Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pies morderca!!  (Przeczytany 3398 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niuta

  • Gość
Pies morderca!!
« : 2003-10-19, 14:22 »
Czy ktoś jest w stanie powiedzieć co stało się mojemu pudelkowi???!!
Na początku sierpnia urodziły mi się małe króliczki, niestety nie nacieszyłam się nimi długo  :?  Mój genialny pudelek urządził mi w pokoju rzeź niewiniątek. W nocy jakimś cudem otworzył klatkę i rozszarpał króliczki  :cry:  Nie wiem co mu się stało, to był trzeci miot który się u mnie urodził i pies nigdy nie próbował nic zrobić, mało tego mogłam go zostawić w pokoju, gdy króliczki po nim biegały i nawet nie pomyślał, żeby zrobić im krzywdę...
Z góry mówię, że na pewno nie były to pobudki seksualne (pies jest od 4 lat wykastrowany), ani głodowe (o swoje zwierzaki dbam należcie).
Czy ktoś może wiedzieć co mu odbiło  :lol:
Zapisane

carragan

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #1 : 2003-10-19, 15:18 »
hmm obawiam sie ze za malo nam powiedzialas abysmy wiedzieli czemu to zrobil.......Poza tym jest male prawdopodobienstwo aby ktos dal na to odpowiedz........Moze obudzil sie w nim dopiero teraz instynkt lowcy albo male byly slabe i uznal ze trzeba zrobic selekcje ?Pamietam ze suczka znajomego wychowywala wszystkie koty ale jednego malego wyraznie nie lubila,potem sie okazalo ze kot umieral (nie pamietam juz na co)
Zapisane

siba

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #2 : 2003-10-19, 16:15 »
To racja nawet matka potrafi zabic swoje mlode jak czuje , ze jest chore. Wspolczuje sytuacji , szkoda maluszkow , diabli wiedza co psiakowi odbilo, pudle kiedys byly psami mysliwskimi.
Jest jeszcze jedna sprawa- moj kundelek po kastracji zrobil sie bardzo agresywny wobec wszystkiego oprocz mnie. Nawet na swojego starego towarzysza beagla ( ktory go wychowal) potrafi wywalic zebiska i uszczypnac. Mam wrazenie , ze jest bardzo zazdrosny. Moze i u twojego psaczka zazdrosc sprawila taka reakcje.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies morderca!!
« Odpowiedz #2 : 2003-10-19, 16:15 »

Katerinas

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #3 : 2003-10-19, 17:05 »
Wydaje mi się, że mogła to być zwyczajna zazdrość (tak jak pisze Siba).
Chodź u nas dla przykładu, nasza rottka zagryzła nam dwie papugi... też było niemiło :( (ale rottka nie wychowywała się z nimi więc jest to troszkę inna sytuacja).
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #4 : 2003-10-19, 19:08 »
Mój kotek zeżarł mi ptaszki (mewki japońskie), chociaż też nigdy nie zwracał na nie uwagi. I też nie był głodny... Przykra sprawa :/
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pies morderca!!
« Odpowiedź #5 : 2003-10-20, 13:55 »
Pierwotnie pudel był psem myśliwskim, trudno się dziwić temu, co zrobił. Tak samo trudno jak beaglowi, który "złapie trop".

Trzeba po prostu zwracać baczniejszą uwagę na zabezpieczenia klatki. To wszystko.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

olc!a

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #6 : 2003-10-20, 14:46 »
Klatka była zabezpieczona!!!!! Drutami, linkami, wszystkim czym się dało ;) ! Ale kot to jest kot...
Zapisane

carragan

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #7 : 2003-10-20, 15:49 »
bylo minelo nastepnym razem trzeba uwazac.......I zadnych pretensji do psa......
Zapisane

Katerinas

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #8 : 2003-10-20, 16:03 »
U mnie była to poprostu (aż wstyd się przyznać) paro-sekundowa nieuwaga  :( Nie mam pretensji to psa, a do siebie :(
Teraz bardzo uważamy na naszą "kozicę" (przyp. papuga kozia czerwonoczelna). Jak lata, to psy mają być na miejscu lub są na ogrodzie.

