Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pies+kot?  (Przeczytany 2120 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
pies+kot?
« : 2003-09-22, 16:16 »
No właśnie. Prawdopodobnie mój szwagier dostał na imieniny kota w pracy (wciąż myślę, że to żart...). Jak zapoznać go z psem, który ma 8 lat i nigdy nie lubił kotów? Proszę pomóżcie!
Kotek jest mały.
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #1 : 2003-09-22, 16:24 »
a to pies czy suczka? Może suczka "zaadoptowała" by kotka...jeśli to pies to moze być trudno, ale to kwestia przyzwyczajenia.
Zapisane

awangarda

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #2 : 2003-09-22, 16:31 »
hihi ja wzielam kotka ze smietnika ktpry panicznie bal sie kotow i mialam jednego psa ktory mial na swoim koncie 14 kocich mordow i drugiego psa ktroy jest bardzo przyjazny co kota irytuje....
na poczatku wzielam zamknelam psa w kiblu potem kotra owinelam w recznik aby niemog drapac i siedlam na kibelku oni sie wacha no i bylo ok z oboma psami tak zrobilam no i po jakims czasie zamknelam psa tego lagodnego z kotem w lazience ja siedzialam tylko i patrzylam no i bylo ok... odnosinie tego agresywnego zawsze mialam duzo obaw czy nic kici niezrobi no ale jakos przyezylismy w takim stanie 2 lata...jednak staralm ise separowac kota od tego agresywnego....teraz mam juz tylko tego lagodnego psa i tak sie z kicia pokochali ze spia razem w legowisku...z tym ze pies ma duuuzy respekt to kota i jak kot pierwszy sie polazy to pies albo idzie spac na wycieraczke albo kladzie sie tak aby nieruazic kotka oprucz tego wzajemnie sie myja kot wklada caly lep do ucha pieskowi i mu myje w srodku a pies pozniej liiiiieze calego kota a jak kici sie juz znudzi to po prostu pies dostaje pasurami po pysku :P sa przezabawnie aaa tak wogole sa to dwa samce tzn kicia jest wycieta:P
pozdrawiam i zycze powodzenia
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies+kot?
« Odpowiedz #2 : 2003-09-22, 16:31 »

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #3 : 2003-09-22, 17:08 »
To jest suka :D

Na razie jest dobrze, pies nic nie robi kotkowi :D tylka Niunia (kot :) ) trochę prycha i i szczerzy swoje piękne małe ząbeczki :D
Co zrobić, żeby na niego nie prychała? :)
(wiem, wiem... Powinnam te pytanie zadać w kotach, ale nie wiedziałąm, gdzie wstawić ten temacik ;) )
Zapisane

Lalaith

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #4 : 2003-09-22, 19:39 »
Wlasnie!Mam ten sam problem!Mam rocznego kocurka, ktory jak juz sprawdzilam boi sie psow prycha, jeży się itd...Chcielibysmy kupic psa ze schroniska, ktory beedzie juz dorosly....Jest to mozliwe żeby mmozna go bylo oswoic z kotem?! Proooooszę! Błagam o sposoby! Pies dojdzie nnajprawdopodobniej w grudniu na dwa tygodnie ferii, zeby mozna bylo byc z tymi zwierzakammi non stop i pilnowac czy wszystko ok...:) Dzięekuję z gory!:)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
pies+kot?
« Odpowiedź #5 : 2003-09-22, 19:42 »
Przyzwyczają sie, kota przyniosłam jak Monia miała 5 lat, na początku Kić bała sie suni ale z biegiem dni przyzwyczaiły sie do siebie, teraz obie śpią wtulone w swoje futerka.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #6 : 2003-09-22, 19:57 »
Kazdy zwierzak jest inny, ale w wiekszosci przypadkow miedzy zwierzakami nastaje zgoda a nawet przyjazn. Najgorzej, jesli nasz dotychczasowy zwierz jest zazdrosny o nowego... Musimy mu dac do zrozumienia, ze nowy nie zagrozi jego pozycji i nie odbierze naszej milosci.

Do mnie przyblakal sie kot, gdy moja suka miala 2 czy 3 lata. Nie darzyly sie miloscia, ale jedno drugiego nie zjadlo.

Z kolei moj facet przyniosl malenka kotke do domu, gdy jego pies mial juz kilka lat. I okazalo sie, ze zwierzaki bardzo sie kochaja, bawia sie razem i spia.
Zapisane

Lalaith

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #7 : 2003-09-22, 20:16 »
Ale jest taki problem...Kot za żadne skarby neie chce wejśc do domu gdy jeest piees... I nie ma sily...Potrafi przesiedziec nawrt na balkonie pare dni bez jedzenia...Mam go wziąśc do domu, i zamknąc go ze mną psem i zoabczyc co będzie?? Oczywiscie wszystko będziee pod kontrolą!
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #8 : 2003-09-22, 21:37 »
Hm. moze rzeczywiscie zamknac je razem (pod kontrola)? Przede wszystkim dowiedzcie sie, czy pies, ktorego chcecie wziac toleruje koty. Bo jesli pierwsza rzecza, jaka zrobi, bedzie rzucenie sie na Waszego kota, to juz chyba nic z porozumienia miedzy nimi nie wyjdzie...
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies+kot?
« Odpowiedz #8 : 2003-09-22, 21:37 »

