Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Mętna woda.  (Przeczytany 5498 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bubba

  • Gość
Mętna woda.
« : 2002-08-09, 18:39 »
No właśnie mam pytanko co tej wody. Bardzo szybko robi się mętna. Mam filtr i pompkę ale jakoś nie widzę różnicy...
Pływają tam same gupiki,
Zapisane

ziabak

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #1 : 2002-08-09, 19:10 »
A jakiej pojemności to jest zbiornik - może jest przerybiony i dlatego filtr nie daje rady...
Zapisane

bubba

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #2 : 2002-08-12, 09:55 »
Już trochę poszperałam i podobno mamy niechlorowaną wodę to jedno, na a rybek jest ok 20 w 6 litrach  - to drugie.
Czekamy teraz na większe akwarium i zobaczymy co dalej, bo chcemy powiększyć stadko.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mętna woda.
« Odpowiedz #2 : 2002-08-12, 09:55 »

Seader

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #3 : 2002-08-12, 10:56 »
A może chodzi o co innego. Jakiś dzień lub dwa po wymianie wody, robi się ona lekko bialawa (mętna) tak jest zawsze, trzeba odczekać kolejny dzień i zrobi się czysta. O ile dobrze sie orientuje zmętnienie wody powoduje chlor, dlatego najlepiej wodę potrzymać na parę dni w jakichś butelkach.
Zapisane

bubba

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #4 : 2002-08-12, 13:38 »
A co jak zielenieje????
Zapisane

Seader

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #5 : 2002-08-12, 13:51 »
Jeżeli woda zielenieje to oznaka że masz glony, sprzyja im dużo światła, za duże stęzenie prodóktów przemiany materii, oraz pare innych czynników, najlepiej kupić jakieś preparaty, ale najpierw musisz dowiedzieć się co to za rodzj glonów, bo sprzedawcy często wciskają nieprawidłowe preparaty. Jeżeli masz zielonawą woda, to prawdopodobnie są to glony pływające.
Zapisane

bubba

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #6 : 2002-08-12, 14:09 »
A jak się dowiedzieć??? Czy to, że powiem, że to glony pływające wystraczy???
Sorry, ale w tym temacie to jestem zielona jak to moja woda z akwarium....
Zapisane

Seader

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #7 : 2002-08-12, 14:42 »
Możesz poszukać gdzieś na różnych stronach http://republika.pl/glonki/, polecam też(choć tu nie pisze o glonach): http://www.triamond.prv.pl i http://www.aip.pl/~zho/
Zapisane

ziabak

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #8 : 2002-08-12, 18:30 »
20 ryb w 6 litrach?????????? To już mamy odpowiedź - 6 litrów nie nadaje się nawet dla 1/2 rybki... to nawet nie jest akwarium... Na jednego gupika żeby było dobrze musisz mieć co najmniej 3 litry wody - czyli razem to wychodzi 60 litrów a nie 6... A może Ty się pomyliłaś w tym litrażu? Jeśli chodzi o nie chlorowaną wodę w kranie - to lepiej niż chlorowana, ale i tak żeby wpuścić ryby do nowo założonego zbiornika trzeba poczekać po urządzeniu go co najmniej 2 tygodnie - musi "dojrzeć".
Zapisane

Forum Zwierzaki

Mętna woda.
« Odpowiedz #8 : 2002-08-12, 18:30 »

pop

  • Gość
Mętna woda.
« Odpowiedź #9 : 2002-08-18, 23:58 »
nie komentując wielkości zbiornika to gupiki należą do rodziny ryb bardzo użyźniających wodę a jak jest jeszcze niezłe pszegęszczenie to jak ma nie być glonów (na ich rozwój wpływa światło słoneczne jarzeniówka nie powoduje zakwitów)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 23 zapytaniami.