Tak ja pisze Carragan... było minęło... nauczka na przyszłość... teraz trzeba uważać...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies morderca!!
« Odpowiedz #8 : 2003-10-20, 16:03 »

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Pies morderca!!
« Odpowiedź #9 : 2003-10-20, 17:00 »
Oj,szkoda kroliczkow. Niestety chyba nikt Ci nie odpowie na pytanie co było tego przyczyna. W końcu to zwierze nigdy nie mozna przewidziec jego reakcji.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

niuta

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #10 : 2003-10-20, 18:41 »
Może macie rację, chyba nigdy nie zrozumiem jego wyczynu... ale jakbyście wieedzieli jaki on jest normalnie spokojny, całymi dniami śpi z przerwą na siku i żarcie :/ może ustawienie planet mu nie sprzyjało.. trudno, było minęło, a na małe króliczki póki co nie mam ochoty po tym jak wyglądały tamte...
Zapisane

niuta

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #11 : 2003-10-20, 18:44 »
A! jeszcze jedno, carragan to na pewno nie była selekcja, te króliczki mimo, że jeszcze nie widziały to wychodziły za matką z gniazda, były żywotne jak żadne małe, które miałam wcześniej
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #12 : 2003-10-21, 10:25 »
I dzięki Bogu, że nie masz ochoty na następne małe króliczki! Trzy mioty to aż nadto!  :grr:  :grr:  :grr:
Zapisane

niuta

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #13 : 2003-10-21, 13:47 »
Ale nie od jednego królika!! i nie w jednym roku!! pierwsze były pięć lat temu, potem długo, długo nic. Dopiero jak przeprowadziłam się na wieś i w domu pojawiła się nowa miniaturka- angora (poprzednią starość wezwała do siebie) to dwa lata temu urodziła maluchy. A w tym roku zobaczyłąm u koleżanki pięknego samca (angorę) i po raz trzeci chciałam mieć małe króliczki. Poza tym one ZAWSZE miały dobrą opiekę i ZAWSZE trafiały w dobre ręce. I jeszcze jedno: jak królica co najmniej raz nie urodzi to po pewnym czasie mogą z nią być problemy (głównie z psychiką).
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pies morderca!!
« Odpowiedź #14 : 2003-10-21, 16:29 »
To króliki też raz muszą????  A co jej się dzieje, jeśli nie urodzi? I kto Ci to powiedział? Jakieś konkretne argumenty? I w jaki sposób "numerek" z samczykiem i poźniejsza zabawa w mamę wpływają na psychikę królika? I po jakim czasie pojawiają sie te problemy? Jakie to konkretnie problemy?

Uprzejmie proszę o odpowiedź.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Pies morderca!!
« Odpowiedz #14 : 2003-10-21, 16:29 »

olc!a

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #15 : 2003-10-21, 19:22 »
MIT tak jak w przypadku suk... :(
Zapisane

Talagia

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #16 : 2003-10-21, 19:27 »
Przecież to bzdura, to samo dotyczy samców, mówiło się że pies musi zaliczyć jakąś "panienke" bo inaczej będzie miał spaczoną psychike :?
Dziwne mój psiak ma 10 lat, nie jest niczyjim tatusiem i ma jak najbardziej normalną psychike :?
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #17 : 2003-10-21, 19:50 »
Nawet lepiej dla psa, jeśli 'nie zaliczy' żadnej suki... Mój Bolek kiedyś przez przypadek został ojcem i tak 'zasmakował', że nie mogliśmy nad nim zapanować-cały czas uciekał. Musiał ciągle chodzić na smyczy...
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #18 : 2003-10-22, 09:34 »
Bo jak króliczka choć raz nie ma ma małych - to co robi? Zostaje starą panną, otacza się kotami, słucha starych płyt i robi na drutach?  :shock:
Cieszę się, że małe trafiły w dobre ręce. Gdyby się jednak nie urodziły, może ktoś by kupił w sklepie takiego, który może się stać pokarmem dla węża lub pasztecikiem!
Zapisane

