Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jaka szczotka??  (Przeczytany 1631 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trinity...

  • Gość
Jaka szczotka??
« : 2003-12-06, 20:08 »
Jakie szczotki bądź grzebienie są najlepsze dla psa??
Jakie stosujecie?? Jakie są do jakiej długości włosa??
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #1 : 2003-12-06, 23:43 »
No wszystko zalezy od dlugosci i jakosci wlosa.... np... dla beagle (chyba) najlepsze sa szczotki ze sztywnego wlosia....
Zapisane

anneri

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #2 : 2003-12-07, 12:34 »
dobor szczotki zalezy glownie od rodzaju sierci psa...
np. moj owczarkopodobny kundel ma szczotke ktora pomaga mi pozbyc sie podszerstka w czasie linienia....wlosy okrywowe zostaja wtedy na miejscu.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka szczotka??
« Odpowiedz #2 : 2003-12-07, 12:34 »

Trinity...

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #3 : 2003-12-07, 14:12 »
A jeśli mój psiak ma na każdej części ciała innej długości włosy??
NIechciałabym mieć w domu całego worka szczotek.
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #4 : 2003-12-07, 15:10 »
Mój pies ma 2 grzebyczki.
Jeden z metalowymi ząbkami (bardzo dobrze się nim wyczesuje kołtuny). Drugi - szczotka z miękkim i gęstym włosiem (do ogólnego wyczesywania).
Zapisane

Agnes

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #5 : 2003-12-07, 15:37 »
ja mam dwa rodzaje szczotek...jedna jest z metalowymi igiełkami (bardzo sztywne) i są zagięte na długości 3/4 czy też w połowie:) Beta (owczarkopodobna) bardzo nie lubie tej szczotki, po jakimś czasie ją boli czesanie nią, ale ona fantastycznie wyczesuje oba rodzaje sierści, jakie Beta ma - puch i sztywny włos. Dobrze też rozczesuje kołtuny, ale tych oczywiście suńka nie ma:) Ja w każdym razie bardzo lubie tą szczotką czesać. Druga jest gumowa i jest też bardzo fajna, ale włos wyczesywany z Bety jest zaraz na chodniku (na poprzedniej zostaje na szczotce). Jest ona z takimi jak by grubszymi i gumowymi (ale krótkie) igiełkami.
Zapisane

absencja

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #6 : 2003-12-07, 22:15 »
dzikuś ma długie i geste futro, więc czeszę go szczotką z metalowymi ząbkami, zgietymi tak jak w szczotce agnes(:)), ale nie sa bardzo sztywne. dobrze wyczesuje futerko , nie ciągnie i nie drapie, bo dzikuś nawet lubi czesanie
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #7 : 2003-12-09, 17:00 »
A nie ma jakieś takiej uniwersalnej szczotki??
Bo dalej nie wiem jaką mam kupić
Zapisane

Agnes

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #8 : 2003-12-09, 18:19 »
ta o której ja pisałam czy tez absencja jest moim zdaniem uniwersalna - dobra do futra grubego, gęstego jak krótkiego ale takie onowatego czy też labkowatego. Pratycznie do każdego rodzaju sierści, naprawde polecam:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka szczotka??
« Odpowiedz #8 : 2003-12-09, 18:19 »

Trinity...

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #9 : 2003-12-09, 20:05 »
acha a gdzie to cudo kupiłaś??
Zapisane

Mlody

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #10 : 2003-12-09, 20:16 »
jako uniwersalne "cos" do czesania polecilbym grzebien z obrotowymi zabkami. Ja mam taki grzebien, metalowy i pudlowke.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #11 : 2003-12-09, 20:19 »
Cytat: Mlody
jako uniwersalne "cos" do czesania polecilbym grzebien z obrotowymi zabkami. Ja mam taki grzebien, metalowy i pudlowke.


Ja tez :P
Zapisane

Agnes

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #12 : 2003-12-09, 21:10 »
e tam cudo;) w zwykłym zoologicznym, te szczotki u mnie są w każdym. Podaje Ci kilka linków gdzie są podobne szczotki - http://www.psimarket.pl/product_info.php?cPath=32_40&products_id=63 tutaj jest taka dwustronna - też dobra o ile ta miekka strona jest potrzebna. Moja jest bardzo podobna (jednostronna), ale te igiełki mam troche dłuższe, są sztywne i chyba tak jak tutaj są zagięte w którymś tam miejscu - drewaniana. Generalnie moja jest troche inna, ale jak pójdziesz do sklepu i zobaczysz "na żywo" to powinnaś sama zobaczyć o jaką chodzi:) Ew, poradź się sprzedawcy.
http://www.molosy.pl/sklep/product_info.php?cPath=18_28&products_id=63 tutaj chciałam Ci pokazać te igiełki:) Bo sama szczotka jest w sumie podobna, ale moja jest drewniana...ale widać, że igiełki są cienkie i zagięte. Mam nadzieje, że już mniej więcej wiesz o co chodzi:) Te igiełki są rózne - twardsze i miększe:) Jednak nie polecam z własnego doświadczenia szczotek, które wyglądają jak ludzkie - z kuleczkami na końcu. Taka szczotka szybko mi się zepsuła, klueczki i tak powypadały, te igiełki zaczeły się wsuwać do środka, a była droższa od tej co mam teraz.
Mam nadzieje, że pomogłam:) Jak by co jeszcze może coś znajde, jakieś zdjęcia to dam znać;)
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #13 : 2003-12-09, 21:22 »
Dzięki Agnes za wyczerpującą wypowiedź :*
Zapisane

Agnes

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #14 : 2003-12-09, 21:31 »
nareszcie znalazłam taką szczotke jaką mam;) http://www.karusek.com.pl/index.php?cat=155&page=1 i chodzi mi o tę -  BERNINA Zgrzebło metalowe średnio twarde.
cena: 10,80 zł
tzn chodzi mi o kształt, bo moja - jak mówilam - jest twadra...no:) czyli chodzi mi o coś takiego, albo bardzo podobnego...poprzednie są podobne
to wszystko:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jaka szczotka??
« Odpowiedz #14 : 2003-12-09, 21:31 »

Trinity...

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #15 : 2003-12-10, 15:49 »
achaaaaaaaaa
to takie cudeńko posiadasz. A jakiego Ty wogóle masz psa??
Zapisane

Agnes

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #16 : 2003-12-10, 16:26 »
wilkowate 30 kg:) a sierść ma jak ON - niestety, bo strasznie dużo tego z niej spada:) i często trzeba czesać, praktycznie przez cały rok linieje, a w okresach normalnego "zrzucania" sierści u niej jest tego jeszcze więcej.
Zapisane

_Karolina_

  • Gość
Jaka szczotka??
« Odpowiedź #17 : 2003-12-10, 17:15 »
Mam taką samą szczotkę, ale ja czeszę moją psinkę drugą stroną tam są takie włoski sztywne, tą metalowa robię masarz :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 26 zapytaniami.