w stanie to zmęczyć. Poza tym są to psy ras prymitywnych, trudne w wychowaniu, bardzo niezależne, skłonne do ucieczek. Karmić się je karmi jak każdego innego psa: dobra sucha karma, jak potrafisz to dobrze zbilansowane gotowane lub BARF. A najlepiej podzwoń po hodowlach, porozmawiaj z hodowcami, właścicielami psów, przejedź sie na jakąś wystawę - w ten sposób dowiesz się najlepiej.
Zapisane

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #5 : 2009-04-05, 11:33 »
Husky syberyjski to nie jest pies do mieszkania w bloku, a przynajmniej nie, gdy ma się do czynienia z pracującymi, czy uczącymi się członkami rodziny.

Potrzebuje bardzo wiele zajęcia i nie znosi samotności.
Musi dużo biegać, najlepiej niestety bez smyczy (czy masz obok siebie takie tereny, które nie są terenami leśnymi, parkami itp..?) Jest nie, do zmęczenia normalny spacer nie wystarczy.

Jak poczuje nudę to niestety będziesz miał/a demolkę w mieszkaniu, sąsiedzi wycie, a ponadto ucieczkę na samotny dłuższy spacerek, gdy tylko będzie miał sposobność. Ponadto są to psy, które gdy nie jesteś doświadczonym „psiarzem” potrzebują profesjonalnego szkolenia.

Średniej wielkości psami są np. sznaucery, buldogi, boksery, które znacznie łatwiej utemperować. Wspaniałe są pudle, ale nie wiem dlaczego (łącznie z moimi domownikami) wszyscy sądzą, że są to psy „mało męskie” i głupie. W cyrkach zazwyczaj tresowano kiedyś pudle, właśnie z powodu łatwości uczenia. W zasadzie do mieszkania nie są polecane psy pasterskie, czy myśliwskie z silnie rozwiniętym instynktem wyrobionym przez lata hodowli określonego typu.

Znacznie łatwiej szkoli się psy obronne, które też  nie potrzebują tak wiele „pracy”, do której zostały stworzone. Chyba, że masz pewność, że to już któreś tam pokolenie „kanapowe”, które o pracy wykonywanej przez przodków już nie ma pojęcia.
« Ostatnia zmiana: 2009-04-05, 13:28 autor soboz4 »
Zapisane
Bożena

vilk

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 9
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #6 : 2009-04-05, 21:54 »
A więc mam z nim robić treningi dookoła domu x20;p;p
I wypuszczać go na większe trasy na gigantyczną łąkę
I karmić zwykłą karmą dla psów
                                                          I TO MI SIĘ PODOBA!!!
Zapisane
Kocham wilki, jak będziecie mieli na ich temat jakieś nowe informacje, proszę zgłosić!!

Kiwusia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1160
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #7 : 2009-04-10, 14:16 »
a co to ma do mojego problemu? ;p heh
coś czuję, ze bez treserki sie nie obedzie, no cóz
Zapisane
Move your hips, do your thing
Get off the wall, don't matter what they think
From your fingertips, to your toes
You know you hot, so let everybody know

soboz4

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 729
  • Każda porażka to krok do sukcesu!
    • WWW
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #8 : 2009-04-10, 15:05 »
Polecam Ci Andrzeja Kłosińskiego, Behawiorystę, Specjalistę terapii zachowania zwierząt towarzyszących

http://pies.onet.pl/13,41,porady_ekspertow,ekspert_zadaj_pytanie.html

Link, by zadać mu konkretne pytania, bo z tego co czytałam na temat dominacji jest parę poglądów, róznych od siebie.
Zapisane
Bożena

Forum Zwierzaki

Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedz #8 : 2009-04-10, 15:05 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Dominacja w domu
« Odpowiedź #9 : 2009-04-10, 18:32 »
Tymczasem pudle zajmują drugie miejsce w rankingu psów pod kątem inteligencji użytkowej i posłuszeństwa stworzonej przez wielkiego znawcę psów Stanleya Corena.
Vilk mimo wszystko odradzam Ci husky, polecam natomiast jakiegoś pieska ze schroniska rozpaczliwie potrzebującego ludzkiej miłości.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 25 zapytaniami.