Helga

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #9 : 2003-09-23, 11:04 »
Przy zapoznawaniu kota z psem trzeba umożliwić kotu ucieczkę, najlepiej jakby sobie mógł najpierw pooglądać psa z góry, z szafy czy czegoś takiego. W przypadkach drastycznej niechęci można zamknąć jedno w jedym pokoju, a drugie niech łazi po mieszkaniu, tak żeby nawzajem czuły swój zapach, po jednym dniu zamienić je lokum... No i nie przejmuj się, nie muszą się pokochać od razu, kot przez parę dni może prychać, jeżyć się etc. Jeśli chodzi o kota, to trzeba zadbać o to, żeby nie poczuł się zaniedbany, bo się zestresuje i jeszcze się rozchoruje albo zacznie rozrabiać - trzeba go dopieszczać więcej niż zwykle, dawać smakołyczki... w ogóle nagradzać za spokojne zachowanie. A tak w ogóle to my przynieśliśmy do domu szczeniaka jak kot miał 1,5 roku i nie było problemów, ale jak za parę miesięcy przybył nowy kot to ten pierwszy warczał przez kilka dni i pałał żądzą mordu. Ale teraz już się lubią, myją się wzajemnie i ścigają po mieszkaniu. Czasem trudniej przyzwyczaić kota do kota niż kota do psa... Pozdrawiam
Zapisane

Lalaith

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #10 : 2003-09-23, 19:17 »
Dzieki..Narazie to napisalam tak z uprzeedzeniem:) Więc napisze co będzie w grudniu;) Dziękuję jeszczee raz:)
Zapisane

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #11 : 2003-09-24, 14:57 »
U mnie tak źle to nie jest ;)
pies się mojego kota BOI, ale jest tak ciekawski, że i tak podchodzi :D

A kotek.. Niby taki maluszek a jak się najeży to wyglada na silnego przeciwnika ;)

na razie jest więc ok. Zero ranek, zadrapań są tylko zaczepki i ostrzeżenia :D
Zapisane

Lalaith

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #12 : 2003-09-24, 16:03 »
Super!Powodzenia! Napisz jak sięę będzie to rozwijało, jestem bardzo ciekawa:) Ps. Przepraszam, że troszkę ' zajęłam' Twoj temacik... :)
Pozdrawiam:)
Zapisane

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #13 : 2003-09-24, 17:16 »
Nie ma sprawy ;)
Teraz kot śpi (nareszice! Całą noc chodzi mi po głowie :) )
a Maksia oczywiście jest przy niej i KONIECZNIE MUSI ja powąchać i poogladać z bliska ;) Jakiś cudem kot, nawet sie nie jeży... Może jest tak śpiący, że mu się nie chce? :D
Zapisane

Abakus

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #14 : 2003-09-25, 10:28 »
witajcie:)
Osoby ktore mnie tu znaja wiedza jak pisalem kiedys ze moj pies jakby mial kota w domu to kot byl by biedny i takie tam.ja mam owczarka niem. przeciez to wielki pies i przynioslem do domu malutkiego kociaka wtedy 3 tyg, kot mial byc na drugi dzien uspiony, lecz ten ogromny zekomo postrach kotow okazal sie najlepszym opiekunem kociaka:)
kot oczywiscie zostal i teraz wspolnie sie bawia jedza i pilnuja.
Inaczej jest na dworze pies widzi cos ucieka trzeba gonic. ale jak stoi i sie patrzy w jego strone to juz cos nie tak.
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies+kot?
« Odpowiedz #14 : 2003-09-25, 10:28 »

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #15 : 2003-09-25, 14:45 »
U mnie tak samo! Mój pies nienawidził kotów a teraz? Teraz się przynajmniej jednego boi!! ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #16 : 2003-09-25, 18:04 »
Wiecie, a u mnie bylo na odwrot... Pies kompletnie nie zwracal uwagi na koty na spacerze. Dopiero jak sie kot w domu pojawil, to mimo, ze sie jakos dogadaly, to od tego czasu pies koty znienawidzil...
Zapisane

Lalaith

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #17 : 2003-09-25, 20:00 »
Raaaany! Ja będę oswajać psa z kotem dopiero w grudniu( jak juz pisałam wyżej) a już się boję, że mi coś nie wyjdzie ;)  Ajjć oby wyszło!! :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #18 : 2003-09-25, 21:35 »
Nie martw sie, powinno byc dobrze :)
Moj pies naszego kota nie ruszal, znienawidzil koty jak nasz kot juz od nas odszedl. Mysle, ze to byla zazdrosc.
Zapisane

zWieRzaCzKoWa

  • Gość
pies+kot?
« Odpowiedź #19 : 2003-09-26, 16:16 »
U mnie na pewno to jest zazdrość...:(
Jak głaskam kota, od razu z pod ziemi jakby, przychodzi pies i piszczy, wskakuje na mnie, szczeka, lize gdze sie da...

No i następny problem.... Wyjadanie z miski
podam przykłąd.
Kot dostaje mleko. żeby piesek nie czuł się odrzucony on też dostaje. Jak tylko wypije swoje mleko, to pędzi do miski kota i jemu wypija...  :?

Już nie powiem, że kot robi to samo...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 26 zapytaniami.