Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: lapczywosc  (Przeczytany 2251 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kazuja

  • Gość
lapczywosc
« : 2003-07-02, 21:58 »
czesc, mam pytanko czy mozna psa oduczyc jakos lapczywosci?
moj ONek ma 8m-cy i nie potrafi nic spokojnie zjesc, tzn z reki po komendzie "delikatnie" bierze jedzenie spokojnie ale jak sie tak nie powie to chwyta cala dlon prawie. gorzej jest z jedzeniem z miski bo niezaleznie od ilosci jedzenia jaka sie tam znajduje to posilek znika w przeciagu niecalych 30-45s doslownie polkniety razem z miska :/ i odnosze wrazenie ze zjadlby kazda ilosc...jedna pani wlascicielka tez owczarka niemieckiego poradzila mi zeby dac psu na raz ogromna ilosc np miesa i zeby jadl ile bedzie chcial, do oporu, nawet jak zwroci i ze to podobno skutkuje bo ona tym sposobem swojego oduczyla. szczerze mowiac to jakos nie wydaje mi sie to dobry pomysl bo boje sie ze psu sie moze cos stac a nie chce mu w zadnym wypadku zaszkodzic!! moze ktos ma podobny problem? dajcie znac, dzieki. pa pa
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
lapczywosc
« Odpowiedź #1 : 2003-07-02, 22:21 »
ja mam ten sam problem i od 3 lat nie umiem sobie z nim poradzić
niestety, ja nie pomoge a prosze również o pomoc
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

lad

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #2 : 2003-07-02, 23:16 »
hmmmm...... ja tam nie wiem ale mozna sprobowac tak zeby pies zjadl cos co mu bardzo nie smakuje i moze wtedy nie bedzie tak jadl albo tak jak powiedziala ci ta panie
Zapisane

Forum Zwierzaki

lapczywosc
« Odpowiedz #2 : 2003-07-02, 23:16 »

Doris

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #3 : 2003-07-03, 08:09 »
Ja mam ten sam problem, mój pies nie potrafi normalnie jeść, rzuca się na jedzenie jakby przez miesiąc nic nie jad, pochłania jedzenie w kilka sekund.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
lapczywosc
« Odpowiedź #4 : 2003-07-03, 09:24 »
Moj pies choc mały tez by duzo zjadł,ale on ma okreslone godziny jedzenia bo inaczej jadł by do oporo i jeszcze wiecej. Moze poprostu zrob tak samo? No nie wiem co jeszcze.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

CHI

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #5 : 2003-07-03, 09:24 »
Psu jak zwróci to nie zaszkodzi - w ten sposób kiedyś oduczyłam swojego bokseropodobnego.  Misiek praktycznie nie dość, że żarł na tempo, to jeszcze ile było. No ale 3/4 wiadra nie wyrobił :)
Wyobraźcie sobie jego rozpaczliwe spojrzenie jak doniósł w/w 3/4 do pierwszego krzaka i mu się "ulało"  ;)
Zapisane

siba

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #6 : 2003-07-03, 09:30 »
I co potem juz nie jadl tak lapczywie ? Bo ja mam podobny problem i juz tez kiedys tak chcialam zrobic ale sie balam . Dotyczy to tylko gotowanego jedzenia , bo suche zjadane jest normalnie.
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #7 : 2003-07-03, 09:31 »
Mój ma 9 miesięcy i miałam podobny problem, teraz się uspokoił, ale chyba jest to związane z tymi upałami, jakoś ma taką średnią ochotę na jedzenie.
Gorzej jak chcę mu podać smakołyk, wtedy mam obawy czy nie stracę ręki.
Ja po obserwacjach stwierdziłam, że łapczywość u większości młodych psiaków jest spowodowana tym, że jeszcze niedawno były przy swoich mamach z braćmi i siostrzyczkami, a wtedy musiały walczyć o swoje - przynajmniej tak było z moimi piraniami - zachowywały się jak wygłodzone potwory !!!

