Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czy to łupież?  (Przeczytany 1166 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IzabelaM

  • *
  • Wiadomości: 8
Czy to łupież?
« : 2010-04-23, 14:12 »
Witam moja spanielka (3m-c) od kilku dni strasznie się drapie, po dokładniejszym przyjrzeniu się zobaczyłam takie drobne białe płatki, przypominające łupież. Piesek dostaje witaminy Wita-Vet, które wet przepisał, bierzemy je od jakiegoś czasu, kompana jest w szamponie dr Seidla. Czy zdaża się że psiaki tak mają, czy to ja gdzieś popełniłam bła?

Pozdrawiam Iza
Zapisane

chamsti

  • *
  • Wiadomości: 460
Odp: Czy to łupież?
« Odpowiedź #1 : 2010-04-23, 22:04 »
Piszesz, że pies kąpany jest w szamponie dra seidla , a ma on dopiero 3 miesiące? Ile razy i w jakim celu był kąpany? Nie licząc sytuacji, kiedy pies się w czymś wytarza czy bardzo wybrudzi, nie należy go zbyt często kąpać. Raz na kilka miesięcy spokojnie wystarczy (choć to oczywiście zależy od miejsca zamieszkania, bo np zanieczyszczenia z powietrza dużych miast osiadają na skórze, przez co psa należy myć częściej)
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Odp: Czy to łupież?
« Odpowiedź #2 : 2010-04-23, 22:56 »
Chamsti ma rację. Może piesek ma przesuszoną i podrażnioną skórę przez ten szampon lub zbyt częste kąpiele. Jeśli skóra jest zbyt sucha to często daje efekty w postaci swędzenia. Może też mieć uczulenie na szampon.
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Odp: Czy to łupież?
« Odpowiedz #2 : 2010-04-23, 22:56 »

IzabelaM

  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Czy to łupież?
« Odpowiedź #3 : 2010-04-24, 21:39 »
Ten szampon, o którym wcześniej pisałam jest właśnie dla szczeniąt. Kąpałam pieska raz a to dla tego że strasznie się wytarzał w jakimś śmierdzącym czymś i nie dało tego się usunąć w żaden inny sposób.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 24 zapytaniami.