niuta

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #19 : 2003-10-22, 17:31 »
W dobre ręce to znaczy do znajomych, w pewne źródła, do dzisiaj dostaję wiadomości od niektórych właścicieli jak się miewają, nigdyś moje, pociechy.
Królica jeśli nie będzie miała młodych, może mieć urojoną ciążę, zaczyna sobie wtedy wyrywać sierść z brzuszka (do budowy gniazdka). Znajoma miała taki przypadek i najeżdziła sie z królicą po weterynarzach, która najadła się swojej sierści i miała później problemy z jelitami, poza tym może stać się po jakimś czasie agresywna. Ja nie chciałam mieć takich problemów, a zanim Fredka, a potem Amelia zaszły w ciążę to zapewniłam młodym domki i nowych właścicieli.
Zapisane

carragan

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #20 : 2003-10-22, 17:38 »
Niuto a skad to wiesz ze "musza"?Tak jak suczki ktore potem maja ciaze urojona ,ropomacicze i swira ? :shock: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies morderca!!
« Odpowiedz #20 : 2003-10-22, 17:38 »

niuta

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #21 : 2003-10-22, 17:43 »
No dobra nie muszą, ale tak jest dla nich zdrowiej, no i mniejsze ryzyko wystąpienia w/w problemów
Zapisane

carragan

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #22 : 2003-10-22, 17:49 »
Niuto klamstwo.........
W schronisku byla sunka po szczeniakach i dostala ropomacicza......Spytaj sie DOBREGO weta a ten Ci powie ze to blef.....
Zapisane

olc!a

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #23 : 2003-10-22, 17:51 »
MIT!!!!!!!!!!!!
Jak ja tego nienawidzę.... :grr:
Nie znam się na królikach, ale psy też podobno MUSZĄ chociaż raz. Tylko że sukom w żadnych chorobach ani w ciąży urojonej nie przeszkadza to, że już raz miały szczeniaki... :? :? :?
Echhhhhh
Zapisane

carragan

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #24 : 2003-10-22, 19:48 »
tak to juz jest........Poza tym taka sytuacja.......
Sunka ma wszelkie objawy ropomacicza.Wlascicielka szybko jedzie do weta.Ten sie pyta czy sunia miala mlode.Kobieta ze i owszem na to wet "W takim razie to nie moze byc ropomacicze".Pojechala do innego.Diagnoza:Ropomacicze........Tamten wet to byl wet "starej daty"ale mogl zabic psa ....
Zapisane

Talagia

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #25 : 2003-10-22, 21:01 »
Z tymi królikami to przesadzasz, moja koleżanka ma królice 6 letnią i NIGDY nie miała ciąży urojonej ani takich problemów, chociaż nie miała młodych.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pies morderca!!
« Odpowiedź #26 : 2003-10-22, 22:29 »
Cytat: niuta
No dobra nie muszą, ale tak jest dla nich zdrowiej, no i mniejsze ryzyko wystąpienia w/w problemów

Te które mają podobne problemy mają równie często jeśli nie częściej. Popytaj wśród królikarzy.

Od unikania ciąż urojonych jest kastracja samicy.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Monik@

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #27 : 2003-10-23, 09:27 »
BOŻE! Dobrze, że wy jeszcze możecie, bo ja już nie mam siły!  :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pies morderca!!
« Odpowiedz #27 : 2003-10-23, 09:27 »

carragan

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #28 : 2003-10-23, 12:59 »
Moniko ja lece na resztkach sil  :roll:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pies morderca!!
« Odpowiedź #29 : 2003-10-27, 08:23 »
Trzeba by jakiegoś Redbulka zamiast  8)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 28 zapytaniami.