Odwrotny problem mam z moim drugim psem - pomimo, że jest przybłędą, przyszła w bardzo złym stanie - do tej pory oddaje jedzenie wszystkim kolegą i synusiowi.
Zapisane

Kala

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #8 : 2003-07-03, 10:53 »
Ignoruj go to straszna metoda ale ponoć skuteczna wiec prubuj
Zapisane

Forum Zwierzaki

lapczywosc
« Odpowiedz #8 : 2003-07-03, 10:53 »

kazuja

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #9 : 2003-07-03, 11:18 »
no wlasnie ja tez myslalam ze to przypadlosc mlodych psow, ale moj juz skonczyl 8m-cy i ani troche nie przystopowal z tym jedzeniem, upaly takze mu nie przeszkadzaja. zastanawiam sie wlasnie nad tym zeby sie sam najadl do oporu i moze faktycznie uspokoi sie z tym pozaraniem na czas i na ilosc. ale chyba musialoby to byc rzeczywiscie wiadro bo jedzinie z poltoralitrowej miski znika w mgnieniu oka i jeszcze mu malo.
Zapisane

Kala

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #10 : 2003-07-03, 11:21 »
nie to na 100 nie jeste kwestia wieku mój ma już 5 lat i ciagle zebże
Zapisane

lad

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #11 : 2003-07-03, 11:26 »
no to probuj tylko nagotuj tak duzo ze szok wiadro nie pomoze to nie wiem hehe to pies bedzie z 3 kilo wiecej wazyl :D:D
Zapisane

Kala

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #12 : 2003-07-03, 11:32 »
potem przesz 3 miechy nie bedze nic jadł heheh
Zapisane

lad

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #13 : 2003-07-03, 11:36 »
gdzie 3 miesiace wiecej tak 3miesiace i 1 dzien :P :lol:
Zapisane

Kala

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #14 : 2003-07-03, 11:40 »
wow duża róznica jak mogłęś/aś  tak bardzo sie pomylić normalnie nie wygaczalne
:)  tylko czy my przypadkiem nie nabijamy se postów ?? ale jak i tam nam je skasują
Zapisane

Forum Zwierzaki

lapczywosc
« Odpowiedz #14 : 2003-07-03, 11:40 »

Asinka 22

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #15 : 2003-07-03, 18:58 »
O co chodzi z tym nabijaniem postów - czy ominęła mnie jakaś zadyma ???!!!
Zapisane

myszka

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #16 : 2003-07-03, 19:34 »
No i skasowali :P
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #17 : 2003-07-04, 09:38 »
Qrde zawsze jak mnie nie ma to się dzieje coś ciekawego !!!

Dzięki Myszka
Zapisane

sara18waw

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #18 : 2003-07-24, 16:19 »
Czasami jest tak że dana rasa ma takie cos w genach że jer lapczywie :) Ja mam beagle i nieznam rzdnego psa z tej rasy który by nie jadł łapczywie a co najgorsze to mój pies najczęsciej jak jest jakies party na działce to wyrywa ludzia z rok rzeczy z grilla uwielbi to:))I naprawde nie da jej sie tego odluczyc jej łakomstwo jest silniejsze
POZDRAWIAM
Zapisane

Gerda

  • Gość
lapczywosc
« Odpowiedź #19 : 2003-07-25, 11:08 »
moja Tina tak samo z miski je bardzo łapczywie, natomiast z ręki, to zawsze mówimy jej delikatnie, to prawie zlizuje z nas to jedzenie  8) (w sumie to nauczyliśmy jej tego, bo zawsze najpierw musiała zrobić wszystkie sztuczki, siad, daj łapę, daj drugą łapę, leżeć, ładne hop -> co za nazwa hehehe, ale pies reaguje doskonale, hop, daj głos, no i potem mówiłiśmy delikatnie, a jak tak chciała się rzucić na ten smakołyk to głośno krzyknęłyśmy NIE WOLNO :!!!: no i potem delikatnie i jakoś poskutkowało) a co do łapczywego jedzenia to nie wiem  :roll:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 26 zapytaniami.