Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: POMOCY - choroba!!!  (Przeczytany 2886 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ice_09

  • *
  • Wiadomości: 1
POMOCY - choroba!!!
« : 2010-01-13, 23:10 »
Witam
od niedawna mam swoje własne akwarium ok 60l
chodowalem w nim

1x sumik pictus
2x pielęgniczka ramireza
1x prętnik karlowaty
1x glonojad
5x bystrzyk barwny
2x molinezja czarna (male z wlasnego chowu)


wszystko bylo ok ale dzisiaj wracam do domu i patrze a wszystkie rybki wygladaja jakby oklejone pecherzykami powietrza do tego sumik i jedna brzanka plywaly niezywe...

rybki dostawaly pokarm platkowy (na opakowaniu bylo napisane kilkakrotnie w ciagu dnia w malych ilosciach tak wiec karmilem je 2-3 razy w ilosciach ktore zjadaly w niecala minute moze pol) + codziennie mrozonka mix dla pielegnic - rozmrazalem w specjalnej siatce najpierw pod woda zimna nastepnie pod letnia dla ogrzania sie pokarmu.

czytalem ze to moze  byc ospa ktora wziela sie z mrozonego pokarmu
dla uzupelnienia dodam ze rybki plywaja jakby mialy problemy z zachowaniem rownowagi.
wczesniej jedynaym obiawem ktory jednak zignorowalem bylo to ze jedna z ramirezek czesto ocierala sie o zwirek natomiast teraz rybki sa po prostu ospale

ponadto zeby niczego nie ukrywac powiem ze mialem problemy z utrzymaniem odpowietdniej temperatury w akwa (grzalka bez termostatu) i wachala sie ona dosc znacznie od 21 do 28 (tj raz bylo 21 potem 25 nast dnia 28 i spadlo do 23 skoki o ok 4stopni) obecnie posiadam juz grzalke z termostatem.

prosze o pomoc w zdiagnozowaniu choroby i sugestii co do specyfiki leczenia.
bede bardzo wdzieczny za szybką pomoc!

oczywiscie chetnie odpowiem na szczegolowe pytania
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: POMOCY - choroba!!!
« Odpowiedź #1 : 2010-01-15, 12:00 »
no więc to na 99% jest ospa, sposoby leczenia znajdziesz na tym forum w chorobach, nie jest to takie straszne.
Co do reszty akwarium, karm rzadziej, stała temperatura to podstawa (28 to za wysoko :])

Ospa mogla sie wziac z zywego pokarmu, ja bym Ci proponowal zmiane karmienia, codziennie cos platkowanego + raz w tygodniu zywy pokarm jesli mozesz
Zapisane
The Beatles

ojeja

  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: POMOCY - choroba!!!
« Odpowiedź #2 : 2010-01-15, 19:34 »
jak miałam akwarium moje ryby zachorowały, tzn. były pokryte takimi białymi plamkami. W sklepie zoologicznym powiedziano mi że to "pleśniawka". Sprzedawca polecił kupić mi w aptece nadmanganian potasu i troszkę rozpuścić i wlać do akwarium. tak też zrobiłam i odzieliłam do dużego słoja chore ryby (te najbardziej "poplamione"). Może podejdź do zoologa i zapytaj albo poszukaj w książkach o akwarystyce - jest ich dużo - na pewno coś znajdziesz
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: POMOCY - choroba!!!
« Odpowiedz #2 : 2010-01-15, 19:34 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: POMOCY - choroba!!!
« Odpowiedź #3 : 2010-01-15, 23:59 »
przy ospie najlepiej ustawić temperaturę na 31-32 stopnie na ok. 12 godzin
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 24 zapytaniami.