Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: uzdatnianie wody  (Przeczytany 1867 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Emilka

  • Gość
uzdatnianie wody
« : 2004-02-19, 16:21 »
w sklepie w gotowych kompletach dla bojownikow widzialam srodku do uzdatniania wody, co ma to na celu,do czego sluzy?
Zapisane

Ellen

  • Gość
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #1 : 2004-02-20, 07:29 »
Chyba to cos takiego jak antyhlor itp. To znaczy zamienia wode kranowa w akwariowa. Osobiscie czegos takiego nigdy nie uzywalam, leje do akwa po prostu odstana wode. No ale w kranie mam dosc dobra i miekka, wiec nie potrzebuje jakis specjalnych zabiegow ulepszajacych.
Zapisane

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #2 : 2005-04-11, 12:57 »
jakie preparaty uzdatniajace polecacie?
moja woda chyba mnie jest najlepsza, a na pewno sjest twarda, bo kamien osadza sie w błyskawicznym tempie
kiedys mialam jakis "esklarin" dawałam to do wody bojkowi, a teraz daje tylko pare dni odstaną, ale do duzego akwa duzo łatwiej i szybciej byłoby "uzdatnic"... Jakie preparaty do twardej wody?
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

Forum Zwierzaki

uzdatnianie wody
« Odpowiedz #2 : 2005-04-11, 12:57 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #3 : 2005-04-11, 13:01 »
żadnych...
uzadatniacze to chemia i separujesz chlor po to by dać inny syf... kompletnie bez sensu...

a pisząc o gotowych kompletach dla bojowników masz na myśli te małe, klaustrofobiczne separatki... :?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

polna_mysza

  • Gość
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #4 : 2005-04-11, 15:24 »
ja tez nie wlewan do wody żadnych uzdatniaczy wystarcz na 1-2 noce odstawić ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #5 : 2005-04-11, 19:35 »
nawet dłużej... a jesli macie dobry filtr to nawet tym matrwić sie nie trzeba :)
moje rybcie maja mieciutka wode mimo, ze w szczecinie woda kranowa jest paskudna...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

glorrria

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 415
  • moja MorrriA
    • WWW
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #6 : 2005-04-12, 01:32 »
a jaki to jest "dobry" , ja mam wewnętrzny , na razie taki jak ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47196012 , (tylko nie mam tego czarnego w filtrze, ale takie białe "tuneliki" , same) pozyczony od znajomego ze sklepu  zoologicznego, a potem, jak bede miala kaske zbędną, chce kupic jakis inny  moze byc FAN1 ? (do 60 l)  , bo jest taki ładny, opływowy :)
ps. oplaca sie kupowac z netu? bo chyba jak dodam koszty przesyłki, to wyjdzie na to samo, co w sklepie ???
Zapisane
PatiS Moria Carina i akwa

polna_mysza

  • Gość
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #7 : 2005-04-12, 15:40 »
ja ma fan1 i jest oki ja nie narzekam ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #8 : 2005-04-12, 16:14 »
Cytuj

moje rybcie maja mieciutka wode mimo, ze w szczecinie woda kranowa jest paskudna...

sprostuję... mają mięciutką nie dzięki filtrowi w akwarium ale dzięki filtrowi na kranie...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

uzdatnianie wody
« Odpowiedz #8 : 2005-04-12, 16:14 »

PePe

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1400
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #9 : 2005-04-12, 17:03 »
ja mam zwykłą odtałą wode ( ok 5 dni stoi ) bez zadnej chemii, tylko wlewam nawóz do roślin tak 1 dzień przed podmianą wody  :)
natomiast żeby woda była mięka stosuje szyszeczki olchy, kokosy i korzenie :)
No i nie daje innych kamieni niż otoczaki, bo np.: wapienie czy piaskowce robią twardą wode.
Zapisane
"Fermy ze zwierzętami futerkowymi mają więcej wspólnego z obozami koncentracyjnymi niż ze zwyczajnymi fermami. To jest najgorsza forma hodowli przemysłowej."

Asmi

  • Gość
uzdatnianie wody
« Odpowiedź #10 : 2005-04-12, 20:00 »
Wszyscy odpowiadajacy pisza, ze maja wode miekka, a tak naprawde zadna z tych osob nie napisala zadnej wartosci. :grr:
IMHO najlepszym srodkiem jest nitrivec sery. Jest to biostarter.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 25 zapytaniami.