Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Dylemat  (Przeczytany 5370 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

katte44

  • *
  • Wiadomości: 2
Dylemat
« : 2011-12-09, 13:52 »
POzdrawiam milosnikow kotkow.
Mam taki dylemat(pewnie blachy ale zawsze :), otoz mam kotke 6 miesieczna(dachowca) i chcialabym miec jeszcze jedna kotke by bylo mojej razniej i nie wiem teraz czy lepiej by zostala mama i zostawic jej z miotu coreczke czy adaptowac mala kotke? Nie wiem czy by sie przyzwyczaila do obcej kotki(dodam ze jest bardzo spokojna i ulegla), czy by sie nie bily i takie tam.
Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dylemat
« Odpowiedź #1 : 2011-12-09, 18:46 »
Chyba nikt na FZ nie poprze pomysłu rozmnożenia kotki... Nie mozna zrobić nic gorszego od sprowadzenia na świat kolejnych zwierząt w sytuacji, gdy tyle ich jest bezdomnych... Jeśli masz warunki i zgodę rodziny, weź jakiegoś biedaka ze schroniska albo z ulicy... A może skorzystasz z DT, czyli domu tymczasowego, w którym ludzie opiekują się zwierzęciem, jednocześnie szukając mu stałej opieki. Takie zwierzę jest zsocjalizowane, wiadomo, jakie ma nawyki i upodobania... Ryzyko scysji między zwierzakami zawsze jest, ale zwykle po jakimś czasie one same ustalają hierarchię między sobą i wtedy faktycznie jest im raźniej we dwoje... Skoro Twoja koteczka jest uległa i spokojna, raczej nie powinno być większych problemów :)
Zapisane
IBDG Wrocław

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Dylemat
« Odpowiedź #2 : 2011-12-09, 23:11 »
w 100% popieram IBDG nie rozmnazaj
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: Dylemat
« Odpowiedz #2 : 2011-12-09, 23:11 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dylemat
« Odpowiedź #3 : 2011-12-10, 12:22 »
dodam tu jeszcze tylko, ze przed wzieciem drugiego kota dobrze jest zrobic testy (z krwi) na dwie zakazne choroby - fiv i felv obu kotom - i temu ktory juz jest i temu ktory ma przybyc.

No i obowiazkowo szczepienia na podstawowe zakazne choroby.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Dylemat
« Odpowiedź #4 : 2011-12-10, 23:01 »
Lepiej przygarnąc i to jaknajszybciej poki kicia jest jeszcze mlodziutka- szybcej zaakceptuje przybysza.
Rozmnazanie odradzam z kilku powodow - jesli urodzi sie duzo kociakow - nie znajdziesz im domow bo jest mnostwo do oddania, a chyba nie chcesz,zeby dzieci Twojej kotki trafily na ulicę?
Jesli kicia bedzie miala cięzki porod moze nawet umrzec. Nie zawsze dachowce rodza latwo, nikt nie wie ile kotek umiera w opuszczonych stodolach, oborach czy jamach.
Bardziej humanitarne jest przygarnięcie drugiego i sterylizacja obydwoch,zeby nie znaczyly terytorium moczem, albo nie rozmnazaly co pol roku.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

katte44

  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dylemat
« Odpowiedź #5 : 2011-12-12, 17:07 »
Dziekuje za odpowiedzi, macie racje, zapisalam nasza kotke na sterylizacje, i jak najszybciej przygarniemy jakiegos bezdomnego kotka czy kotke poki nasza jest jeszcze mloda, pozdrawiam
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dylemat
« Odpowiedź #6 : 2011-12-13, 10:39 »
Życzymy powodzenia i zapraszamy do pozostania z nami :) Chętnie poczytamy, jak przebiegło powiększenie rodzinki :VoV:
Zapisane
IBDG Wrocław

Xevra

  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Dylemat
« Odpowiedź #7 : 2012-05-08, 11:29 »
Witam, jestem tu nowa, właściwie zarejestrowałam się po to, by sama zadać pytanie ale zainteresowały mnie wasze wypowiedzi. Co jeśli wysterylizowana kotka, która nigdy nie rodziła będzie miała ciążę urojoną? Gdzieś słyszałam, że dobrze jest dopuścić do jednego miotu, który rzadko, jako że jest pierwszy, jest duży, i dopiero wtedy wysterylizować. Poza tym, ja sama znalazłam w swoim życiu około 10-ciu małych kotków, głównie wyrzuconych przez ludzi, lub błąkających się po ulicy i brudnych i ZAWSZE udawało mi się znaleźć dla nich dom, czasem nawet dwa kotki szły do jednej osoby, więc dziwią mnie wasze słowa na temat trudu w znalezieniu dla zwierzaka domu.
Zapisane

Scooby

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 130
Odp: Dylemat
« Odpowiedź #8 : 2012-05-08, 14:30 »
Witam, jestem tu nowa, właściwie zarejestrowałam się po to, by sama zadać pytanie ale zainteresowały mnie wasze wypowiedzi. Co jeśli wysterylizowana kotka, która nigdy nie rodziła będzie miała ciążę urojoną? Gdzieś słyszałam, że dobrze jest dopuścić do jednego miotu, który rzadko, jako że jest pierwszy, jest duży, i dopiero wtedy wysterylizować. Poza tym, ja sama znalazłam w swoim życiu około 10-ciu małych kotków, głównie wyrzuconych przez ludzi, lub błąkających się po ulicy i brudnych i ZAWSZE udawało mi się znaleźć dla nich dom, czasem nawet dwa kotki szły do jednej osoby, więc dziwią mnie wasze słowa na temat trudu w znalezieniu dla zwierzaka domu.
Wiesz nie każdy chce miec kota,bo niewszyscy je lubia,ale że Tobie udało sie znaleźć dla nich dom to chwała Tobie za to.Nasza kocica za pierwszym razem miała tylko 4 kociaki a w tym po porodzie dwa zdechły,wiec zostały dwa,tez zostały wydane,bo wzieła je pani weterynarz dla córki.Jesli kotka ,czy suka jeszcze nie rodziły to ten jeden raz musza miec małe bo jak nie ,to sie szybko zestarzeja albo zgłupieja.Potem możesz kotke wysterylizować.I tutaj moja rada:musisz miec dobrego weta,który dobrze to robi bo inaczej kotka bedzie latac za kotami,a tak to bedzie Ci siedziec w domu.Niestety ale tak jest u mojego szwagra.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dylemat
« Odpowiedz #8 : 2012-05-08, 14:30 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.189 sekund z 25 zapytaniami.